Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Moskwa rozwija wolność i praworządność

„Wolność jest lepsza od zniewolenia” ogłosił prawie dwa lata temu Dimitijr Anatoliewicz Miedwiediew. „GW” po jego krasnojarskim wystąpieniu ogłosiła Polakom program Moskwy: wolność i praworządność.

I choć dla Polaków hasła wolności i praworządności w ustach rosyjskich władców brzmią z zasady mało wiarygodnie, warto uważnie przyglądać się poczynaniom władz rosyjskich, choćby ze względu na sąsiedztwo.  Dziś, w dorocznym orędziu, pojawiły się konkrety.

Prócz nowego wyposażenia armii stanowiącego parę dla „pokojowej polityki zagranicznej opartej na pragmatycznych celach”, uwagę zwolenników kapitalizmu zwraca zapowiedź: „korporacje państwowe nie mają perspektyw i powinny zostać zlikwidowane lub przekształcone (…) państwo będzie pomagało tylko tym przedsiębiorstwom, które mają zaawansowane technologicznie i efektywne projekty.”

Czy Moskwa w obliczu zapowiadanego krachu demograficznego i czując przyduszający oddech Chin i Indii postanowi pójść drogą gospodarczych nowych potęg, czy opowieści o pokoju, nowoczesności i potędze są preludium do rychłych rozstrzygnięć w sprawie „bliskiej zagranicy”? – pokaże czas.

Rosjanie dowiedzą się niebawem czy hasła wolności i praworządności odziane w nowoczesność i siłę to obiecanki rodem z kręgu władz polskich, czy twarda realizacja wyznaczonych celów wzorowana na polityce strategicznego partnera pełniącego rolę sprawczą w UE.

Wojciech Popiela


8 Responses to Moskwa rozwija wolność i praworządność

 1. obserwator napisał(a):

  Wolność i Praworządność w skrócie PJKM – czyżby przypadek? W końcu, kto przez lata czuwał na niebytem UPR? Tyle się mówiło o lustarcji i takich tam, a najgorsi to agenci działający w kraju i w polonijnym środowisku.

 2. DariuszSiodłak napisał(a):

  z Wojtkiem Popiela zacznę dyskusję

  gdy wyjaśni ten dziwny fenomen,

  że nagle z okienka bankowego w Tarnowie, gdzie pracował,

  wylądował w Warszawie, „szefując” spółce, zajmującej się sprowadzaniem prefabrykatów do produkcji asfaltu, z „Państw Bałtyckich”…

  i czemu W. Popiela,

  mimo „awansu” do Warszawy, wciąż był zameldowany w Tarnowie ?

  ???

  Wojtusiu — jakbyś postawił na „osobisty rozwój organiczny” miałbyś zostać KIMŚ..

  a tak, zostałeś „Wojtusiem” — chłopcem, KGB, na posyłki….

  🙂

 3. Andrzej Król napisał(a):

  Bardzo interesujące pytania Pan Siodłak zadaje.

  Podejrzane jest najbardziej to zameldowanie w Tarnowie.

  Naprawdę wiele się dowiaduję z takich wpisów o ludziach mojej wybranej UPR.

  Dziękuję.

 4. nostalgia napisał(a):

  pan prezes witczak ma jakiś wyroczek sądu UPR i nikt tym się nie obnosi w UPR. Faktu tego nie wyjaśnia i nie tłumaczy.

 5. Marek napisał(a):

  Jak widać niektórych agentów bardzo boli to, co pisze Popiela.

 6. jan napisał(a):

  Sąd UPR o Witczaku i Grodzkim…

  „Na posiedzeniu 7.11.2009 Sąd Naczelny Unii Polityki Realnej wydał wyrok stwierdzający, że panowie: Bolesław Witczak – Prezes UPR oraz Grzegorz Grocki – Skarbnik UPR dopuścili się złamania Statutu UPR w pkt 58.

  Sąd Naczelny UPR obradujący w składzie: Jacek Szymona – Prezes SN, Jacek Urbaniak – I sędzia nadzwyczajny, Szymon Kotnis – II sędzia nadzwyczajny rozpatrywał wniosek z dnia 23 X 2009 roku prezesa Okręgu Mazowieckiego UPR Tomasza Daleckiego o stwierdzenie złamania Statutu UPR przez p. Bolesława Witczaka – prezesa partii i Grzegorza Grockiego, skarbnika UPR. Podczas obrad Sądu Naczelnego wyjaśnienia osobiście składali ww. oskarżeni. Po zapoznaniu się z ich zeznaniami i ponad dwugodzinnej naradzie Sąd Naczelny orzekł, iż Prezes UPR Bolesław Witczak wraz ze skarbnikiem UPR Grzegorzem Grockim winni są złamania Statutu UPR w pkt. 58 w kwestii wypłacania sobie pieniędzy z kasy partii. Punkt 58 Statutu stwierdza, iż Rada Główna UPR kontroluje działalność Prezesa partii i decyduje o sprawach finansowych. Wyrok jest prawomocny i nie podlega odwołaniu. Swym wyrokiem Sąd Naczelny UPR potwierdził bezprawność działań Bolesława Witczaka i Grzegorza Grodzkiego co powinno skutkować wnioskami do Straży UPR o wyrzucenie skazanych z partii. ”

  Ta info była chyba na stronie okręgu mazowieckiego. Nie jestem pewny czy jeszcze tam jest.

 7. Andrzej Król napisał(a):

  Zgadzam się z Szanownym Panem Markiem.

  Boli zapewne najbardziej te osoby, które insynuują Wojciechowi Popieli różne przypadłości, zamiast popatrzeć w swój życiorysik, a potem w lustereczko (jeśli mogą w lustereczko jeszcze patrzeć).

 8. pocztowiec napisał(a):

  Tyle gadania i robienie szamba, w walce o przywództwo. A teraz okazało się, że to tylko pomówienia. Wyjaśnic i przeprosić juz nie ma kto. Pieniactwo i obszczymurki, żałosne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *