W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Msza Trydencka za Ojczyznę i koncert kolęd

Wszyscy, którzy chcieliby się pomodlić za Ojczyznę, w trudnym dla niej momencie, będą mieli ku temu okazję w najbliższą sobotę, 30 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim. W kościele oo. Bernardynów, przy ołtarzu Matki Bożej Piotrkowskiej, o godz. 20.00 rozpocznie się uroczysta Msza św.

Nabożeństwo uświetni swoim śpiewem chór A'Cappela z parafii NMP Matki Kościoła z Bełchatowa. Przed mszą około godz. 19.40 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru.

Sobotnia Msza sprawowana będzie w klasycznym rycie rzymskim (tzw. Msza Trydencka, odprawiana w języku łacińskim, podczas której kapłan zwrócony jest przodem do ołtarza), który obowiązywał w kościele katolickim od czasów wczesnego średniowiecza, aż do końca lat 60. XX wieku. Ryt ten jest współcześnie rzadko celebrowany i dla wielu wiernych może to być jedyna okazja do wzięcia udziału w tej wyjątkowej liturgii.

S


2 Responses to Msza Trydencka za Ojczyznę i koncert kolęd

  1. Logik napisał(a):

    Franek to jezuita, hipokryta wybrany dla poklasku glupawej gawiedzi. Smieszy tak bardzo ze nawet nie moza go ogladac.

  2. OB.iektywny OB.serwator napisał(a):

    …, a słuchać można? Papież kiedyś mawiało się, że wie wszystko oprócz tego: gdzie podziało się ubóstwo franciszkanów, ile jest zakonów żeńskich, gdzie jest skarb templariuszy i CO MYŚLĄ (a właściwie powinno być co KNUJĄ) JEZUICI. A teraz to chyba papież już o niczym nie wie, a najbardziej o Bogu i Jego Kościele, którego jest sługą, naczelnym, lecz SŁUGĄ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *