Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Ks. Małkowski dla Prokapitalizm.pl: Smoleńsk to zbrodnia z zimną krwią

Ksiądz Stanisław Małkowski dla Prokapitalizm.pl: - Katastrofa smoleńska to zbrodnia z zimną krwią, planowana przez wiele miesięcy.

Obejrzyj wywiad jakiego ks. Stanisław Małkowski udzielił naszemu portalowi 15 sierpnia 2010 roku...

Rozmawiał Paweł Sztąberek

(P.S. Przepraszamy za nienajlepszą jakość zamieszczonego materiału)

Zobacz inne nasze filmy...

Wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim – wersja tekstowa...

Prokap: Czy mógłby ksiądz odnieść się do wczorajszej akcji pod krzyżem, podczas której wynoszono spod krzyża obrońców, czy ksiądz również był tam wtedy obecny?

Ks. Małkowski: Nie, wtedy nie byłem, to było nad ranem może o czwartej godzinie. Ja byłem obecny przy modlitwach i przy krzyżu wieczorem od 21:00 do 22:00.

Prokap: A czy zna ksiądz jakieś relacje z tej akcji?

Ks.M.: Tak, policja obrońców po prostu wyniosła, a następnie sprzątnięto i wyrzucono na śmieci wszystko to, co tam było, poza samym krzyżem. Nawet z krzyża zdjęto i wyrzucono biało-czerwoną szarfę, usunięto sprzed krzyża krzyże, krzyżyki, różańce, fotografie ofiar katastrofy smoleńskiej, znicze...

Prokap: Wyrzucono to na śmietnik?

Ks.M.: Tak. Ci sami co zabili tych ludzi, teraz niszczą pamięć o nich.

Prokap: Czy przewiduje ksiądz dalszy ciąg wydarzeń, czym się ta cała historia może zakończyć?

Ks.M.: Zakończy się to tym, że ta strona będzie musiała ustąpić i że krzyż tam będzie. Jeżeli nie ten krzyż w sensie materialnym to inny, a jeżeli nie krzyż to jakiś znak pamięci z krzyżem, a jaki znak pamięci to powinien być ogłoszony konkurs plastyczny. Trzeba do tego podejść poważnie, trzeba to uzgodnić zarówno z rodzinami ofiar jak i z tymi, którzy się modlili.

Prokap: Czy uważa ksiądz, że strona rządowa, prezydencka ugnie się czy też nastąpi jakieś przewartościowanie?

Ks.M: Przewartościowanie? Nie sądzę. To są ludzie tak cyniczni i okrutni, że nie nastąpi. Jestem absolutnie przekonany, że jest to zbrodnia z zimną krwią wykonana, planowana w szczegółach przez kilka miesięcy wcześniej, wykonana przy współudziale służb rosyjskich i jakichś istotnych czynników na Zachodzie. W normalnym kraju byliby osądzeni i dostaliby najwyższy wyrok. Mam tu na myśli Tuska, Komorowskiego, Arabskiego, Bogdana Klicha i szereg ich wspólników. Proces powinien to wykazać, ale kto ten proces w Polsce przeprowadzi? Wiemy jakie są sądy, jaka jest prokuratura, wiemy kto Polską rządzi, wiemy jaki jest stan świadomości większej części społeczeństwa.

Prokap: Prezydent Komorowski inaugurował prezydenturę mszą świętą, zapewne przyjął Komunię, podczas ślubowania powiedział „Tak mi dopomóż Bóg!”...

Ks.M.: To jest fałszywe, to jest gra, to jest świętokradztwo nie tylko ze względu na zbrodnię „drugiego Katynia” ale również dlatego, że popiera publicznie in vitro, przegłosował ustawę antyrodzinną przeciwko przemocy w rodzinie i ją podpisał. Szereg jego decyzji stawia go w sytuacji nie tylko grzechu ciężkiego, ale wręcz ekskomuniki. W prawie kanonicznym rozróżnia się excommunicatio latae sententiae i excommunicatio ferendae sententiae. Ferendae sententiae to jest ekskomunika, która obowiązuje od momentu jej ogłoszenia, a latae sententiae to ekskomunika, która wynika z samego faktu, że ktoś jakieś przestępstwo popełnił i czy to będzie ogłoszone czy nie, ten człowiek jest w stanie ekskomuniki.

Prokap: Ale są przecież kapłani, którzy udzielają tego sakramentu...

Ks.M.: Mają udział w grzechu ciężkim, potwierdzają sytuacje fałszywą i są żyrantami zbrodni.

Prokap: Czy nie czuł się ksiądz osamotniony jako osoba duchowna? Z tego co mi wiadomo na całą Warszawę był ksiądz jedynym księdzem występującym w obronie krzyża.

Ks.M.: Nie byłem jedynym księdzem. Spotykałem młodych księży, którzy okazywali solidarność i wspólnotę z modlącymi się, i wydaje mi się, że też z chęcią prowadzili modlitwy. Był młody ksiądz, który pięknie prowadził drogę krzyżową, był też inny młody ksiądz, który przede mną prowadził modlitwy. Nie pokazują się tam proboszczowie i księża, którzy mają jakąś rangę w diecezji, ale przypuszczam, że w jakiś sposób niektórzy z nich są solidarni. Być może wyrażają to nawet wobec abpa Nycza po to, żeby go powstrzymać przed ciężkim błędem, który by popełnił, gdyby pod osłoną policji, on osobiście, czy poprzez księży działających na jego polecenie, wyniósł stamtąd krzyż i przeniósł do kościoła św. Anny.

Prokap: Czy zdaniem księdza hierarchia kościelna stanęła w tym konkretnym przypadku na wysokości zadania?

Ks.M.: Nie, hierarchia nie stanęła na wysokości zadania. Tutaj się toczy bój o Polskę, tutaj chodzi nie tylko o to, żeby uczcić pamięć zabitych w katastrofie smoleńskiej, którą słusznie trzeba nazwać „zbrodnią drugiego Katynia”. Chodzi także o polską tożsamość, o polską kulturę, o polskiego ducha i jest to powtórka tego, co działo się w sierpniu roku 1920.

Prokap: Czy dla księdza ten cały spór poza kontekstem politycznym, który też bez wątpienia ma tutaj miejsce, ma jeszcze jakiś inny wymiar... powiedzmy cywilizacyjny?

Ks.M.: Cywilizacyjny, duchowy, moralny, co zresztą bardzo się ujawnia w tym, jak się zachowują przeciwnicy krzyża i w zachowaniu tych, którzy przy krzyżu się modlą. Przeciwnicy zachowują się w sposób bluźnierczy, brutalny, z niezwykłym natężeniem agresji. Organizator kilka dni temu powiedział, że on do siły się nie odwołuje, ale niewykluczone, że inni siły użyją po to żeby krzyż zabrać i przenieść do św. Anny. Kiedy wczoraj wieczorem zanosiło się na przeniesienie krzyża i zgromadziła się ogromna rzesza tych bluźnierców czy wręcz satanistów, obrońcy krzyża czuli się fizycznie zagrożeni, bo przeciwnicy zapowiedzieli przeniesienie krzyża siłą. Gdyby policja dopuściła do przełamania barierek przez tamtą stronę, gdyby agresorzy po przełamaniu barierek rzucili się w stronę krzyża, stratowaliby kilkanaście osób, które przy tym krzyżu stały i mogłyby być ofiary śmiertelne tak jak w Duisburgu, choć i tak trudno porównać sytuację tamtą z tą. Policja zachowała się w tym wypadku racjonalnie. Chociaż zwykle policjanci opowiadali się po stronie nam przeciwnej, w tym wypadku rozdzielili te obie grupy, z jednej strony grupę modlących się, z drugiej grupę agresorów.

Prokap: Ksiądz tam był, widział reakcje ludzkie, czy może ksiądz powiedzieć, że cywilizacja życia  i dobra zwycięży?

Ks.M.: Oczywiście, że zwycięży, bo po jej stronie stoi Bóg...

Prokap: Użył ksiądz sformułowania „to jest wojna”...

Ks.M.: Wojna światów, wojna cywilizacji, bitwa o Polskę. Ujawniają się siły zła, które się nieraz w wymiarze satanistycznym odwołują do złych duchów, niektórzy przeciwnicy krzyża mówią zaklęcia do złych duchów. My sięgamy po taką broń jaką mamy. Przytoczę może jeszcze słowa, które ksiądz Antonii Szlagowski powiedział w kazaniu podczas pogrzebu ks. Ignacego Skorupki w kościele garnizonowym w Warszawie: „Ważą się losy Polski, losy Europy się ważą. Czy Polską będzie? Czy Europa będzie?” gdyż „bój to z pogaństwem nowożytnym, bój to z szatanem samym”. Uważam, że te słowa są zdumiewająco aktualne w tej sytuacji, w jakiej jesteśmy, z tą tylko różnicą, że wtedy hierarchia Kościoła stała murem po stronie Polski, Polaków i obrońców krzyża, polskiej tożsamości, przeciwko hordom pogańskim i bolszewickim. W tej chwili hierarchia zachowuje się chwiejnie, niektórzy wręcz popierają władzę reprezentującą antycywilizację, antykulturę.

Prokap: Dziękuję za wywiad.

opr. I.Sz.


93 Responses to Ks. Małkowski dla Prokapitalizm.pl: Smoleńsk to zbrodnia z zimną krwią

 1. Hanna napisał(a):

  KSIADZ STANISLAW MALKOWSKI GLODUJE.NIE MA ZAPEWNIONYCH POSILKOW W HOSPICJUM RES SACRA MISER.EKSTERMINACJA PATRIOTW. DZIS POWIEDZIAL TEN NIEZLOMNY KAPLAN,JESLI COS ZOSTANIE,I BEDE MIAL CZAS. RESZTKI,DLA KAPLANA SOLIDARNOSCI.HANBA,HANBA,HANBA,HANBA,HANB\A

 2. Hanna napisał(a):

  POLSKO,TWOJ KAPLAN, NAJBLIZSZY PRZYJACIEL KS. JERZEGO,NIE MA CO JESC.JEZU CHRYSTE,PANIE,JEZU CHRYSTE,RATUJ KAPLANOW ,RATUJ NAJJASNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA.AMEN.

 3. Hanna napisał(a):

  CZY KTOS ZAPYTAL KSIEDZA CZY NIE JEST GLODNY,K

 4. Grazyna napisał(a):

  Straszne,to jakis obłęd.Ja mysle,ze jeszcze troche takich rewelacji a ludzie zaprotestuja przeciw wtracaniu sie kleru w kazda dziedzine zycia.Jakim prawem i za co kosciol lekceważy Prezydenta ,pomawia o zbrodnie?kosciol do kościola!!!Ksiadz Małkowski niech sie zajmie pomoca powodzianom,biednym,starszym.!!!!!

 5. Artur napisał(a):

  Pani Grażyno, ksiądz nie jest od zajmowania się powodzianami, biednymi czy starszymi – z emocji coś się Pani pomyliło z pomoca społeczną, rządem Tuska czy każdym innym i z dobroczynnością.

  Ksiądz jest od prowadzenia dusz do zbawienia.

  Mniej wykrzykników więcej myślenia.

 6. Grzegorz Ilnicki napisał(a):

  Wydaje mi się, że słowa stronników xiędza Stanisława Małkowskiego są generalnie bardziej wyważone i przemyślane niż opinie, a często proste wykrzyknięcia, jego przeciwników. Tych wykrzyknięć, które powtarzają się wielokrotnie w podobnej formie i na innych spokrewnionych tematycznie forach jest tak wiele, że można podejrzewać, w istocie, rolę jakiegoś typu „agentury”, czyli ludzi desygnowanych do bluzgania i ośmieszania. Ghandi powiedział coś w tym stylu: „Najpierw cię ignorują, potem ośmieszają, potem zwalczają, a na końcu zwyciężasz.” Po Ghandim została tylko pamięć ale Polaków – ludzi świadomych obecnej kondycji Polski w świecie coraz trudniej już ignorować i ośmieszać, a wszystkich wybić się nie da. Jest szansa na zwycięstwo. Niech wykorzysta tę szansę Lepsza Przyszłość Polaków ale nie tylko. Jeśli Bóg istnieje, to zależy mu na dobru wszystkich istot czujących. Inicjatywa związana ze wspólną modlitwą pod krzyżem może być początkiem czegoś wspaniałego – ruchu świadomości, który ma moc odmienienia obecnego obrazu świata w wielu Polakach, ale jeśli zbytnio skoncentrujemy się na swojej wizji Boga i rzeczywistości, to nie pozwolimy, by działały przez nas Prawda i Piękno. Bądźmy więc bardziej ufni, otwarci i spokojniejsi – nie plujmy i nie krzyczmy. Prawda potrzebuje mniej obrońców niż kłamstwo, wystarczy, że serca obrońców Prawdy będą czystsze, ich słowa głębsze, a działania bardziej spójne i zdecydowane. Rozmawiajmy z ludźmi i zadawajmy im trudne pytania – niech sami poszukają odpowiedzi. Jeśli są zbyt ślepi, nie traćmy czasu i nerwów. Poradzimy sobie bez nich. Pozdrawiam 🙂

 7. ozjasz napisał(a):

  zgadzam się całkowicie z ks.Małkowskim.Jest oczywiste, że to był zamach wykonany przez osobników którzy następnie na tym skorzystali.Wskazane przez księdz osoby i państwa znajdują się w tym kręgu.

 8. Hanna napisał(a):

  KSIADZ STANISLAW ,KAPLAN NIEZLOMNY DOTAD GNEBIONY I UPOKARZANY/ZESLANY NA WOLKE DO POLUGI ZMARLYM,JEZDZI MZK PRZEZ CALA WARSZAWE;DO POSLUGI W HOSPICJUM,GDZIE NIE MA ZAPEWNIONEGO CIEPLEGO POSILKU/CHYBA ZE ZOSTANA RESZTKI,A KUCHARKA MA DOBRE SERCE/SAM SIE O NIC NIE UPOMNI.POWIEDZIAL ON,PRZYJACIEL BL.KS.JERZEGO;KAMIEN ZE SCIANY ZAWOLA,A BELKA BUDOWY MU ZAWTORUJE;BIADA TEMU,KTO BUDUJE NA PRZELANEJ LUDZKIEJ KRWI,A GROD UTWIERDZA NA BEZPRAWIU. KS.HABAKUKA/2.12/TEN OTO NAPIS POWNIEN /ZDANIEM KS.S MALKOWSKIEGO/BYC NA POMNIKU ,PRZED PALACEM NAMIESTNIKOWSKIM/TERAZ/KRZYZ OCZYWISCIE WPISANY W POMNIK.TAK BEDZIE.AMEN

 9. Hanna napisał(a):

  MODLILAM SIE DZIS POD KRZYZEM O 21 APEL JASNOGORSKI.PATRIOCI,SPIEWAJA MODLA SIE Z NIEZLOMNYM KSIEDZEM STANISLAWEM …ATU WALA DECYBELE ,ZAGLUSZAJACE MODLITWE ,ZE SWERU HOOVERA,GDZIE BAWI SIE WYZWOLONA MLODZIEZ Z DUZYCH MIAST.JEST GODZINA 22,CZYLI TEORETYCZNIE CISZA,ALE NIE DLA POMIOTOW SZATANSKICH.OBOK HOSPICJUM RES SACRA MISER,CIERPIACY ,KTORYM POSLUGUJE KS.STANISLAW.JEZU CHRYSTE.KTO WPUSCIL BARBARZYNCOW W SERCE WARSZAWY,NA MIEJSCE GDZIE JEST CMENTARZ POWSTANCOW.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Hanna napisał(a):

  NA SKWERZE HOOVERA ZOSTANIE PRZYWOCONY POMNIK WDZIECZNOSCI AMERYCE DLUTA X. DUNIKOWSKIEGO,WSPANIALY POMNIK,SYMBOLICZNY,TO AMERYKA ,H.C.HOOVER ,PREZYDENT 34 USA URUCHOMIL POMOC NAJWIEKSZA W HISTORII.PO 1 WOJNIE I PO II WOJNIE SWIATOWEJ.TEN TEMAT NIE ISTNIEJE.DZIEKI POMOCY NASZEGOJEDYNEGO SOJUSZNIKA ,AMERYKI POWSTALA POLSKA NIEPODLEGLA PO I WOJNIE.ZYWNOSC ,SZCZEPIONKI,TONY MATERIALOW.;BOSONOGIE DZIECI ;POLSKIE ZYDOWSKIE , BIALORUSKIE,UKRAINSKIE,DOSTALY SWOJE PIERWSZE BUTY,PLASZCZE.,ZOSTALY NAKARMIONE I PRZEZYLY.WSTYDZ SIE WARSZAWO!!!!!!!!!!!!!!!! NA SWERZE HOOVERA BARBARZYNCY WALA DECYBELAMI W HOSPICJUM RES SACRA MISER.NIE WIEDZA CO CZYNIA?

 11. myszka napisał(a):

  Proszę księdza życzyłabym sobie takich księży w Polsce więcej.Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem (Dante) i takich ludzi mądrego słowa,prawdomównych i kochających nasz KRAJ nam brak.Teraz po katastrofie czujemy się jak sieroty,boimy się jutra a karuzela się kręci, dokąd nas to zaprowadzi?

 12. […] Stanisław Małkowski, w wywiadzie jakiego niedawno udzielił naszemu portalowi stwierdził, że sprawa krzyża ma nie tylko wymiar polityczny. Dla niego ten wymiar jest najmniej […]

 13. Hanna napisał(a):

  SZATAN DZIALA ,KOMBINUJA ;POMNIK PRZED KOSCIOLEM SEMINARYJNYM,TOW WARSAWIANISTOW LACZY SILY Z TOWHISTORYCZNYM I CHCE NA PL PILSUDSKIEGO.N I G D Y.POMNIK OFIAR KATYNIAII STANIE TAM GDZIE STOI KRZYZ,POMNIK BEDZIE WSPIERAL KRZYZ,KRWAWIACE SERCE POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. krzysztof bulzacki napisał(a):

  Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego powinien wrócić na swoje miejsce, a na tym miejscu mógłby stanąć pomnik ofiar katastrofy. Krzysztof Bulzacki

 15. krzysztof bulzacki napisał(a):

  Nie mam nic wspólnego z Krzysztofem wpisującym powyżej swoją opinię. Jako stary inżynier powtarzam to, co mówili nam nasi profesorowie Lwowskiej Politechniki: myślenie to bardzo trudna rzecz!

 16. krzysztof bulzacki napisał(a):

  To oczywiście dotyczy nie tylko tego, który podpisał się Krzysztof, również inni atakujący Kościół, piszą tak, ponieważ nie znają historii Polski. Obowiązkiem polskiego kleru jest dbałość o wszystkie polskie sprawy. Tak czynił ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i wielu innych z księdzem Popiełuszką na czele. Krzysztof Bulzacki

 17. krzysztof bulzacki napisał(a):

  Refleksje telewizyjne: W Episkopacie Polski są arcybiskupi wyznania mojżeszowego. Jeden z nich porównał Krzyż Chrystusowy do samochodu. Moi znajomi są oburzeni. Krzysztof Bulzacki

 18. Freez napisał(a):

  Jako emigrant patrzacy na sprawy Polski z nieco innej perspektywy, swiadom ulomnosci moich ocen (czego i ks.M bym zyczyl) chce jedynie powiedziec, ze katastrofa w Smolensku jesli bylaby ona sprowokowana przez rosyjskie sluzby spacjalne osiagnela w swiecie zupelnie niepozadany dla Rosji efekt. Otoz dzieki temu wydarzeniu w swiatowych mediach Katyn wogole zaistnial. Niektore powazne gazety brytyjskie przytaczaly nawet tekst przemowienia, ktore prezydent Kaczynski mial wyglosic w Katyniu. Sluzby rosyjskie sa jednymi z najbardziej doswiadczonych sluzb w swiecie wydaje mi sie to niemozliwe aby popelnily taki blad. Poza tym patrzac z dystansu na sprawe krzyza widze zarowno prowokacyjne zachowanie przeciwnikow jak rowniez nielicujace z chrzescijanskim milosierdziem, poboznoscia i pokora zachowanie obroncow krzyza. A propos pokory to wartosc, na ktorej brak bardzo cierpi polski kosciol.

 19. Kinga napisał(a):

  żal mi Was, małe pieski, które czelność macie w tak prymitywny, kacapski wręcz sposób obrażać tego prawego i uczciwego do bólu człowieka, który jako jeden z nielicznych księży ma odwagę i mądrość by mówić PRAWDĘ. Nie dziwię się, że nie rozumiecie Jego słów, miejcie jeno krztynę przyzwoitości (jeśli wiecie co to takiego) by zmilczeć i przeczekać czas dla Was niezrozumiały w budzie (może być Ruskiej).

 20. Kinga napisał(a):

  @krzysztof bulzacki: w pełni popieram!

 21. […] Stanisław Małkowski w wywiadzie dla Prokapitalizm.pl powiedział wprost, że katastrofa smoleńska „to jest zbrodnia z zimną krwią”, wymienił […]

 22. […] Stanisław Małkowski, w wywiadzie jakiego niedawno udzielił naszemu portalowi stwierdził, że sprawa krzyża ma nie tylko wymiar polityczny. Dla niego ten wymiar jest najmniej […]

 23. masd napisał(a):

  Każdy piątek w katolickiej wierze jest uświęcany jako Dzień Męki i Śmierci ZBAWCY i ODUPICIELA ludzkości i świata Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji w piątek nie było zabaw, a szczególnie hucznych festynów oraz rozrywkowych imprez. Od 20 lat ta tradycja co raz szybciej zanika. Przynajmniej taką tendencję obserwuję w niegdysiejszym mieście wojewódzkim, moim Piotrkowie Trybunalskim. Imprezy organizowane przez sam Urząd Miasta lub wspólnie z różnymi podmiotami stały się w piątkowe popołudnia i wieczory wręcz stałym elementem, jakby nie mogły odbywać się w sobotę i niedzielę. W tym roku w piątek we wrześniu przypadł 10 dzień tegoż miesiąca. Od 10.IV.2010 każdy 10 dzień miesiąca stał się swego rodzaju dniem żałoby po śmierci 96 najważniejszych osób w państwie z Prezydentem Polski włącznie. Cóż się wydarzyło w mym Piotrkowie – z jednej strony masza św. u O.O.Bernardynów za zabitych w smoleńskiej katastrofie wraz z zapaleniem zniczy przy Katyńskim Krzyżu z wierną Bogu i ojczyźnie garstką 100 może 150 osób oddających cześć ofiarom samolotowego wypadku a z drugiej strony na Rynku Trybunalskim dwugodzinny koncert muzyki z polskich filmów i seriali z aktorką Emilią Krakowską oraz około tysięczną / dwutysięczną widownią. Wśród widowni był radny SLD p.Dziemdziora oraz Prezydent Miasta z „Prawicy Razem” p.Chojniak. Zastanawiam się jak pogodzić katolicyzm, prawicowość, wesołą muzyczną imprezę i żałobne memento po Prezydencie Państwa Polskiego i 95 innych bardzo waznych osób państwotwórczych. Jak te 1000 ludzi się czuło, co myśli, jaka jest ich wiara, bo zapewne większośc z nich okresla się jako katolicy i patrioci. Uważam, że w Urzędzie Miasta nikt z Prezydentem na czele nie spojrzał do kalendarza i nie skojarzył, że nie wypada 10.IX.2010.PIĄTEK robić tego rodzaju kulturalnej imprezy na otwartym powietrzu i w ogóle odpuścić sobie ten dzień. Może jakby to było w zamknietej sali to rzecz byłaby do dyskusji, chociaż moim zadaniem też nie. I dopuścił do tego prawicowy prezyden miasta, przed poprzednimi wyborami popierany przez PiS. Co się dzieje z nami, z nami Polakami, z nami Piotrkowianami? Upadek i demoralizacja ducha i rozumu. JEDYNY BOŻE W TRÓJCY miej Polskę i Polski Naród w opiece!!!!

 24. SF-B52 napisał(a):

  To co pisze „masd” świadczy o kilku sprawach: 1. o upadku poszanowania katolickiej wiary; 2. o braku utożsamiania się z polskim narodem; 3. o nie popieraniu Jarosława Kaczyńskiego i jego Prawa i Sprawiedliwości; 4. o tęsknocie za rozrywką nie za wysoką a zabawną; 5. o odrzucaniu wiecznej polskiej matryrologii i cierpiętnictwa. To dotyczy nie tylko Piotrkowa ale jak przypuszczam większości w Polsce miast i wsiów.

 25. Namysław napisał(a):

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maria zawsze dziewica . Witam wszystkich Polaków . Ksiądz Małkowski odznaczał się w przeszłości znaczną odwagą i do dziś to się nie zmieniło . Jednak uznaję , że swoje argumenty trzeba popierać dowodami bo inaczej możemy się ośmieszyć . Nawet jeśli tragedia była efektem zamachu , to musimy to udowodnić i wtedy głośno krzyczeć . Jeżeli tego nie zrobimy , inni przykleją nam łatkę oszołomów i rusofobów , zdyskredytują itp . Ojciec Dyrektor w niedawnej audycji zainspirował mnie do zadania sobie pytania : jakim cudem ks.Małkowskiemu udało się uniknąć śmierci , która miała być zadana przez sowieckich agentów czyli PZPR-owskie SB , skoro był pierwszy na liście do likwidacji , nawet przed ks.Jerzym ? A przecież ks.Popiełuszko został bestialsko zamordowany przez nich ? Czyżby ks. Małkowski miał tyle szczęścia , czy sprytu , czy jeszcze coś innego ? Znamy przecież wiele przykładów gdzie agenci przenikali do duchowieństwa w celu jego kompromitacji . Antypolskość ma różne kształty i rozmaitymi sztuczkami się posługuje . Bądżmy czujni i nieufni , bo czasem pseudo święty albo duchowny może okazać się agentem szatana albo sowieta . Szczęść Boże . Namysław .

 26. Gienia napisał(a):

  Bóg nad wszystkim czuwa i przez Swojego Ducha objawia rzeczy niepojęte.Ks. Małkowski jest dla mnie osobą przez którą przemawia Duch Święty.Dzięki niemu możemy dowiedzieć się prawdy.Bóg wie wszystko najlepiej.
  Tylko opętany przez Szatana psychiatra może uznać słowa księdza za rojenie chorego umysłu.

 27. […] Stanisław Małkowski, w wywiadzie jakiego niedawno udzielił naszemu portalowi stwierdził, że sprawa krzyża ma nie tylko wymiar polityczny. Dla niego ten wymiar jest najmniej […]

 28. marcin napisał(a):

  Odnalazłem ten portal niedawno, przypadkiem i ucieszyłem się że może jest strona mogąca potencjalnie zrzeszać ludzi o normalnych, wolnorynkowych poglądach. Tymczasem wrażenie nieco przygnębiające – jakbym czytał Gazetę Polską. Lewactwo tylko czeka, żeby ośmieszyć idee kapitalistyczne, bo dziś tematy kościelno-krzyżowe dobrze się sprzedają. Tylko tego brakuje, żeby wolny rynek zaczął być kojarzony z Kościołem czy socjalistą Kaczyńskim.

 29. paweł napisał(a):

  A dlaczego wolny rynek miałby nie być kojarzony np. z kościołem? Czy źle by było, gdyby po naszej stronie byli również duchowni katoliccy. Hiszpańskich średniowiecznych scholastyków z Salamanki trudno nazwać socjalistami… A ksiądz Sirico z USA czy ks. Sadovsky? Także w Polsce jest coraz więcej duchownych, którzy zaczynają rozumieć że wolny rynek jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem gospodarczym. Np. o. Gniadek, o. Ślipko, nawet o. Maciej Zięba, dopóki nie wdał się w jakieś dziwne układy mądrze pisał o gospodarce. Ksiądz ks. Stanisław Małkowski również przyznał się kiedyś do tego, że najlepsze rozwiązania gospodarcze to są te, które lansuje „Najwyższy Czas!” i UPR. Zachęcam do odsłuchania…
  http://www.prokapitalizm.pl/ks-stanislaw-malkowski-o-ks-popieluszce-stanie-wojennym-michniku-ue-gospodarce-prawicy.html

 30. […] błąd pilota, ale są też ludzie, którzy twierdzą, iż 10 kwietnia doszło do zamachu, a nawet do zbrodni z zimną krwią. Kto w tym wszystkim ma rację? Czy mamy do czynienia z zamachem na najważniejsze osoby w […]

 31. Hanna napisał(a):

  PISALAM JUZ O BIEDZIE,NIEDOSTATKU W KTORYM ZYJE OD STANU WOJENNEGO KS STANISLAW.NIE ZOSTAL ODWOLANY ZAKAZ GLOSZENIA KAZAN OD LAT 80.KSIADZ NIE\DOJADA,JEST GNEBIONY.WYSYLA CO MIESIAC WIELE PACZEK,POMAGAJAC WIEZNIOM I ICH RODZINOM.CHODZI ZAWSZE W SUTANNIE.TO PRAWDZIWYKSIADZ.PRAWY,SZLACHETNY CZLOWIEK,SWIADCZY SWOM CALYM ZYCIEM.

 32. Karol napisał(a):

  czy ktoś oferował już księdzu panu Małkowskiemu pomoc w znalezieniu lekarza psychiatrii z odpowiednim doświadczeniem ?

 33. komsomolskaja prawda napisał(a):

  Mam nadzieję, że admin ten powyższy wpis p.Karola usunie jako cenzura prewencyjna – ksiądz? pan? psychiatra?; SKANDAL – jak ten szczeniak się zachowuje, brak mu podstawowej kindersztuby; krótko pisząc co z tego, że wykształcony, młody i z dużego miasta, jak jest CHAMEM, po prostu.

 34. pawel napisał(a):

  A niech świat widzi jacy są ci „wykształceni z dużych miast…”

 35. […] przyczyn katastrofy w Smoleńsku idzie w dobrym kierunku. Pojawiają się nawet teorie spiskowe, publikowane nawet na tym portalu sugerujące, że 10 kwietnia doszło do „zbrodni z zimną […]

 36. Mała Siostra zerka napisał(a):

  Od kilku dni na stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich ksiądz Małkowski umieszcza swoje komentarze. Jest tam ich już z 7. Mój komputer nie bardzo działa, więc nie mogłe ich dokładnie wysłuchać, myślę jednak, że są ciekawe i celne, a nadewszystko oparte na wierze, jedynie prawdziwej rzymskokatolickiej oraz miłości i nadziei.

 37. paw napisał(a):

  małkowskie łajno do reszty już sfiksowało

 38. Michał napisał(a):

  W 100% zgadzam się z tezami zawarymi w tym artykule.

 39. Wiktor napisał(a):

  x.M: // Jestem absolutnie przekonany, że jest to zbrodnia z zimną krwią wykonana, planowana w szczegółach przez kilka miesięcy wcześniej, wykonana przy współudziale służb rosyjskich i jakichś istotnych czynników na Zachodzie. //

  Księże dobrodzieju. Takie oskarżenia mozna ogłaszać tylko wtedy kiedy się zna dowody i rozumie co one dowodzą. W ustach księdza M. to oskarżenie jest mówieniem falszyweg świadectwa przeciw bliźniemu – o ile słowa x.M. są świadectwem.
  Szkoda czasu na słuchanie bredni ludzi nie mających pojęcia o czym mówią.

 40. Amergin napisał(a):

  Nie ma żadnych dowodów na zbrodnię planowaną i tacy już dawno powinni zamilknąć. Gdzie jakieś niezbite argumenty? Są natomiast wszelkie dowody na głupotę, nieprofesjonalizm, brawurę i złą wolę już po tragedii.
  Jak ktoś wierzy w różne absurdy na tle religijnym to uwierzy we wszystko. Aż chce mi się sparafrazować Woltera. To jak odwołać martwego Żyda sprzed 2000 lat królem Polski. Jednak od portalu prokapitalizm oczekiwałbym powagi i poważnych gości bez świrnięć tego typu. A teraz możecie nas wszystkich ukrzyżować.

  Niepoprawny kapitalista.

 41. Amergin napisał(a):

  Takiego potoku nonsensu i histerii religijnej jak pod tym wpisem trudno wynaleźć pod innymi wpisami. Jeżeli ktoś uważa, że dawanie życia istocie ludzkiej ostatecznie poprzez mało skuteczne in vitro nie jest okazaniem dobra a zła, bo obumierają inne komórki (nie płody!) to ręce mi opadają. I mniejsza już o finansowanie z budżetu, któremu jestem przeciwny. Siedźcie sobie w tej swojej kołtunerii i zacofaniu, świat się tylko zaśmieje i życie będzie toczyć się dalej. Szkoda tylko pamięci tylu wspaniałych ludzi na pokładzie tupolewa na oszołomstwo. A ksiądz niech lepiej dogoni stan wiedzy naukowej i normalną moralność a nie mroczne wieki z surowym osądem i katowaniem niewinnych. Sugerowanie, że zrobił to poważny zachodni wywiad jest już chore.

 42. Amergin napisał(a):

  @Michał

  No to teraz proszę te tezy w 100% udowodnić, tylko proszę nie przywoływać już Macierewicza po autokompromitacji.

 43. Amergin napisał(a):

  @masd Sorry Winnetou, w piątek świętuję swoje urodziny i nie nam czasu na kult śmierci i zamordowania człowieka, który jest mi tak obojętny jak Baltazar, lider eskimoski czy Melchizedek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *