Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Michalkiewicz: Furtka dla żydowskich roszczeń otwarta

Na początku maja 2016 roku weszła w życie ustawa o tzw. ustroju rolnym, potocznie zwana - ustawą o handlu ziemią. Wprowadza ona znaczne ograniczenia w obrocie ziemią rolną. Jednak czy dla wszystkich?


Na łamach tygodnika "Najwyższy Czas!" Stanisław Michalkiewicz zauważa "(...) w ostatniej chwili z inicjatywy PiS wprowadzona została do ustawy poprawka, przewidująca możliwość wykupu ziemi rolniczej przez <<związki wyznaniowe>>. Wszystkim się zdawało, że chodzi tu przede wszystkim o Kościół rzymskokatolicki i że PiS w ten sposób odwdzięcza się za polityczne poparcie".

Michalkiewicz rozwiewa złudne przeświadczenie naiwnych zauważając: "(...) warto zwrócić uwagę, że oprócz Kościoła rzymskokatolickiego mamy w Polsce jeszcze inne związki wyznaniowe, między innymi Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Czy przypadkiem ta poprawka nie jest aby listkiem, który został ukryty w lesie? Czy przypadkiem ten cały klangor o ochronie polskiej ziemi przed podstępnym wykupem przez cudzoziemców nie miał na celu wytworzenia dymnej zasłony dla umożliwienia realizacji żydowskich roszczeń majątkowych wysuwanych wobec Polski?" - pyta Michalkiewicz.

Przypomnijmy, że wartość roszczeń żydowskich wobec Polski szacowana jest na około 65 mld dolarów.

S


One Response to Michalkiewicz: Furtka dla żydowskich roszczeń otwarta

  1. Callisto napisał(a):

    Gdyby mieli to zrobić to zrobiliby dawno. Zwłaszcza, że była taka możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *