Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

Między ketchupem a musztardą – rząd ujednolica VAT!

Ech, jak niewiele wiemy o państwie polskim. W każdym razie odnoszę to do siebie. Nie przyszłoby mi bowiem nigdy do głowy, że ustawy państwowe są po to, by pisać w nich o ... ketchupie i musztardzie...


Ale co nie mieści się w banalnej głowie prostego zjadacza chleba, no i ketchupu i musztardy, stanowi siłę napędową do pracy urzędników Ministerstwa Finansów. Oto - jak czytamy w mediach - ministerstwo to kończy prace nad porządkowaniem stawek VAT. Mają być one ujednolicone. Jak dotąd, takiej jednolitości nie ma właśnie m.in. pomiędzy ... ketchupem i musztardą. Za ten pierwszy płacimy 8-procentowy podatek, a za drugi 23-procentowy. Jak twierdzi wiceminister Paweł Gruza, czas skończyć z tymi absurdami, gdyż wprowadzają one zamęt. Bo czym wytłumaczyć nie tylko różnicę w stawkach między ketchupem a musztardą, ale także między musztardą a ... o zgrozo! ... sosem musztardowym!!!??? Obłożonym - dodajmy - 8-procentową stawką VAT.

Teraz się to skończy. Ministerstwo kończy przegląd listy około 250 produktów obłożonych niższą stawką podatku. Zagadka dla naszych kochanych Czytelników: Na jakim poziomie rząd ustali jednolitą stawkę VAT - na 8 czy na 23 procent?

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *