Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Milionowe premie za Euro 2012!

Teraz wiemy już po co między innymi budowano wielkie pomniki socjalizmu w postaci „stadionów narodowych”, po co w ogóle organizowano te igrzyska dla ludu, i wiemy też, kto za to wszystko zapłaci, choćby w postaci drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, które czekają nas od lipca br.Media podają, że prezesi spółki PL.2012, Marcin Herra i Andrzej Bogucki otrzymali premie w wysokości po 1,3 mln zł. Umowy z oboma panami zawarte były w 2008 roku, a podpisywał je ówczesny przewodniczący Rady Nadzorczej PL.2012, a późniejszy minister sportu, Adam Giersz. Spółka PL.2012 odpowiadała za przygotowanie mistrzostw i za ich koordynację.

Wysokość premii dla obu panów musi budzić wiele wątpliwości, zwłaszcza w momencie, gdy ministerstwo finansów przygotowuje kolejne zamachy na majątki zwykłych ludzi. Minister sportu, Anna Mucha jest innego zdania: „Spółka PL2012 miała do wykonania nieprawdopodobnie obciążającą pracę; jej prezesi dobrze wykonali zadanie, dlatego należą im się premie zagwarantowane w umowie” – twierdzi, dodając przy tym, że jako urzędnik państwowy musi ona stać na gruncie przestrzegania konstytucji. Dlatego musi przestrzegać wcześniej zawartych umów.

A może przed wyborami politycy powinni podpisywać z wyborcami stosowne umowy na realizację konkretnego programu? Ciekawe czy również wtedy minister Mucha oraz jej „chłopcy z ferajny” nadal byliby skorzy do ich drobiazgowego przestrzegania… Bo jak dotąd mają zwykłych ludzi w d….

P

Foto.: PSz/Prokapitalizm.pl


8 Responses to Milionowe premie za Euro 2012!

 1. ojejciuojejciu napisał(a):

  Obserwuję od kilku dobrych tygodni jak mediuma w typie „SuperEkspres” i „Fakt” podają wysokość zarobków, nagród i premii ludzi na stanowiskach tak od wójta do premiera oraz państwowych firm i związanych z nimi różnych organizacji. Zastanawiam się czy nie jest to podjudzaniem (słyszycie ten wyraz: JUDZENIE?) zwyłych zjadaczy chleba do buntu, słusznego upomnienia się o sprawiedliwy podział bogactwa wytwarzanego przez naród, to jest jedna strona medalu, a druga czy nie jest to łamanie 10 Bożego przykazania: „nie pożądaj żadnej rzaczy bliźniego swego” oraz nakłanianie do drugiego Grzechu Głównego – CHCIWOŚCI i czwartego Grzechu Głównego – ZAZDROŚCI czyli grzeszyć jak jest w „Dziewięć grzechów cudzyhch” ale jednocześnie jest to przypomnienie trzeciego i czwartego „Grzechu wołającego o pomstę do nieba” – 3.Uciskanie ubogich, wdów i sierot i 4.Zatrzymywanie zapłaty. Takie mnie myśli, wątpliwości i pytania nachodzą. Zwłascza po wczorajszym wyborze papieża, który, co jest dla mnie znamienne nie powitał i nie pożegnał ludu bożego na Placu wychwaleniem Boga ale jakimś tam bonasera i buannote czy coś w tym rodzaju. Obawiam się, że papież Franciszek I będzie się oddalał od Tradycji i oby jeszcze nie od inncyh podstaw katolicyzmu. Nastąpi łagodna wersja „teologii wyzwolenia”?????

 2. Michał Nawrocki napisał(a):

  Niestety, w Konstytucji RP jest następujący zapis:

  Art. 104, ust. 1: Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  Dzięki temu mogą obiecywać gruszki na wierzbie, śliwki na sośnie i co im jeszcze ślina na język przyniesie :/

  Pozdrawiam

 3. Paweł napisał(a):

  Chyba tylko prawicowo-liberalna dyktatura może Polskę uratować. Trzeba zrobić to, czego nie zrobiły zgniłe elity „okrągłego stołu”: rozliczyć komunę do końca. A z nowych rzeczy: rozliczyć do końca politycznych złodziei III RP, osądzić zdrajców narodu, którzy w stanie wojennym i wcześniej udawali opozycję, wyciągnąć kraj z unijnego szamba i wprowadzić wolny rynek. W sobotę ma powstać tzw. Platforma Oburzonych…
  http://prokapitalizm.pl/platforma-oburzonych-autentyczny-bunt-czy-kolejny-blamaz.html
  Raczej nie wiążę z nimi nadziei…

 4. Marko napisał(a):

  No przeciez ten pana wolny rynek doprowadzil do katastrofy niespotykanych rozmiarow, chce go pan zatluc a za chwile powolac na nowo i popatrzec jak sie znow degeneruje? Tylko tzw wolny rynek daje szanse powstania roznym bandom oszustow okradajacych zwyklych ludzi. Po to tez wymyslono haslo „kapitalizm” i „wolny rynek”.

 5. belzebub napisał(a):

  Nie chcę zaglądać w kieszeń tych Panów ale wydaje mi się, ze wysokość tychże premii jest nieadekwatna do ich pracy. Dla przykładu ukarany powinien zostać Giersz, który podpisał takie umowy w 2008 roku. Może byłoby to przestrogą dla innych, którzy rozdają publiczną forsę na lewo i prawo. Wszystko to w chwili podwyżek, rosnącego bezrobocia, ograniczania wszystkiego…Platformo poparcie spadnie znów o 1% tych bardziej uświadomionych. Ale co tam…mamy nowego Papieża!

 6. Grześ napisał(a):

  @Marko czy Ty wiesz co to jest wolny rynek, wolny wybór dwóch stron umowy? W tym przypadku jedną stroną jest urzędnik państwowy a drugą stroną prywatny przedsiębirca i tu się zaczynają SCHODY!!

 7. belzebub napisał(a):

  hahah..Grzesiu wolny wybór, to Ty masz w sklepie, kiedy zastanawiasz się, jaki papier toaletowy kupić- w misie, czy groszki…W uzgadnianiu warunków umowy o pracę decydujące i rozstrzygające zdanie ma ZAWSZE pracodawca, gdyż to on dyktuje warunki. Dlatego taki Giersz powinien odpowiedzieć na pytanie skąd chciał brać cash na takie kontrakty…

 8. prawda napisał(a):

  P.”ojejciuojeciu” masz niestety rację z tym papieżem Feanciszkiem. Mediuma podały takie zdanie, które jest prawdopodobnie planem działania tego jezuity na Tronie Piotrowym (o ile to zdanie jest prawdziwe): Chcę ubogi Kościół dla ubogich. No jeżeli ma być ubogi to marnie widzę los biednych pod takim pasterzowaniem. Co i jak biedny może pomóc innemu biedemu chyba w klepaniu wspólnej biedy. Nie liczę, że ten papież przywróci tiarę, łacinę na mszy świętej i zdecydowany powrót do tradycji. On pochodzi z Ameryki Południowej gdzie od około 15 lat w poszczególnych krajach szraogęsią się więcej lub mniej, przy czym raczej więcej socjalistyczne, populistyczne i etatystyczne reżimy, więc siłą rzeczy jest skażony lewicową mentalnością. Kiedyś mówiło się, że papież wie wszystko oprócz czterech rzeczy: gdzie jest skarb templariuszy, ile jest żeńskich zakonów, co się stało z frańciszkańskim ubóstwem i co myślą jeziuci. Teraz nie wie o trzech, bo chyba wiec co myślą jezuici. W każdym razie na wiele od tego papieża nie liczę. Obym się mylił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *