Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Nazwy ulic – numery zamiast bohaterów?

Most Uniwersytecki – to nazwa nowej przeprawy na Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy! Bydgoscy radni zagłosowali. I wybrali nową nazwę mostu na Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy.Dla przypomnienia, kiedyś proponowałem pewne referendum, a pytanie w nim miało brzmieć następująco:

„Czy jesteś za tym żeby definitywnie i raz na zawsze zaprzestać nazywania ulic, imionami i nazwiskami jakichkolwiek polityków lub bohaterów. Czy zagłosujesz za tym, żeby powstające w przyszłości ulice i ronda nosiły nazwy apolityczne?”

Uzasadnienie: Amerykanie już dawno, ze względów praktycznych, w Nowym Jorku ponumerowali ulice i nazwali je np: ul. „44”, „1410” itp., co nie znaczy, że nie otaczają czcią swoich bohaterów.

Natomiast np. w Piotrkowie Trybunalskim co jakiś czas pojawiają się próby nazwania jednego z rond imieniem (traktatowo lizbońskiego) zdrajcy narodowego.

Piotr Korzeniowski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *