Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

„Matura i Socjalizm” Frederica Bastiata – pobierz za darmo!

Kwestia jest jak najbardziej poważna. Jakkolwiek projekt ustawy, który został wypracowany w waszej komisji ma pewne wady, uważam, że oznaczałaby ona wyraźny postęp wobec obecnego stanu naszego nauczania publicznego, gdyby poprawiona została w sposób, jaki proponuję... - pisze Frédéric Bastiat w eseju "Matura i socjalizm".


Z esejem tym można się zapoznać na stronie Instytutu Misesa. W przedmowie od tłumacza Marian Miszalski pisze: "Poniższy tekst Fryderyka Bastiata dobiega do nas z przeszłości - z połowy XIX wieku - jako przesłanie zdumiewająco współczesne. Zastąpmy tylko słowa „edukacja klasyczna” określeniami takimi, jak na przykład „wychowanie europejskie”, „wychowanie socjalistyczne”, czy „ethos lewicy” a będziemy czytać tekst o otaczającej nas dzisiaj rzeczywistości. Te same przyczyny wywołują na ogół te same skutki. Gdy państwo nie szanuje praw naturalnych, i to do tego stopnia, że w naszych czasach samo ustanawia prawa rzekomo naturalne - przesłanie Autora nabiera charakteru pilnego ostrzeżenia".

Warto się z tym ostrzeżeniem zapoznać!

Pobierz plik PDF z esejem "Matura i socjalizm"...


5 Responses to „Matura i Socjalizm” Frederica Bastiata – pobierz za darmo!

 1. Zbig Grun napisał(a):

  Matura i Socjalizm Frederica Bastiata | proKapitalizm – Portal zwolenników wolności
  Matura i Socjalizm Frederica Bastiata
  prokapitalizm.pl

  Zbig Grun ,- nie jest trudno zauważyć ,iż cały wywód o „Maturze” i związku „Matury ze Socjalizmem” sprowadza się do słynnej współczesnej sentencji :”Nie matura lecz chęć szczera zrobią z ciebie oficera UE”?” Jako ,iż wszyscy bez wyjątku obywatele okrągłostołowej III RP wydarzają się obecnie wewnątrz UE ?Tzn.formalnie lecz nie merytorycznie z przyczyny …nie przynależności do strefy monetarnej Euro ? w tym i …Redakcja Prokapitalizmu ?A co by sugerowało ,iż szczegółowo winno być : Redakcja Prokapitalizmu unijnego ? Jako iż wszyscy obywatele okrągłostołowej III RP (Pierestrojka Gorbaczowa) dzielą się w y b o r c z o na 1/euroentuzjastów 2/eurosceptyków 3/na ani euroentuzjastów ani na eurosceptyków. jako partyjnie pół (1/2)wyborcy A tedy winno być poprawnie :”Matura i Kapitalizm unijny”?W ten sposób może powstać samo pytanie :do której partii politycznej z owych 2 i pół partii politycznych przynależy Redakcja Prokapitalizmu ? oraz internauci na portalu ?Jeżeli ukrywanie swojej przynależności wyborczej partyjnej kapitalistycznej (nie ma trzeciej partii politycznej) utraciło dorzeczność:po d a c i e przyłączenia Krymu do FR czyli w Nowym stanie Geopolitycznym (niezależnym od Jałty). A co oznacza ,iż z uwagi na małą aktywność forumowiczów NA FORUM…jako pierwsza winna ujawnić swoją tożsamość wyborczą kapitalistyczną (w warunkach obwiązywania Kapitalizmu okrągłostołowego (nieprawdziwa prywatyzacja =Pierestrojka Gorbaczowa) … Redakcja Pro Kapitalizmu ?jako ….posiadająca Maturę unijną kapitalistyczną ?? I tym samym także ujawnienia opowiadania się Redakcji Prokapitalizmu za wejściem obywateli okrągłostołowych III RP … do strefy EURO czy za pozostaniem (w warunkach … nieprawdziwej prywatyzacji ) w strefie DOLAROWEJ ?

 2. lekarz domowy napisał(a):

  Facet o co ci chodzi? Zbig Grun – przestałeś brać leki! POpraw się i zacznij je zażywać, leczenie bardzo długo POtrwa. Twój tekst jest jak pierwszaka z gimbusa.

 3. Zbig Grun napisał(a):

  … nie wchodź na drugi raz na Ring Logiki to nie będzie ci grozić trafienie postu w mózg ? Możesz odbierać na Widowni dla publiczności okołoringowej =gadugadugadu jako … kibic? Jeżeli zauważyłeś naruszenie Regulaminu Forum to przysługuje ci prawo zwrócenia się ze skargą do ADMINA ?

 4. lekarz domowy napisał(a):

  Ten chaos to według ciebie to logika? To życzę powrotu do szaleństwa i możesz nie brać tych leków, możesz się nie leczyć. Żegnam!

 5. Zbig Grun napisał(a):

  … na twoją korzyść pracuje fakt ,iż ze mną jeszcze nikt w dyskusji nie wygrał!Różnica pomiędzy Ringiem Logiki a Widownią dla publiczności okołoringową gadugadugadu polega na tym ,iż na Ringu Logiki nie ma remisu .W przeciwieństwie do postów zaprezentowanych na Widowni dla kibiców jako zawsze kończących się remisem = gadugadugadu.Dlatego po otrzymaniu np. lewego prostego logicznego – oszołomienie w które dana jednostka wtedy wchodzi może utrzymywać się nawet miesiącami ,kiedy na ringu sportowym mija po kilkunastu sekundach?Dlatego każdy posiada prawo do bezpiecznej dyskusji w świetle tzw.wolności słowa demokratycznej w przypadku prezentowania argumentacji z Widowni dla publiczności=gadugadugadu jako kibic polityczny ? I stąd warunkiem jest przestrzeganie Regulaminu Forum :”Posty winne być redagowane na TEMAT poddany przez Redakcję pod dyskusję” … a nie odpowiadania sobie samemu na tematy własnego autorstwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *