Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Lech Pruchno-Wróblewski o zwrocie zagrabionych majątków, lustracji, JKM i UPR

Zapraszamy do wysłuchania archiwalnego wywiadu z Lechem Pruchno-Wróblewskim, byłym członkiem sygnatariuszem Unii Polityki Realnej, posłem na Sejm w latach 1991-1993. Lech Pruchno-Wróblewski udzielił mi tego wywiadu 26 kwietnia 1996 roku.

Mówi w nim między innymi na temat reprywatyzacyjnej drogi przez mękę, opowiada o swojej pracy w tzw. komisji Ciemniewskiego powołanej w sejmie zaraz po tzw. nocy długich teczek. Wyraża również swoje poglądy na temat Janusza Korwin-Mikkego, byłego prezesa UPR oraz samej Unii, której wówczas był aktywnym członkiem. Wywiad publikowaliśmy już na naszym portalu w formacie MP3. Teraz, dzięki Marcinowi Janowskiemu mamy go na naszym kanale PROKAP TV.

Lech Prucho-Wróblewski zmarł w 2005 roku.

Paweł Sztąberek2 Responses to Lech Pruchno-Wróblewski o zwrocie zagrabionych majątków, lustracji, JKM i UPR

  1. Grześ napisał(a):

    Prorocze słowa-UPR bez JKM

  2. Mada napisał(a):

    Czas jednak przyznał rację JKM.A prognozy pana Lecha Próchno- Wróblewskiego na temat końca tej partii,jeśli przywódcą zostanie Korwin,okazały się fałszywe. To obecny UPR został całkowicie zmarginalizowany !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *