Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Najpierw obalmy Tuska, a dopiero potem martwmy się o Ukrainę

Prezydent Ukrainy działa obecnie w interesie koalicji PO-PSL, bo im większe są protesty w Kijowie, tym łatwiej odwrócić uwagę od dramatycznej  sytuacji w Polsce. Od rana do wieczora serwowane są nam w TVP1. TVP2, TVP Info… TVN, Polsat itd. ekscytujące wiadomości o tym, że na Ukrainie jest jeszcze gorzej niż w Tusko-landzie i w związku z tym trzeba albo obalić rząd Ukrainy, albo przynajmniej pojechać na wschód  i pomachać na Majdanie biało-czerwoną flagą.Ci sami politycy, którym przeszkadzały barwy narodowe w czasie Marszu Niepodległości w Warszawie nagle okazują niezwykłą troskę o niepodległość Ukrainy. A może lepiej byłoby zorganizować taki Majdan – Tuskowi, Sikorskiemu, Piechocińskiemu i Kopacz w naszej stolicy? Co mnie obchodzi jakiś tam Janukowycz? Trzeba najpierw posprzątać we własnym kraju, a dopiero potem martwić się o innych.

Liderzy opozycji parlamentarnej od Solidarnej Polski po PiS powinni teraz zająć się zorganizowaniem marszu gwiaździstego na Warszawę pod Urząd Rady Ministrów. Jak zjawi się w stolicy Polski 4 miliony Polaków i krzyknie Tuskowi do ucha : hańba, hańba, hańba… to szef P.O. sam abdykuje i wtedy będzie mógł już całkiem poświęcić się sprawom Ukrainy.

Tymczasem zarówno premier koalicji PO-PSL jak i jego minister spraw zagranicznych zaczęli chwalić opozycję sejmową za jej zaangażowanie w sprawy Ukrainy, bo im bardziej atakuje się rząd Ukrainy tym mniej energii i czasu zostanie na obalenie Tuska i ten jego rząd-nierząd  przetrwa do końca kadencji.

Ośmielę się napisać więcej…

Otóż rządowi Donalda Tuska wcale nie zaszkodzi ewentualny upadek premiera Ukrainy, a nawet być może minister Sikorski ogłosi wtedy nowy sukces platfusów na arenie międzynarodowej, natomiast nasza rodzima opozycja parlamentarna obudzi się znowu z ręką w nocniku!

Ostatnio w Warszawie obradowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego na temat sytuacji na Ukrainie, a zatem zasadne jest pytanie czy to jest jeszcze Rada Bezpieczeństwa Narodowego Polski czy już….???

Rajmund Pollak


3 Responses to Najpierw obalmy Tuska, a dopiero potem martwmy się o Ukrainę

 1. Niezalezny napisał(a):

  Prawda ze trzeba Tuska obalic. Ale CI z PiS sa tez finansowani przez Fundacje Batorego George Soros’a. Wiec zmiany nie bedzie.
  http://www.wicipolskie.org

 2. Marta napisał(a):

  no…niestety ale masz rację…jeśli ktoś żywi nadzieję
  na pomoc PIS to się głęboko myli

 3. belzebub napisał(a):

  popieram artykuł w całej rozciągłości, co zresztą napisałem w innym wątku. Odwracanie opinii publicznej w Polsce od bezrobocia, upadku OFE, szkolnictwa i prawie każdej dziedziny życia społecznego…a establishment wyłącznie Ukraina, Ukraina…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *