Prezydent Duda, w Watykanie, zrobił z nas dziadów, a papież się ucieszył

Jak podają media, rozmawiano o różnych sprawach. Jednym z wątków, jaki poruszył prezydent był sztandarowy program rządu - czyli 500 plus Czytaj więcej »

 

Kwestia Przemyśla czyli krótko o marzeniach

Dziś rząd okradł Polaków na 150 mld zł, przeflancowując nasze składki (niestety przymusowe!) z OFE do ZUS. Na ulice nie wyszły tysiące protestujących podatników. Nikt nie byduje barykad, nie słychać strzałów na ulicach naszych miast. Śpimy…Tymczasem kilka dni temu dziennik „Rzeczpospolita” zamieścił wywiad z Andrijem Tarasenko, rzecznikiem ukraińskiej organizacji Prawy Sektor, bardzo mocno zaangażowanej w protestach na Majdanie w Kijowie przeciwko prezydentowi Janukowyczowi. I cóż mówi Tarasenko? „Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach”.

Cóż, marzenia to piękna rzecz. I choć trudno, mnie, Polakowi, przyjąć do wiadomości to, co mówi Tarasenko, pozazdrościć można Ukraińcom, że mają jeszcze jakieś marzenia. A my jakie mamy marzenia? Żeby Bruksela nie odcięła nas od cycka z kasą. Czy mając takie marzenia będziemy w stanie obronić Przemyśl?

Paweł Sztąberek


One Response to Kwestia Przemyśla czyli krótko o marzeniach

  1. Marko napisał(a):

    Jak mozna cos chciec odzyskac jak sie to juz ma? Pewnie Pan nie zauwazyl informacji o „ucieczce” waznego polityka ukrainskiego do Austrii, ktory przezornie zabral tam swoje miliardy. W gruncie rzeczy zadnej ucieczki nie bylo. Austria to miejsce z ktorego bedzie sie poprzez podstawione firmy inwestowalo w polskie firmy i grunty, ktore i tak juz w duzej czesci naleza do Ligi Oszustow. Ukraina tylko na chwile jest nacjonalistyczna bo tym sie lepiej straszy swoich i swiat. Kiedy juz wszystko sie ustawi jak ma byc zaplanowane bedzie tam cicho i pokornie, a ich „Elektryk” poprowadzi obywateli ta sama droga jak ten w PRL bis. Przemysl juz dawno nie jest polski, choc zludzenie jest inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *