Czy przedsiębiorca może zostać świętym?

Szkoda, że mówienie w kościele katolickim o zysku w biznesie uważa się ciągle za coś, co nie idzie w parze ze świętością Czytaj więcej »

 

Michalkiewicz o suwerenności Polski – mp3

Przedstawiamy Państwu prelekcję Stanisława Michalkiewicza, w formie plików MP3, wygłoszoną w dniu 24 maja 2007 roku dla uczniów Liceum Katolickiego w Piotrkowie Trybunalskim. Temat prelekcji: „Suwerenność a konstytucja Unii Europejskiej”.

Dziś należałoby ów temat nieco zmodyfikować i zatytułować go „Suwerenność a Traktat Lizboński” (będący wszak niemalże tą samą konstytucją, tyle że lansowaną pod inna nazwą).

Jak to zwykle w przypadku pana Stanisława Michalkiewicza bywa, temat jest aktualny, jak mało kiedy. Zwłaszcza teraz, w kontekście zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego ugrupowań wybitnie eurofilskich, takich jak PO, PIS, SLD i PSL.

Jak się zatem ma nasza suwerenność do coraz bardziej rozszerzającej się władzy unijnych biurokratów?

Pobierz plik cz. 1… (MP3, 7 MB)
Pobierz plik cz. 2… (MP3, 7 MB)


9 Responses to Michalkiewicz o suwerenności Polski – mp3

 1. jutrzenka napisał(a):

  Calkiem spojna analiza europejskiej rzeczywistosci. Zachodnia Europa nigdy tak naprawde nie doswiadczyla ekonomicznych skutkow socjalizmu. Byla nawet jego beneficjentem (pol Europy bylo wyeliminowane z konkurencji!). Teraz czeka ich szok, i obecny kryzys ekonomiczny moze przyspieszyc (relatywny?!) gospodarczy upadek Europy. Socjalizm nie jest dobrym klimatem dla innowacji technicznych i to widac.

  Moim zdaniem przecietny obywatel Zachodniej Europy nie zdaje sobie jeszcze w pelni sprawy z tego, ze zmienily sie reguly gry. Opieram to opinie na rozmowach, ktore prowadzilaem kilka dni temu z Holendrem i Wlochem (obaj wyksztalceni, typowa srednia klasa). Wiedza, ze cos jest nie tak, ale jeszcze nie jest na tyle zle, by zmusic ich do myslenia, a co dopiero dzialania.

  Ludzie w Europie reaguja jednak na nowa rzeczywistosc i robia to w bardzo prosty sposob. Nie maja dzieci.

 2. caudilio napisał(a):

  Czy jesteś Jutrzenką Swobody czy Jutrzenką Lepszego Jutra? Ci ludzie z zachodu nie dostali po tyłkach i to najlepiej w formie komunizmu bolszewickiego albo stalinowskiego lub maoistowskiego. I muszą odczuć co narody wschodniej i środkowej europy ale dlaczego my mamy dostać po raz drugi? I to mi się nie podoba. Ba w takiej zlewaczałej hiszpani nie doceniają wielkiego ich bohatera generała Franco, który w latach 30 wieku XX uratował to piękne państwo przed lewizną w stalinowskiej formie. Likwidują Jego pomniki oraz wszelkie pamiątki związane ze zwycięzką wojną lat 1936 – 1939 między prawdą i lewactwem. Taki etap historii. Pytam się jednak dlaczego my mamy jeszcze raz przechodzić przez podobne socjalne bezeceństwa? Może środkowa i wschodnia europa niech idzie drogą wolności i prawa, a zachód w ramach wyrównywania szans niech się nóża w lewicowych eksperymentach. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

 3. jutrzenka napisał(a):

  Pytanie: …”Pytam się jednak dlaczego my mamy jeszcze raz przechodzić przez podobne socjalne bezeceństwa?”…

  Odp. Bo, jako narod jestesmy niezwykle glupi.

 4. mosbzomo napisał(a):

  Jutrzenka!!!! Jako naród jesteśmy głupi – słusznie piszesz. Pytania jednak są takie – dlaczego jestesmy głupi, kto za tym stoi, że jako naród jesteśmy głupi, kto ma w tym interes abyśmy jak naród byli głupi, czy jesteśmy głupi bo jest nam z tym wygodnie czy dlatego że ktoś nas w głupków zamienia? Na te pytania odpowiedz i zmień Polski Naród, a zdobędziesz przywództwo w głupim narodzie, a może później jego wdzięczność.

 5. jutrzenka napisał(a):

  My za tym stoimy. Kazdy jest odpowiedzialny za swoja wlasna glupote. I kazdy tylko sam moze zmadrzec.

 6. mosbzomo napisał(a):

  „My stoimy…” To znaczy kto? Bo jest nas jeden. Ja nie poczuwam się do Twojej głupoty Jutrzenka, a Ty od mojej głupoty odchrzań się. Więc wszyscy odpowiadają za głupotę narodu czyli nikt. jejejejejjii

 7. jutrzenka napisał(a):

  „“My stoimy…” To znaczy kto? Bo jest nas jeden. Ja nie poczuwam się do Twojej głupoty Jutrzenka, a Ty od mojej głupoty odchrzań się. Więc wszyscy odpowiadają za głupotę narodu czyli nikt. jejejejejjii”

  Dalsze komentarze sa zbedne.

  Pozdrowienia

 8. mosbzomo napisał(a):

  Właśnie Jutrzenka dalsze komentarze są zbędne i wszystko jasne!!!!

 9. Rodak napisał(a):

  Kto ma media ten ma władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *