Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Najbezpieczniejszy sposób przechowywania dokumentów

Prowadzenie choćby najmniejszego przedsiębiorstwa wiąże się z koniecznością sporządzania i przechowywania dużej ilości dokumentów. Na co dzień również mamy do czynienia z dokumentacją, choćby w postaci zdjęć czy notatek, którymi lubimy się dzielić online, np. aby pochwalić się udanymi wakacjami. Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie jednak sprawę, że wykorzystywane są tu narzędzia, z których można z powodzeniem zrobić użytek w każdej nowoczesnej firmie.

W przedsiębiorstwach na co dzień gromadzone są duże ilości różnych dokumentów: umów, rachunków, faktur. Większość z nich można tworzyć, przechowywać i zarządzać nimi online. Jakie są korzyści takich rozwiązań? Po pierwsze, dokumenty są bezpieczne nawet w przypadku uszkodzenia czy zniszczenia komputera lub dysku twardego, ponieważ przechowywane są na zewnętrznym serwerze.

Po drugie, rachunki czy faktury online są dostępne na wyciągnięcie ręki w każdym miejscu i czasie, o ile mamy dostęp do Internetu i urządzenie, na którym możemy z niego skorzystać.

Po trzecie, przechowywanie dokumentów online pozwala z jednej strony na udostępnianie ich jednocześnie kilku pracownikom po to, aby je modyfikowali czy usuwali, a z drugiej strony ułatwia tworzenie dokumentów elektronicznych i wysyłanie ich na skrzynkę mailową klientów. Opłacenie faktury nie może być przyjemniejsze i prostsze.

Po czwarte, przechowywanie dokumentów online pomaga chronić nasze środowisko naturalne, a przy okazji także papier i tusz w drukarkach oraz czas przeznaczony na drukowanie sterty papierów. Tutaj pojawi się kolejna wielka zaleta gromadzenia dokumentacji online - oszczędność miejsca w biurkach i szafkach. W końcu także przedsiębiorstwa zmniejszają koszty, znacznie ograniczając przesyłanie faktur za pośrednictwem kuriera czy tradycyjnej poczty. Wszystko to dzięki temu, że faktury dostarczane są bezpośrednio na skrzynki mailowe klientów.

Dokumenty przechowywane on-line to realia najlepiej zorganizowanych przedsiębiorstw. Z jednej strony mamy szybkość i wygodę w zarządzaniu fakturami oraz rachunkami, a z drugiej strony takie rozwiązania zapewniają komfort samym klientom. W takich warunkach współpraca między kontrahentami po prostu musi się dobrze układać.