Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

McDonald’s a flaga polska

Ktoś mógłby pomyśleć, że jestem uprzedzony do firmy McDonald’s. Od razu zapewniam, że nie. To, że poświęcam jej w ostatnim tygodniu już drugi news to kwestia czystego przypadku. Ot, po prostu tak mi się zaobserwowało pewne ciekawe zjawisko.3 listopada 2013 roku napisałem na PROKAPIE, że McDonald’s w Piotrkowie Trybunalskim wywiesił na swoim maszcie opuszczoną do połowy biało-czerwoną flagę. Można wierzyć lub nie, ale nie wiedziałem co jest grane. Dopiero po jakimś czasie (czujni internauci mi w tym pomogli) okazało się, że to pewnie na okoliczność pogrzebu jednego z ojców III RP, czyli tego szajsu w jakim żyjemy,Tadeusza Mazowieckiego. Zamieściłem tę informację naszym portalu głównie dlatego, iż miałem wątpliwość czy w przypadku świąt narodowych McDonald’s też wywiesza polską flagę.

Dziś 11 listopada, Święto Niepodległości. I co się okazuje? Nie myliłem się. Nie ma polskiej flagi na budynku firmy McDonald’s w centrum Piotrkowa. Widać dla niektórych są święta ważne – jak np. pogrzeb Mazowieckiego – oraz nieistotne, jak narodowe święto Polaków.

Nie zamierzam silić się na interpretowanie tego faktu. Oczywiście jest wolny wybór. Nikt – póki co – nie zmusza do wywieszania narodowych flag. Jednak ten przypadek jest symptomatyczny, pokazuje wyraźnie, kto dzierży władzę w sferze symboliki, kto kreuje obraz historii, kto decyduje o tym, że jednym oddaje się honory, a innym nie.

Ot, nasza III RP w pełnej krasie…

McDonalds, Piotrków Trybunalski: 11 listopada 2013, Święto Niepodległości

 

McDonalds, Piotrków Trybunalski – 3 listopada 2013, dzień pogrzebu Tadeusza Mazowieckiego

Foto.: Prokapitalizm.pl


4 Responses to McDonald’s a flaga polska

 1. Marko napisał(a):

  Donald nie jest przeciez polski, dlaczego ma czcic polskie swieto? Ted byl za to z ich ligi i godnie go pozegnano. Panska logika Redaktorze znow zawiodla! PS. jak sie Donaldo uprze to udowodni, ze nawet ten kawalek gruntu na jakim stoi to nie jest Polska. wystarczy tylko dodrukowac pare „zielonych” zeby jakis spec od „stosunkow miedzynarodowy” z tytulem „profesora! i nagroda Bubla udowodnil, ze to miejsce jest terytorium obcego kraju…

 2. pete14 napisał(a):

  Piotrków to wiocha więc co się dziwić?
  flaga m mcszajsie w ogóle nie powinna być.
  co to ambasada?
  a co do Mazowieckiego to wal się na ryj od niego.
  i te wasze stowarzyszenie o nie włączaniu świateł.
  bida z nędzą.
  właśnie jak się ma światła to dystans można ocenić lepiej niż jak jedzie mongoł bez świateł.
  w niemcowni nie ma nakazu a dużo osób jeździ ciemniaki.

 3. pete14 napisał(a):

  jaki to redaktor?
  jakiś cieć bez szkoły zabobonny co demon mu się źle kojarzy i bojkotuje 😀
  paranoja jak to czytam…

 4. POLAK napisał(a):

  Minimum ,co powinien zrobić Polak w narodowe święto,to WYWIESIĆ FLAGĘ biało-czerwoną-to nasze prawo i obowiązek .
  Chcę zwrócić uwagę na flagi wywieszone na Święto Niepodległości .Widać było flagi zaniedbane,pomięte i oplątane na drzewcu.To nie tak powinno być!!!O naszą flagę-symbol naszej wolności trzeba dbać jak o najcenniejszą rzecz,traktować z szacunkiem. Moja specjalna tzw.DOBRA FLAGA -nie oplątuje się i zawsze super wygląda w każdych warunkach i powiewa odważnie na moim domu cały rok-co dzień mam święto.Potrzebny jest też uchwyt flagowy z zabezpieczeniem,aby jej nie wywiało-są różne uchwyty flagowe np.naścienny lub uchwyt balustradowy- nie trzeba nawet wiercić,żeby zamocować.Na YouTube i Pogotowiu Flagowym można zobaczyć jak DOBRA FLAGA dzielnie pracuje ,wręcz walczy w trudnych warunkach i zawsze zwycięża-to prawdziwy symbol .Nasza flaga jest bezpartyjna,łączy nas ponad podziałami,więc pokażmy swoje barwy POLACY!!WYWIEŚMY FLAGI!-wkrótce DZIEŃ FLAGI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *