Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

NAFTA nie gwarantuje wolnego handlu

„NAFTA nie gwarantuje wolnego handlu, gdyż meksykańscy kierowcy przewożący w ramach NAFTA towary nie są wpuszczani do USA. Wiele małych i średnich firm upada bo nie spełniają wymogów. NAFTA sprzyja dużym firmom. Większość Meksykanów jest przeciwna temu porozumieniu”mówi portalowi Prokapitalizm.pl Pedro Ultreras, meksykański reżyser.

O NAFTA oraz o walce rządu Felipe Calderona z narkotykowymi kartelami, a także o maksykańskich libertarianach, którzy niedawno objęli władzę w jednym z najważniejszych stanów Meksyku, posłuchasz na Prokapitalizm.pl…

Z Pedro Ultrerasem rozmawia Paweł Sztąberek. Tłumaczenie – Paweł Toboła-Pertkiewicz
mp3_logo Posłuchaj całego wywiadu… (MP3, 4,3 MB) mp3_logo

pedro_miniPedro Ultreras jest reżyserem filmowym, urodził się w Meksyku w mieście Durango, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Przez kilkanaście lat pracował jako reporter dla różnych telewizji anglo i hiszpańskojęzycznych, za swoją pracę został trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy. Ma na swoim koncie dwa filmy dokumentalne.”Sound of the subway” to obraz pokazujący muzyków z całego świata, którzy prezentują swoją twórczość i kulturę narodową na stacjach nowojorskiego metra. „The beast” ukazuje losy emigrantów z Ameryki Środkowej, którzy w poszukiwaniu lepszego życia nielegalnie przekraczają granicę Stanów Zjednoczonych. Powstaje też pierwszy film pełnometrażowy „7 soles”również podejmujący tematykę nielegalnej emigracji.
Pedro Ultreras był specjalnym gościem tegorocznego Liberty Camp – Sulejów 2009, gdzie przyjechał na zaproszenie Glenna Cripe’a z Language of Liberty Institute aby nakręcić krótki film o idei obozu i o jego przebiegu. „Wydaje mi się, że może to być ciekawe, a jeżeli taki kilkunastominutowy film przyczyni się do wzrostu zainteresowania obozem to moja obecność tutaj będzie spełniona. Obiecałem również Glennowi Cripe`owi, z którym się przyjaźnię, że ten film będzie pomagać w zdobywaniu funduszy u sponsorów w Stanach Zjednoczonych na Liberty Campy w Europie Środkowo – Wschodniej.” – mówi reżyser.

Strona internetowa Pedro Ultrerasa, na której obejrzeć można trailery jego filmów – www.visionesfilms.com

Foto: PSz i PTP

pedro_01pedro_02pedro_03pedro_04pedro_05pedro_06pedro_07


5 Responses to NAFTA nie gwarantuje wolnego handlu

 1. rekin napisał(a):

  Co ten stół taki pusty? Żadnej tekili, polisz wodki czy wina na stole nie ma? Nie po polsku przyjęto gościa?

 2. Paulina napisał(a):

  Spokojna głowa, Gość został przyjęty jak należy. Wczesna pora była więc za wcześnie na alkohol 🙂

 3. Karol napisał(a):

  Heheh tak zresztą na początku mówił że nie pije alkoholu ale wyczuwa tu (na Camp-ie) taka atmosferę 😀 że pragnie się napić ;-)))

 4. Paweł napisał(a):

  Pedro nie tylko został przyjęty jak się należy, ale odwdzięczył się nam super filmem na koniec obozu.
  BTW – czy ktoś wie, czy to zostało powieszone na youtube?
  Może założymy jakąś www z fotkami z campu?
  Pozdrawiam!
  Local Organiser

 5. rekin napisał(a):

  co za bzdury, że jest za wcześnie rano na alkohol? To na seks też jest za wcześnie albo za późno? Na takie rzeczy nigdy nie jest za wczesnie i nigdy za późno!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *