Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

My tu gadu, gadu, a na Ukrainie giną ludzie

My tu gadu gadu, a tymczasem w południowo wschodniej Ukrainie masowo giną ludzie. Nic bym o tym nie pisał, gdyby nie jeden "drobny" szczegół. Mianowicie chodzi o to, że wojska rządowe bombardują obiekty cywilne: szkoły, szpitale, cerkwie oraz budynki w których mieszkają zwykli ludzie.


Naoglądałem się wiele reportaży oraz filmików nagranych zwykłym telefonem komórkowym. Napatrzyłem się na martwe ciała kobiet i dzieci (jedna dziewczynka była w wieku mojego młodszego synka - 7 lat). Mało tego: wojska rządowe bombardują miasta i wioski używając niedozwolone przez Konwencję Genewską bomby fosforowe i kasetowe.

Inaczej człowiek patrzy na ofiary - żołnierzy, ponieważ walczą z wrogiem jak równy z równym, a inaczej na bezbronne ofiary w tym małe dzieci, kobiety oraz starszych ludzi! Niestety, rząd w Kijowie, który niezbyt przyjaźnie traktuje Polaków tam mieszkających z powodów, że tak się wyrażę,historycznych (próbują usprawiedliwiać wołyńskie zbrodnie UPA na Polakach), tym bardziej będzie bezwzględny dla Rusinów zamieszkujących tamte tereny i nie można liczyć na to, aby miał jakąkolwiek litość nad mieszkańcami Ługańska, Słowiańska, Kramatorska czy też innych miast. Oni wciąż czekają jak na zbawienie pomocy ze strony Rosji. Jedno, co wiem: moja babcia zawsze mi powtarzała od dziecka: w czasie wojny banderowcy byli najokrutniejszymi ludźmi jakich widział świat. 🙁

Tomek Elbl

Tekst przesłany został na profil PROKAPA na Facebooku


One Response to My tu gadu, gadu, a na Ukrainie giną ludzie

  1. pawel napisał(a):

    Czyli co, wychodzi na to, że Putin to jednak kawał sk…syna, który wystawił ludzi na odstrzał, po czym delikatnie powiedział, że ma ich w d…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *