Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Miliardy z UE do przepuszczenia

Komisja Europejska zapowiedziała, że w przyszłym roku planuje wydać na walkę z bezrobociem – cokolwiek miałoby to znaczyć – ponad 142 mld złotych.


Pieniądze te mają posłużyć na szkolenia osób bezrobotnych, mają pobudzać wzrost gospodarczy oraz sprzyjać modernizacji gospodarki. Jednym słowem – będzie co zmarnotrawić!

A o tym, że tak będzie przekonują ostatnie doniesienia medialne, z których wynika, że w perspektywie budżetowej 2007-2013 zmarnowano olbrzymie fundusze w ramach programu Kapitał Ludzki. Dziś już wiadomo, że gros pieniędzy przeznaczano na całkowicie bezproduktywne szkolenia, np. dla ludzi powyżej 50-tego roku życia. Około 49 mld zł zasiliło konta firm szkolących osoby bezrobotne, które … i tak bezrobotnymi pozostały.

W 2015 roku do przepuszczenia będzie jeszcze więcej pieniędzy. Unia Europejska, z roku na rok przeznacza na „walkę z bezrobociem” coraz więcej środków. Już samo to dowodzi jak jałowa jest to „walka”. Gdyby było inaczej, budżet powinien się zmniejszać a nie zwiększać. Nawet jeśli uwzględnimy inflację.

P


2 Responses to Miliardy z UE do przepuszczenia

  1. iwona napisał(a):

    to już chyba prościej byłoby po prostu dać bezrobotnym te miliardy, mieliby na chleb.

  2. Wojciech Perczak napisał(a):

    Prościej i przede wszystkim uczciwiej było by gdyby okupanci zmniejszyli rabunek. Mówiąc inaczej to PODATKI winny być ZMNIEJSZONE – właśnie o tę kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *