Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Ludobójstwo dokonane na Polakach przez UPA fundamentem Prezydenta Ukrainy?

W dniu 24sierpnia 2014 roku Peter Poroszenko oficjalnie okazał swoje uznanie dla dokonań UPA! Gdy przeczytałem w niezależnych mediach, że w rocznicę niepodległości Ukrainy aktualny prezydent tego kraju uznał, że jest dumny z UPA, to omal nie zagotowała się krew w moich żyłach, gdyż organizacja ta dokonała wraz z hitlerowskim SS Galizien i OUN tak wielu zbrodni ludobójstwa na Polakach zamieszkujących Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej, że oprawcy UPA powinni już dawno być uznani za zbrodniarzy wojennych.


Jednak postanowiłem upewnić się czy informacje dotyczące stanowiska głowy państwa Ukrainy są prawdziwe.

Zadzwoniłem do Ambasady Ukrainy w Warszawie na nr 22 622 47 97 i poprosiłem o rozmowę z Ambasadorem Ukrainy. Poinformowano mnie abym zadzwonił na nr 22 629 34 46, gdzie połączono mnie z Biurem Prasowym.

Rzecznik Ambasady Ukrainy w Polsce Pani Julia Borodij ściągnęła całe nagrania wystąpień Prezydennta i potwierdziła, że faktycznie w Kijowie w dniu 24sierpnia 2014 roku Peter Poroszenko wyraził swoją dumę z dokonań UPA. Pani Borodij mówi piękną polszczyzną i uznała, że ktoś kto przygotowywał wystąpienie Poroszenki zupełnie nie zna historii ludobójstwa dokonanego przez UPA i OUN na Polakach. Pani Julia Borodij podkreśliła w rozmowie telefonicznej, że jest tak samo jak Polacy oburzona tą wypowiedzią, jednak nie może mi tego oficjalnie napisać, bo musiałaby jako rzecznik prasowy uzyskać na to zgodę urzędującego Ambasadora Ukrainy! Poprosiła mnie o oficjalny E-mail z zapytaniami w tej sprawie.

Zatem 27 sierpnia 2014 roku wysłałem następujące pytania:

"Szanowna Pani Julia Borodij
Rzecznik Ambasady Ukrainy w Warszawie.

W związku z wypowiedzią Prezydenta Petra Poroszenko, w której wyraził swoją ..."dumę z dokonań UPA" przy okazji obchodów rocznicy niepodległości Ukrainy proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy aktualny Prezydent Ukrainy jest dumny z ludobójstwa dokonanego na Polakach na Wołyniu przez zbrodniarzy z UPA i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów?
2. Czy Peter Poroszenko jest dumny z kolaboracji Stepana Bandery z hitlerowcami?
3. Czy Prezydent Ukrainy jest dumny z palenia przez UPA całych polskich wsi w czasie tzw. marszów z pochodniami?
4. Czy Peter Porosznko jest dumny z wypędzenia ponad miliona Polaków z rodzinnych ziem piastowskich po1944roku?
5. Czy władze Ukrainy złożyły w 2014 roku wieńce na grobach i w miejscach kaźni setek tysięcy Polaków zamordowqanych przez nacjonalistów UPA, OUN i SS Galizien składającej się w dużej części z Ukraińców?
6. Kiedy Prezydent Ukrainy przeprosi Polaków za zbrodnie UPA?
7. Peter Poroszenko zadeklarował, że jedynym językiem urzędowym ma być j. ukraiński. Czy Polaków mieszkających nadal na Ukrainie czeka w przyszłości zakaz nauczania w szkołach języka polskiego?

Liczę na szybkie, merytoryczne odpowiedzi
Z wyrazami szacunku

Rajmund Pollak"


*  *  *

Czekałem na odpowiedź ponad trzy tygodnie i gdy się nie doczekałem, to zadzwoniłem bezpośrednio do Pani Rzecznik Prasowy Ambasady Ukrainy, która dała mi do zrozumienia, że aktualny Ambasador Ukrainy w Polsce nie wyraził zgody, aby zostały przesłane na mój adres E-mail oficjalne odpowiedzi na te ważne dla wszystkich Polaków pytania!

Powiedziałem Pani Julii Borodij, aby przekazała Ambasadorowi Ukrainy w Polsce, że brak odpowiedzi też jest odpowiedzią, gdyż stanowi  wyraz obojętności ze strony dyplomatów Ambasady Ukrainy wobec bezmiaru cierpień jakich doznali Polacy pomordowani przez nacjonalistów UPA , SS Galizien, Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz hitlerowców i NKWD, a także za wyraz wrogości  aktualnych władz Ukrainy do Polaków wywiezionych na Sybir przez komunistów ukraińskich i rosyjskich.

Pragnę poinformować czytelników, że pytania jakie skierowałem do Ambasadora Ukrainy w Polsce zostały przeze mnie skonsultowane z niektórymi żyjącymi do dziś Kresowiakami, których nazwisk z oczywistych względów nie ujawnię.

Rząd koalicji PO-PSL prowadzi jednak antypolską politykę bezwarunkowego poparcia dla znajdujących się w aktualnych  władzach Ukrainy  zwolenników UPA i OUN.

Jestem przeciwnikiem agresji Rosji na niepodległą Ukrainę, jednak Polska Racja Stanu wymaga aby bronić Polaków nadal żyjących na dawnych Kresach Rzeczpospolitej i nie wolno przemilczać antypolskich wypowiedzi Prezydenta Petra Poroszenki!

Zwolennicy UPA i OUN nienawidzą w równej mierze Rosjan jak i Polaków, a Polskę traktują tylko jako dojną krowę, z której można dostać pomoc, a potem postawić nowe pomniki dla morderców bezbronnych Polaków na Wołyniu.

Przypomnę inną znaną deklarację Petera Poroszenki wygłoszoną jeszcze przed  24.08.2014r:

...." Uznając za bohaterów narodowych UPA i Banderę, Ukraina nie powinna brać pod uwagę krytycznych opinii innych państw, w tym nawet ich oficjalnych protestów i negatywnych reakcji”.

Ciekawe, że Węgrzy, Rumuni i Słowacy zaprotestowali przeciwko tej wypowiedzi Poroszenki, ale rząd RP w Warszawie i Minister Spraw zagranicznych RP nie zareagowali ani na tę wypowiedź, ani na fakt, że aktualny prezydent Ukrainy wyraził 24.08.2014roku swoją dumę z dokonań UPA!

Mimo, że tak wielu Polaków poparło Ukrainę w jej walce z agresją rosyjską, to władze Ukrainy nie zapraszają przedstawicieli Polski na rozmowy pokojowe, lecz bardziej sobie cenią przyjaźń z Niemcami.

Uważam, że nadal należy pomagać zarówno Polakom na Kresach jak i Ukraińcom w walce z inwazją Putina, jednak nie wolno zapominać o Polakach żyjących nadal na Kresach ani o Polakach i Żydach, a także uczciwych Ukraińcach zamordowanych przez UPA, OUN i SS Galizien!

Każde publiczne poparcie dla ludobójców z UPA przez  jakiekolwiek władze Ukrainy należy ostro potępiać oficjalnymi notami dyplomatycznymi!

Na zakończenie chciałbym zaznaczyć, że jeśli po ukazaniu się tego artykułu zostanie odwołana ze swego stanowiska aktualna Rzecznik Prasowy Ambasady Ukrainy w Polsce, to będzie dowodem, że zwolennicy UPA mają już na Ukrainie władzę absolutną!

Rajmund Pollak

Foto.: okładka "Superekspresu".


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *