Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Najpierw obalmy Tuska, a dopiero potem martwmy się o Ukrainę

Prezydent Ukrainy działa obecnie w interesie koalicji PO-PSL, bo im większe są protesty w Kijowie, tym łatwiej odwrócić uwagę od dramatycznej  sytuacji w Polsce. Od rana do wieczora serwowane są nam w TVP1. TVP2, TVP Info… TVN, Polsat itd. ekscytujące wiadomości o tym, że na Ukrainie jest jeszcze gorzej niż w Tusko-landzie i w związku z tym trzeba albo obalić rząd Ukrainy, albo przynajmniej pojechać na wschód  i pomachać na Majdanie biało-czerwoną flagą.Ci sami politycy, którym przeszkadzały barwy narodowe w czasie Marszu Niepodległości w Warszawie nagle okazują niezwykłą troskę o niepodległość Ukrainy. A może lepiej byłoby zorganizować taki Majdan – Tuskowi, Sikorskiemu, Piechocińskiemu i Kopacz w naszej stolicy? Co mnie obchodzi jakiś tam Janukowycz? Trzeba najpierw posprzątać we własnym kraju, a dopiero potem martwić się o innych.

Liderzy opozycji parlamentarnej od Solidarnej Polski po PiS powinni teraz zająć się zorganizowaniem marszu gwiaździstego na Warszawę pod Urząd Rady Ministrów. Jak zjawi się w stolicy Polski 4 miliony Polaków i krzyknie Tuskowi do ucha : hańba, hańba, hańba… to szef P.O. sam abdykuje i wtedy będzie mógł już całkiem poświęcić się sprawom Ukrainy.

Tymczasem zarówno premier koalicji PO-PSL jak i jego minister spraw zagranicznych zaczęli chwalić opozycję sejmową za jej zaangażowanie w sprawy Ukrainy, bo im bardziej atakuje się rząd Ukrainy tym mniej energii i czasu zostanie na obalenie Tuska i ten jego rząd-nierząd  przetrwa do końca kadencji.

Ośmielę się napisać więcej…

Otóż rządowi Donalda Tuska wcale nie zaszkodzi ewentualny upadek premiera Ukrainy, a nawet być może minister Sikorski ogłosi wtedy nowy sukces platfusów na arenie międzynarodowej, natomiast nasza rodzima opozycja parlamentarna obudzi się znowu z ręką w nocniku!

Ostatnio w Warszawie obradowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego na temat sytuacji na Ukrainie, a zatem zasadne jest pytanie czy to jest jeszcze Rada Bezpieczeństwa Narodowego Polski czy już….???

Rajmund Pollak


3 Responses to Najpierw obalmy Tuska, a dopiero potem martwmy się o Ukrainę

 1. Niezalezny napisał(a):

  Prawda ze trzeba Tuska obalic. Ale CI z PiS sa tez finansowani przez Fundacje Batorego George Soros’a. Wiec zmiany nie bedzie.
  http://www.wicipolskie.org

 2. Marta napisał(a):

  no…niestety ale masz rację…jeśli ktoś żywi nadzieję
  na pomoc PIS to się głęboko myli

 3. belzebub napisał(a):

  popieram artykuł w całej rozciągłości, co zresztą napisałem w innym wątku. Odwracanie opinii publicznej w Polsce od bezrobocia, upadku OFE, szkolnictwa i prawie każdej dziedziny życia społecznego…a establishment wyłącznie Ukraina, Ukraina…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *