Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Laptop do pracy – jaki wybrać?

Codzienne prace biurowe wiążą się z intensywnym użytkowaniem komputera. Coraz więcej osób decyduje się na wybór mobilnego laptopa zamiast komputera stacjonarnego do pracy. Trudno się dziwić takim decyzjom. W wielu pracach biurowych nie ma potrzeby, by korzystać z zaawansowanego i drogiego sprzętu komputerowego. Jeśli w biznesie nasza obsługa komputera ogranicza się do odpisywania na wiadomości, wysyłania ofert oraz do obsługi pakietu biurowego, laptop może być znacznie lepszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem.

Jaki laptop do biura będzie najlepszy? Jeśli prace biurowe nie wiążą się z obsługą zaawansowanych programów graficznych, nie musimy sięgać po sprzęt z najwyższej półki. Dobrym wyborem będzie na przykład wybór laptopa z kategorii urządzeń biznesowych. Wielu producentów laptopów posiada w swojej ofercie serię biznesową – to urządzenia dedykowane przedsiębiorcom i ich pracownikom. Ich zaletą jest wytrzymała konstrukcja, liczne zabezpieczenia przed uszkodzeniem mechanicznym oraz przed kradzieżą danych. Przy wyborze laptopa do pracy warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Jedną z ważniejszych kwestii jest obecność systemu operacyjnego. W niektórych urządzeniach jest już zainstalowane oprogramowanie (system wraz z licznymi dodatkami), ale jeśli mamy własny system, dobrym wyjściem będzie laptop bez oprogramowania. Laptop w biznesowym zastosowaniu musi być również wydajny i funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę na porty, jakie znalazły się w urządzeniu, na pojemność dysku, procesor oraz kartę graficzną. Jeśli w pracy nie wykonujemy żadnych operacji graficznych, można zaoszczędzić wybierając model laptopa ze zintegrowaną grafiką, ale jeśli urządzenie ma posłużyć również do oglądania filmów lub do gier, warto sięgnąć po model z dedykowaną grafiką. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę wybierając laptopa do zastosowania biznesowego, jest powłoka ekranu – w urządzeniach biznesowych to najczęściej powłoki matowe, które zapewniają komfort pracy.

Specjaliści morele.net rekomendują laptopy dedykowane do zastosowań biznesowych. To propozycje skrojone na miarę przedsiębiorców. Urządzenia z tej kategorii mają wzmacnianą obudowę, są solidne, odporne na uszkodzenia, a często wyposażone również w zabezpieczenia przed kradzieżą.

Zakup nowego laptopa do biura lub kilku urządzeń tego typu to niemały wydatek i nie każdy może sobie na to pozwolić. W biznesie nie warto iść na kompromis wybierając niższą cenę kosztem jakości – to może okazać się fatalną pomyłką, która utrudni codzienną pracę i sprawi, że wszelkie działania nie będą tak efektywne, jak powinny być. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniami alternatywnymi. Dobrym pomysłem może być rozłożenie płatności na raty, co pozwala zminimalizować jednorazowy koszt inwestycji do minimum. Kolejną opcją, którą warto wziąć pod uwagę jest leasing laptopów. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w leasingu urządzeń biurowych. To rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę ze względu na jego specyfikę – miesięczny koszt leasingu nie jest zbyt wygórowany, umowa jest przejrzysta i klarowna, a sprzęt podlega ubezpieczeniu przez cały czas jej obowiązywania. Laptop wzięty w leasing nie przechodzi co prawda na własność firmy, ale po zakończeniu umowy można wykupić go za atrakcyjną cenę lub wziąć nowy sprzęt w leasing pozbywając się przestarzałego. Nieustanny postęp techniczny sprawia, że urządzenia komputerowe szybko są wypierane przez kolejne, nowsze modele. Leasing laptopów umożliwia korzystanie z najnowszych sprzętów za stosunkowo niewielką opłatę miesięczną, a po zakończeniu umowy można wziąć w leasing kolejne, najnowocześniejsze urządzenia. To wygodne i popularne rozwiązanie, które może być dobrą alternatywą dla zakupu laptopa za gotówkę.