Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Lament o abonament – prorządowa TVP Info w kapitule Nagrody Gospodarczej

Od dłuższego czasu telewizja publiczna w postaci  TVP1, TVP2 i TVP Info szerzyła propagandę o rzekomej misji! Sloganowi o wielkiej użyteczności telewizji prorządowej towarzyszył lament o abonament.


Redaktorzy "Wiadomości", "Panoramy", "Telexpresu" , "Minęła dwudziesta" itd. wygłaszali całe tyrady na temat konieczności płacenia dodatkowego podatku telewizyjnego, zwanego pieszczotliwie abonamentem. Padały dramatyczne słowa o zagrożonym rzekomo Teatrze Telewizji, groźbie wtórnego analfabetyzmu z powodu braku środków na audycje edukacyjne i tym podobne dyrdymały. Apelowano już nawet do sumień telewidzów i szukano dojścia do biskupów, aby słowo abonament weszło na ambony kościelne.

Aż tu nagle okazało się, że telewizja publiczna osiągnęła w 2014 roku niezły dochód. Z dnia na dzień dyrektorzy TVP1, TVP2 i TVP Info przepoczwarzyli się z misjonarzy w... przedsiębiorców! Jeden z nich będzie współdecydować o...Nagrodzie Gospodarczej Prezydenta R.P.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest uznawana w kręgach prorządowych za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce. Ten ofiarny lament dyrektorów TVP o abonament i zaśmiecanie publicznych mediów idiotycznymi reklamami znalazło uznanie u nie byle kogo, bo u Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który oznajmił wszem i wobec kamer telewizyjnych co następuje: "Poprzez przedsiębiorczych ludzi wiedzie droga do rozwoju gospodarczego i rozwiązywania problemów społecznych. Bardzo się cieszę, że mogłem dzisiaj zaprosić do kapituły pana Tomasza Syguta!"

Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że Pan Tomasz Sygut jest dyrektorem TVP-Info!

Zatem droga do przedsiębiorczości i rozwoju całego kraju w roku 2015 będzie wiodła poprzez lament o abonament?

Jakoś tak mocno wątpię czy w TVP Info ukaże się jakakolwiek informacja na temat celowości podatku od posiadania telewizora dla zapewnienia wysokich pozycji członków Zarządu TVP1, TVP2 i TVP Info oraz organizacji imprez fetujących coraz to nowe przedsięwzięcia przedsiębiorczych dyrektorów i ich interlokutorów.

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *