Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Liberté, Egalité, Fraternité

Tzw. „rewolucja francuska” (a właściwie „anty-francuska” – bo po jej zakończeniu Francja, najpotężniejsze przed tą rewolucją państwo świata, z najwyższym trudem uratowała integralność terytorialną i spadła do II kategorii) odbywała się pod hasłami „Wolność, Równość, Braterstwo”. „Braterstwo” polegało na tym, że jedni Francuzi mordowali, dźgali nożami, topili w barkach na rzece, gwałcili na ołtarzach i palili żywcem – że o humanitarnym gilotynowaniu nie wspomnę – innych Francuzów. „Równość” na tym, że jedni stawali się panami życia i śmierci innych, których skazywano po 2-minutowych procesach. A „Wolność”…

Właśnie przeglądam sobie książkę p.Ronalda Sechera o rzezi w Wandei: „Ludobójstwo francusko-francuskie”. Nie będę jednak zajmował się tamtejszym ludobójstwem, znacznie gorszym niż za tzw. rewolucji październikowej (zaznaczę tylko, że Związek Sowiecki w ostatnich tygodniach swego istnienia przeprosił za bolszewików – a Republika Francuska cynicznie obchodzi jako święto narodowe (!!) rocznicę wybuchu tych mordów i rzezi – zaś „Marsylianka” nadal jest hymnem tej zbrodniczej Republiki!) – tylko drobną sprawą gospodarczą.

Oto na stronie 231 czytam (o sytuacji po walkach w Wandei):„Wszędzie daje się odczuć brak robotników., a zwłaszcza murarzy i cieśli”. Jasne: fachowców wymordowano, uciekli…

Nie całkiem, nie całkiem…

Bo zaraz potem czytam: „Prefekt departamentu Deux-Sèvres proponuje rządowi, by porozmieszczał w tym spustoszonym kraju »kilka batalionów sformowanych w departamencie Limousin, gdzie wszyscy mężczyźni są murarzami i mają pozwolenie na pracę«.”

Rozumiecie Państwo: kraj cierpi na brak rąk do pracy – a tu, by pracować, trzeba „mieć pozwoleństwo”.

„Wolność” – zaiste…

I wyobraźcie sobie Panstwo: bodaj większość tzw. „Europejczyków” uważa dziś rewolucję francuską za coś pozytywnego – i sprzyjającego Wolnosci!

Dr Goebbels by się nie powstydził takiego wyniku!

Janusz Korwin-Mikke
Źródło: http://korwin-mikke.pl


2 Responses to Liberté, Egalité, Fraternité

  1. masaż napisał(a):

    Wszystko pięknie ładnie lecz oświata i szkoły są publiczne czyli państwowe czyli wszystkich i nikogo i uczą że kapitalizm i monarchia i feudalizm są beee a rewolucja i komunizm w różnych wydaniach jest cacy. Kto ma zmienić rodziców i dzieci jak są niewinnie nieświadome jak dzicy z wysp egzotycznych że po kopulacji za 9 miesięcy będą dzieci.Mało nas do pieczenia chleba.

  2. Andrzej napisał(a):

    Tylko się podpisać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *