Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Minister finansów Grecji apeluje o zaufanie bankom

Grecki minister finansów, Jannis Sturnaras, zaapelował do obywateli żeby ponownie zaczęli wpłacać swoje oszczędności do banków. Zdaniem ministra, w 2014 roku, grecka gospodarka zacznie odbijać się od dna. O sprawie pisze „Nasz Dziennik”.Polityk swoim apelem pragnie uspokoić Greków, że znów mogą zaufać systemowi bankowemu i że ich oszczędności nie spotka ten sam los, jaki spotkał oszczędności Cypryjczyków. „Nie ma takiego ryzyka. Tych 20 miliardów euro pochowane w skrzyniach i materacach musi wrócić do banków” – wezwał grecki minister finansów.

Ciekawe jak na ten apel zareagują sami Grecy… Niedawno greckie media podały, w Grecji panuje największe od lat bezrobocie. Jednocześnie poinformowano, że co druga tamtejsza firma unika płacenia podatków. Ludzie bronią się w ten sposób przed grabieżczym państwem. Kto wie, czy apel ministra nie jest zwykłą podpuchą, by tym sposobem odzyskać pieniądze, które obywatele zdołali uratować przed fiskusem. Poza tym cały ten apel przypomina zachętę do gry w „trzy karty”. Niby wszystko ładnie, pięknie, jednak ten, który podejmie grę zawsze wcześniej czy później zostanie oskubany.

P


14 Responses to Minister finansów Grecji apeluje o zaufanie bankom

 1. pawel napisał(a):

  Uzupełniający film do powyższego newsa…
  http://www.youtube.com/watch?v=Q1GSpkYXyR4&feature=em-subs_digest

 2. Marko napisał(a):

  „bronią się w ten sposób przed grabieżczym państwem.”

  Hahaha panstwem? pan chyba czytac nie umie i nie rozumie tego co sam pisze, A pisze pan wyrazenie – BANKOW. Jakie bzdury pan tutaj tworzy i po co? Nawet czwartklasista pojmie, ze Grekow gola kapitalistyczne banki a nie panstwo. I przed nimi kryja swoja kase.

  Tu tez jest panstwo, ktore oszukalo Mongolow?

  http://biznes.onet.pl/spor-o-surowce-w-mongolii,18491,5569758,1,news-detal

 3. Hoxxer napisał(a):

  @Marko – klientów golą zarówno banki, jak ich państwo, ponieważ banki są zbyt powiązane z rządem centralnym.

 4. Banki i partie napisał(a):

  Banki i partie czyli gospodarka i polityka są ze sobą związane ideologią i osobami, więc grabią z majątków i dochodów oraz wolności zwykłych, szarych maluczkich obywateli, którym się wydaje, że to wszystko jest dla ich dobra, ta cała demokracja i konkurencja (sterowana z zza kulis) jest wielkim oszustwem i olbrzymią kradzieżą.

 5. Chan Mongolii napisał(a):

  Układ w Mongolii był czysty między rządowymi urzędnikami państwa mongolskiego a menedżerami firmy angloaustraliskiej do czasu jak nie zapłacili bardzo normalnego i powszechnego szczególnie na Wschodzie BAKSZYSZU czyli ŁAPÓWKI. Albo urzędnicy dostali za mało albo dostali nie ci co powinni ‚tych albo’ może być jeszcze ho ho ho! Ot i cała tajemnica ze styku publiczne i prywatne interesy. Odezwały się tak lubiane przez wszelkich regulatorów i lewaków koncesje zezwolenia limity odezwały w całej krasie.

 6. Marko napisał(a):

  Grecja i Mongolia – dwa klarowne przyklady golenia ludu przez kapitalistyczna chciwosc i chec zysku. Kto tu opowiada cos innego to a/ robi za agenta-ratownika systemu zlodziejstwa b/ jeste kiepem i nie rozumie prostej logi „mam wolnosc i moge robic co CHCEM czyli zaraz wasz wycyckam do cna”. Grecy juz mieszkaja w obcym domu (Ligi Oszustow) a Mongolowie zaraz przestana byc wlascicielami swojego panstwa i jego bogactw na rzecz kapitalistycznych zarlocznych rekinow .

 7. Chciwość napisał(a):

  Chciwość jest zawsze i wszędzie. Nie ma tutaj znaczenia czy w polityce jest republika czy królestwo czy w gospodarce komunizm czy kapitalizm czy demokracja czy dyktatura. Chciwość jest ludzką wadą, ludzką przywarą bardzo mocna podsycaną przez diabelskie pokusy i żądze. Dlatego potrzebna jest moralność, dlatego są bardzo ważne zasady etyczne. Walka Dobra ze złem, walka kłamstwa z Prawdą, walka Życia ze śmiercią, walka Boga z diabłem trwa w ludzkich duszach, umysłach i sercach trwa i trwać będzie. I tak będzie do końca świata. A co może NIE??

 8. Marko napisał(a):

  Ma znaczenie gdzie. Kapitalizm to najgorsza forma dajaca wolnosc wszelkiej masci zlodziejom i mentom do okradania swiata, nie w tym systemie zadnych hamulcow ani morlanych ani formalno prawnych. Wszystko wolno, bo tak glosi ta doktryna, a jak wolno to „robmy co Hcemy”. No i robi sie…nieprawdaz Panie Redaktorze?

 9. Dla podkręcenia dyskusji napisał(a):

  Dla podkręcenia dyskusji kilka wlepek z innych stron:
  http://www.legitymizm.org/odpowiedz-na-dziesiec-powodow
  http://www.legitymizm.org/libertarianizm-odpowiedz
  http://www.legitymizm.org/franciszek-balcerowicz-tusk
  Co Panowie i ewentualnie Panie na to?

 10. Brak dyskusji? napisał(a):

  Brak dyskusji? Wszyscy na urlopach? Czy może brak argumentów?

 11. Halleth napisał(a):

  „Nie ma takiego ryzyka. Tych 20 miliardów euro pochowane w skrzyniach i materacach musi wrócić do banków”. Ojojoj, na miejscu Grekow zaczalbym wywozic kosztownosci z kraju. Jezeli Minister Finansow mowi, ze pieniadze MUSZA trafic do bankow, to on juz znajdzie sposob, zeby trafily.

 12. Dyskusja napisał(a):

  Dyskusja się rozwija na takim poziomie że nikt się więcej nie chce do niej wtrącać? Głos zabrał o wolnościowcach nawet p.prof.Jacek Bartyzel: http://www.legitymizm.org/stanowisko-promocja-libertarianizmu
  Czyżby miał rację, czy może nie ma, ma silne czy słabe argumenty? Kto następny odważy się zabrać głos? Może ktoś od ‚korwinistów’ albo z ledwo żywego U.P.R.?

 13. dyskusja trwa napisał(a):

  Dyskusja trwa o wolności gospodarczej, kapitalizmie i liberalizmie itp. ideologiach w najlepsze, szkoda, że na różnych stronach, a nie na jednej, aby móc sobie wszystko w jednym miejscu porównywać, a nie szukać i skakać po stronach i portalach: http://www.prawy.pl/felieton/3645-robert-winnicki-czytajcie-prof-bartyzela
  Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.

 14. Paweł napisał(a):

  A nasz Vincenco ponoć do dymisji się podał. Moja wersja zdarzeń na Facebooku
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=564280393632175&id=176150972445121

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *