Czy Zulusi uratują RPA przed katastrofą?

Czy antysocjalistyczne nastawienie zuluskich przywódców będzie w stanie zablokować szykowany przez lewicę demontaż południowoafrykańskiego państwa? Czytaj więcej »

 

Młodzieżówka KNP o akcji „Jedz polskie jabłka”

Sekcja Młodzieżowa Kongresu Nowej Prawicy wydała oświadczenie w związku z ogłoszoną przez polityków III RP akcją "Jedz polskie jabłka". W całości przytaczamy treść tego oświadczenia.


"Z uwagi na ostatnie wydarzenia, czyli wprowadzenie rosyjskiego embarga na polskie jabłka oraz akcji „jedz jabłko”  prowadzonej przez polityków partii rządzących, jak również pozostałych partii politycznych głównego nurtu, chcieliśmy jako Sekcja Młodzieżowa Kongresu Nowej Prawicy w Warszawie ustosunkować się do poczynań polskiego rządu.

Otóż dzisiaj zaniesiemy w tym koszyku zgniłe jabłka jako symbol owoców, które zmarnują się i nie zostaną sprzedane przez sadowników z uwagi na embargo na polskie jabłka.

Chcemy przez tę akcję pokazać nierozsądną politykę handlową państwa polskiego, która nie kieruje się interesem narodu, czy rolników, a jedynie podlizywaniem się biurokratom z Brukseli i Strassburga. Warto tu przytoczyć powszechnie znaną statystykę. 60% eksportu polskich jabłek idzie właśnie na rynek rosyjski. Proszę uzmysłowić sobie jakie straty z powodu tego embarga poniosą polscy rolnicy, którym nijak nie zwrócą się koszta związane z produkcją jabłek. To oznacza dla wielu rodzin ciężką zimę. Trzeba przypomnieć, że cierpią z powodu tej nieudolnej polityki nie tylko przetwórcy owoców, ale również konsumenci, którzy zapłacą więcej przy zakupie owoców.

Dlatego apelujemy do rządzących, aby nie uczestniczyli dłużej w grze unijnej. Czas najwyższy rozpocząć prowadzenie polityki propolskiej, korzystnej dla polskich konsumentów, a przede wszystkim rolników.

Dodatkowo z prywatnych pieniędzy kupiliśmy politykom kosze jabłek, które od nas dostaną. Mamy nadzieję, iż zjedzą je ku chwale Ojczyzny i w imię wyższych idei.

Dodatkowo, żeby jedzenie jabłek przez polityków nie okazało się tylko akcją doraźną , sporządziliśmy zobowiązanie.  Podpisujący się pod nim plityk  zobowiązuje się do jedzenia do końca trwania embarga posiłki złożony z jabłek.

Żeby nie zabrakło pomysłów na potrawy dołączamy zobowiązania kulinarną listę przepisów m.in. na szarlotkę, placki z jabłkami, kompoty. Jeżeli panowie nie potrafią w inny sposób pomóc polskim rolnikom, to niech przynajmniej jedzą codziennie jabłka. Życzymy powodzenia!".


2 Responses to Młodzieżówka KNP o akcji „Jedz polskie jabłka”

 1. ENTLICZEK-PENTLICZEK napisał(a):

  Jan Brzechwa-ENTLICZEK-PENTLICZEK

  Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,
  A na tym stoliczku pleciony koszyczek,

  W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,
  A na tym robaczku zielony kubraczek.

  Powiada robaczek: „I dziadek, i babka,
  I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka,

  A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta!
  Mam chęć na befsztyczek!” I poszedł do miasta.

  Szedł tydzień, a jednak nie zmienił zamiaru,
  Gdy znalazł się w mieście, poleciał do baru.

  Są w barach – wiadomo – zwyczaje utarte:
  Podchodzi doń kelner, podaje mu kartę,

  A w karcie – okropność! – przyznacie to sami:
  Jest zupa jabłkowa i knedle z jabłkami,

  Duszone są jabłka, pieczone są jabłka
  I z jabłek szarlotka, i komput [placek], i babka!

  No, widzisz, robaczku! I gdzie twój befsztyczek?
  Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek.

 2. Janusz napisał(a):

  Embargo na jabłka, wielkie lamenty o co i do kogo skierowane? To tak jak Jaś nabroił, a za to dostał Kazik. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie wiem dlaczego ja, jako zwykły zjadacz chleba jeszcze kilka lat temu musiałem uwielbiać (medialnym bełkotem) Putina gdy ściskał się z Tuskiem i Komorowskim w Smoleńsku, a teraz (również medialnym bełkotem) mam go nienawidzić gdy ci sami (nam umiłowani rządzący) zbratali się z banderowcami występując przeciw Putinowi? Dlaczego nie mówi się o przyczynach embarga na jabłka, lecz jedynie o skutkach? Niemniej zgniły jest tu bełkot medialny niż jabłka które tez wkrótce zgniją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *