Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Morawiecki: Podatki w Polsce nie są zbyt wysokie

Jeszcze niedawno nowa minister finansów Teresa Czerwińska, na antenie TVP 1 brała pod uwagę pracę nad zmianą ustawy o podatku od osób prawnych, czyli CIT. Zmiana miała iść w kierunku ewentualnego obniżenia tego podatku.


Jednak, albo nie konsultowała swojego pomysłu z premierem Mateuszem Morawieckim, albo też premier postanowił przywołać swoją podwładną do porządku.

Skąd takie domysły? Otóż podczas odbytej niedawno gali wręczenia nagrody pracodawców (pytanie, których?) tzw. Super-Wektora, którą otrzymał - jakże by inaczej - Mateusz Morawiecki, premier miał rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ewentualnego obniżenia podatków w Polsce. Portal Money.pl cytuje wypowiedź premiera w tej kwestii. "Czasem oczekiwania przedsiębiorców rozmijają się z oczekiwaniami administracji. Przedsiębiorcom wydaje się, że płacą za wysokie podatki, a tak nie jest. Jesteśmy na szóstym miejscu od końca w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wysokość podatków" - stwierdził Morawiecki podczas gali.

Komentarz chyba jest zbędny. Zapytać jedynie wypada, czy nagroda Super Wektora nie powinna być aby przyznawana raczej przez administrację, zamiast przez pracodawców?

K


One Response to Morawiecki: Podatki w Polsce nie są zbyt wysokie

  1. George napisał(a):

    Za grosz nie wierzę Morawieckim, ani staremu, ani młodszemu. Zalatuje od nich fałszem na 100 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *