Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Michalkiewicz o suwerenności Polski – mp3

Przedstawiamy Państwu prelekcję Stanisława Michalkiewicza, w formie plików MP3, wygłoszoną w dniu 24 maja 2007 roku dla uczniów Liceum Katolickiego w Piotrkowie Trybunalskim. Temat prelekcji: „Suwerenność a konstytucja Unii Europejskiej”.

Dziś należałoby ów temat nieco zmodyfikować i zatytułować go „Suwerenność a Traktat Lizboński” (będący wszak niemalże tą samą konstytucją, tyle że lansowaną pod inna nazwą).

Jak to zwykle w przypadku pana Stanisława Michalkiewicza bywa, temat jest aktualny, jak mało kiedy. Zwłaszcza teraz, w kontekście zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego ugrupowań wybitnie eurofilskich, takich jak PO, PIS, SLD i PSL.

Jak się zatem ma nasza suwerenność do coraz bardziej rozszerzającej się władzy unijnych biurokratów?

Pobierz plik cz. 1… (MP3, 7 MB)
Pobierz plik cz. 2… (MP3, 7 MB)


9 Responses to Michalkiewicz o suwerenności Polski – mp3

 1. jutrzenka napisał(a):

  Calkiem spojna analiza europejskiej rzeczywistosci. Zachodnia Europa nigdy tak naprawde nie doswiadczyla ekonomicznych skutkow socjalizmu. Byla nawet jego beneficjentem (pol Europy bylo wyeliminowane z konkurencji!). Teraz czeka ich szok, i obecny kryzys ekonomiczny moze przyspieszyc (relatywny?!) gospodarczy upadek Europy. Socjalizm nie jest dobrym klimatem dla innowacji technicznych i to widac.

  Moim zdaniem przecietny obywatel Zachodniej Europy nie zdaje sobie jeszcze w pelni sprawy z tego, ze zmienily sie reguly gry. Opieram to opinie na rozmowach, ktore prowadzilaem kilka dni temu z Holendrem i Wlochem (obaj wyksztalceni, typowa srednia klasa). Wiedza, ze cos jest nie tak, ale jeszcze nie jest na tyle zle, by zmusic ich do myslenia, a co dopiero dzialania.

  Ludzie w Europie reaguja jednak na nowa rzeczywistosc i robia to w bardzo prosty sposob. Nie maja dzieci.

 2. caudilio napisał(a):

  Czy jesteś Jutrzenką Swobody czy Jutrzenką Lepszego Jutra? Ci ludzie z zachodu nie dostali po tyłkach i to najlepiej w formie komunizmu bolszewickiego albo stalinowskiego lub maoistowskiego. I muszą odczuć co narody wschodniej i środkowej europy ale dlaczego my mamy dostać po raz drugi? I to mi się nie podoba. Ba w takiej zlewaczałej hiszpani nie doceniają wielkiego ich bohatera generała Franco, który w latach 30 wieku XX uratował to piękne państwo przed lewizną w stalinowskiej formie. Likwidują Jego pomniki oraz wszelkie pamiątki związane ze zwycięzką wojną lat 1936 – 1939 między prawdą i lewactwem. Taki etap historii. Pytam się jednak dlaczego my mamy jeszcze raz przechodzić przez podobne socjalne bezeceństwa? Może środkowa i wschodnia europa niech idzie drogą wolności i prawa, a zachód w ramach wyrównywania szans niech się nóża w lewicowych eksperymentach. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

 3. jutrzenka napisał(a):

  Pytanie: …”Pytam się jednak dlaczego my mamy jeszcze raz przechodzić przez podobne socjalne bezeceństwa?”…

  Odp. Bo, jako narod jestesmy niezwykle glupi.

 4. mosbzomo napisał(a):

  Jutrzenka!!!! Jako naród jesteśmy głupi – słusznie piszesz. Pytania jednak są takie – dlaczego jestesmy głupi, kto za tym stoi, że jako naród jesteśmy głupi, kto ma w tym interes abyśmy jak naród byli głupi, czy jesteśmy głupi bo jest nam z tym wygodnie czy dlatego że ktoś nas w głupków zamienia? Na te pytania odpowiedz i zmień Polski Naród, a zdobędziesz przywództwo w głupim narodzie, a może później jego wdzięczność.

 5. jutrzenka napisał(a):

  My za tym stoimy. Kazdy jest odpowiedzialny za swoja wlasna glupote. I kazdy tylko sam moze zmadrzec.

 6. mosbzomo napisał(a):

  „My stoimy…” To znaczy kto? Bo jest nas jeden. Ja nie poczuwam się do Twojej głupoty Jutrzenka, a Ty od mojej głupoty odchrzań się. Więc wszyscy odpowiadają za głupotę narodu czyli nikt. jejejejejjii

 7. jutrzenka napisał(a):

  „“My stoimy…” To znaczy kto? Bo jest nas jeden. Ja nie poczuwam się do Twojej głupoty Jutrzenka, a Ty od mojej głupoty odchrzań się. Więc wszyscy odpowiadają za głupotę narodu czyli nikt. jejejejejjii”

  Dalsze komentarze sa zbedne.

  Pozdrowienia

 8. mosbzomo napisał(a):

  Właśnie Jutrzenka dalsze komentarze są zbędne i wszystko jasne!!!!

 9. Rodak napisał(a):

  Kto ma media ten ma władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *