Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Lech Pruchno-Wróblewski: Wykluczam, by SB fałszowała akta, do których miałem dostęp jako poseł

„Badając akta tajnych współpracowników SB nie spotkałem się z żadnym przypadkiem fałszerstwa” – Takie słowa 26 kwietnia 1996 roku wypowiedział były poseł UPR, Lech Pruchno-Wróblewski. W wywiadzie, jakiego wówczas mi udzielił podał przykład m.in. posła Romana Jagielińskiego. „Badałem nie tylko akta ale i cały system ewidencji tych akt. Jest rzeczą wykluczoną aby te akta mogły być fałszowane, bo ich rejestracja odbywała się co najmniej w kilkunastu miejscach” – dodał.Ostatni numer tygodnika „Uważam Rze” informuje o powrocie sprawy akt SB dotyczących TW „Bolka”. Autor tekstu, Cezary Gmyz pisze, że m.in. właśnie Lech Pruchno-Wróblewski miał dostęp do akt Lecha Wałęsy, a nawet, że robił ich kopie.

Były polityk UPR, śp. Lech Prucho-Wróblewski zmarł w 2005 roku. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu rozmowy jaką przeprowadziłem z nim w kwietniu 1996 roku, dotyczącego lustracji.

Pobierz plik…   (MP3)

Paweł Sztąberek

Foto.: Czas Piotrkowski

Od redakcji: Wkrótce na naszym portalu zamieścimy pełny wywiad ze śp. Lechem Pruchno-Wróblewskim


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *