Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Antoni Macierewicz: „Rzeczpospolita” mija się z prawdą

Poseł Antoni Macierewicz nadesłał nam materiały, które potwierdzają – jego zdaniem – słowa, jakie wypowiedział w wywiadzie dla naszego portalu, a odnoszące się do artykułu z dziennika „Rzeczpospolita” z 28 sierpnia 2009 r. autorstwa p. Grażyny Zawadki. Pani Zawadka w tekście „Raport Macierewicza: MON przegrywa i płaci” pisze: „Sąd umorzył m.in. proces karny o zniesławienie, jaki wytoczył Macierewiczowi wiceprezes Orlenu Krzysztof Kluzek, opisany w raporcie. Uznano, że jako osoba urzędowa Antoni Macierewicz nie może odpowiadać za zniesławienie. Były minister i likwidator WSI nie chciał komentować procesów związanych z opublikowaniem raportu. W swoich wcześniejszych wypowiedziach medialnych podkreślał, że wygrał wszystkie wytoczone mu sprawy”.

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Prokapitalizm.pl stwierdził, że „Rzeczpospolita” pisząc tak, mija się z prawdą. Zaznaczył, że przesłał pani redaktor Zawadce materiały potwierdzające fakt wygrywania spraw, lecz pisząc swój artykuł nie wykorzystała ich. Na potwierdzenie swoich słów poseł Macierewicz przesłał nam wyrok sądu okręgowego w Warszawie z 15 kwietnia 2008 roku, zasądzający na jego rzecz od pozywającego Jana Wejcherta kwotę 7200 zł, „tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego”.

Poniżej publikujemy wyrok sądu wraz z uzasadnieniem… (pliki JPG)

wyrok_1wyrok_2wyrok_3wyrok_4wyrok_5wyrok_6wyrok_7wyrok_8wyrok_9


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *