Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Mamy jednak sukces!!!

Okazuje się, że wcale nie jest tak źle, jak to nieraz piszemy na naszym portalu. Polska gospodarka kwitnie, o czym niedawno łaskawie poinformował nas GUS, a politycy podskoczyli pod sufit. Być może nie na próżno CBA aresztowało niedawno wiceprezesa GUS. Sukces odnotowaliśmy również na froncie unijnym, a konkretnie krowim.„Polska będzie musiała zapłacić do unijnej kasy kare za nadprodukcję mleka (czyli przekroczenie tzw. kwot mlecznych) w roku rozliczeniowym 2012/2013” – informuje „Rzeczpospolita”. Według szacunków limity przekroczyło ponad 57 tysięcy dostawców hurtowych mleka w Polsce.

Ale gdzie tu ten sukces? – spyta Czytelnik. Otóż jest. Jak twierdzi Agencja Rynku Rolnego sukcesem jest to, że „przekroczenie kwoty mlecznej jest niewielkie, bo to zaledwie 13 mln kg na skupione od producentów 9,821 mld kg czyli przekroczenie sięgnęło 0,14 procent”. Niby mało a jak cieszy… Nieprawdaż?

Nie sposób nie wspomnieć tu jeszcze o sukcesie odnotowanym w notce w „Rz”. Chodzi o wysokość kary jaką Polska ma zapłacić. Otóż gazeta podaje, że to 3,7 mld euro czyli … 15,6 mln zł. Cóż za niezwykłe wzmocnienie złotego względem euro nastąpiło! Rząd powinien się z tego cieszyć, bo wówczas niemal każdą unijną karę płaciłoby się z przyjemnością. Gorzej jednak jeśli unijnym dygnitarzom taki kurs się spodoba i ów drukarski chochlik potraktują na serio, a wtedy z grubych miliardów euro unijnych dotacji skapną nam jedynie skromne miliony złotych.

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *