Wojska Obrony Terytorialnej – zalety i wady

Ostatnie ćwierćwiecze było raczej okresem marginalizacji polskich sił zbrojnych. Świadczy o tym chociażby spadek liczebności wojska z 340 000 żołnierzy w 1990 r. do około 105 000 w 2016 r Czytaj więcej »

 

Legenda amerykańskiego konserwatyzmu już wkrótce w Polsce

Lee Edwards, Legenda amerykańskiego konserwatyzmu, już wkrótce w Polsce, jako gość konferencji Fundacji PAFERE zaplanowanej w Krakowie na 19 i 20 września 2014 roku!


Lee Edwards - jeden z najwybitniejszych przedstawicieli myśli konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych, związany jest z Heritage Foundation. Jest autorem wielu książek. Napisał m.in. biografię prezydenta Ronalda Reagana i Barry'ego Goldwatera. Współpracuje z wieloma czasopismami, m.in. z Wall Street Journal, Washington Times, czy Los Angeles Times. Obecnie jest przewodniczącym Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu, która ma na celu stworzenie światowego centrum pamięci o ofiarach komunizmu. Jest laureatem Nagrody Wolności Waltera Judda.

Niedawno nakładem wydawnictwa „Słowa i Myśli” ukazała się jego książka „Amerykański konserwatyzm. Krótka historia”. Można ją będzie nabyć podczas wrześniowej konferencji.

P

Za pafere.org


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *