W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Manipulacje cenami gazu i nową akcyzą

Przez wiele miesięcy TVP1 i inne prorządowe telewizje piały z zachwytu na temat obniżek cen gazu. Tak zwani „eksperci” i… „specjalistyczni komentatorzy” jak stare katarynki powtarzali o oszczędnościach w portfelach obywateli rzędu 1% lub „aż”  2%!Okazuje się, że to wszystko była tylko ściema i  jeszcze jedna manipulacja informacją przez serwilistycznych wobec aktualnej władzy dziennikarzy. Dopiero we wrześniu zaczęto gdzieniegdzie przebąkiwać, że już wkrótce opłaty za gaz podrożeją o niebagatelne 10-20%! Ci sami komentatorzy – manipulatorzy twierdzą, że Donald Tusk jest niewinny w tej sprawie. Nie może być pociągnięty do odpowiedzialności w tym temacie ani minister Rostowski ani wicepremier Piechociński!

Kto ponosi za to winę?

Być może Syria, albo Afganistan? Tym razem nie da się wszystkiego zwalić na Talibów! „Nasi” ekonomiści pokazują palcem na Brukselę i Unię Europejską, która zarządziła, że Polacy mają płacić dodatkowo akcyzę za gaz. Telewizja publiczna i prywatne klakiernie medialne dozują społeczeństwu te złe wiadomości od podania  informacji,  że wzrośnie akcyza tylko na gaz do autobusów miejskich!

Pewien grecki filozof powiedział dawno, dawno temu, że półprawda jest całym kłamstwem! Jak zatem wygląda cała prawda? Cała prawda wygląda blado, bo jak tylko słupki notowań PO zaczną wolniej opadać, to społeczeństwo III RP zostanie zaskoczone informacją, że akcyzę za gaz wprowadzi się dla wszystkich, którzy korzystają z dostaw gazu w Polsce. Z racji unijnej akcyzy zapłacą więcej za gaz wszyscy, którzy mają w mieszkaniach piecyki na gaz do ogrzewania wody, kuchenki gazowe, piece gazowe centralnego ogrzewania itd. itp. i to bez względu, czy będzie to gaz rosyjski, arabski, czy polski! Zapłacą więcej za gaz również przedsiębiorcy, a zatem ceny wyrobów przemysłowych i wysoko-przetworzonej  żywności  pójdą w górę jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2013r!

Ale o tym wszystkim cicho… sza… w TVP1 i  w klakierniach prywatnych, bo przecież nie umilkło jeszcze echo wrzasku medialnego o… obniżkach cen gazu! Przy obniżkach cen o 1-2% było hałasu co niemiara, natomiast o podwyżce opłat o 10-20% mówi się bardzo rzadko i bardzo cicho…

Taka to już jest ta manipulacja medialna cenami gazu w Polsce.

Rajmund Pollak

Foto.: premier.gov.pl


2 Responses to Manipulacje cenami gazu i nową akcyzą

  1. Marko napisał(a):

    Szkoda, ze nie poszedl Pan dalej i nie podal powodow tej grandy. Pan nie podal to ja podam. Dostawca gazu do PRL bis, jest tak samo jak w DE, kapitalistyczny koncern GASPROM, zarzadzany przez RomanoVow, Hohenzollernow i inne dziadostwo = Liga Oszustow. Ich dzialanie jest proste i logiczne: im drozszy produkt, tym wiecej w kasie. Maksymalizujemy zysk, stajemy sie coraz bogatsi, a lud pauperyzujemy i upadlamy, bo postep technologiczny czyni motloch zbyteczyym balastem. Im mniej go, tym lepiej. Ten proces ma zasieg globalny, trafiona jest nie tylko PRL 2. Tzw polska polityka nie istnieje, to tylko przekazniki decyzyji z Moskwy i Londynu. Nawet Niemcy nie maja nic do powiedzenia, skoro Putin Romanov wybral im na „kanclerza” ginde Schroedera. Gasprom-Gerd jak go nazywaja w DE, odplacil sie reformami Agenda 2 tys. iles tam, czyli gigantycznymi podwyzkami cen i glodowymi zasilkami (slynny Hartz IV) dla swojego narodu, ktory miejmy nadzieje, jeszcze te kanalie gdzies dorwie i oskubie z jajek. Chyba mamy poelny obraz czy jeszcze nie?

  2. x napisał(a):

    Zaraz zaraz, o który gaz chodzi – o metanowy czyli ten z sieci, propan-butan czyli z butli i do samochodów czy o Cyklon”B” czy o gazy cieplarniane w ramach walki z globalnym oziembi….op!!…ociepleniem, oczywiście???? Bo może ktoś pomylił ceny tych gazów. Więcej ostrożności w tych komentarzach i ocenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *