Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Nazwy ulic – numery zamiast bohaterów?

Most Uniwersytecki – to nazwa nowej przeprawy na Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy! Bydgoscy radni zagłosowali. I wybrali nową nazwę mostu na Trasie Uniwersyteckiej w Bydgoszczy.Dla przypomnienia, kiedyś proponowałem pewne referendum, a pytanie w nim miało brzmieć następująco:

„Czy jesteś za tym żeby definitywnie i raz na zawsze zaprzestać nazywania ulic, imionami i nazwiskami jakichkolwiek polityków lub bohaterów. Czy zagłosujesz za tym, żeby powstające w przyszłości ulice i ronda nosiły nazwy apolityczne?”

Uzasadnienie: Amerykanie już dawno, ze względów praktycznych, w Nowym Jorku ponumerowali ulice i nazwali je np: ul. „44”, „1410” itp., co nie znaczy, że nie otaczają czcią swoich bohaterów.

Natomiast np. w Piotrkowie Trybunalskim co jakiś czas pojawiają się próby nazwania jednego z rond imieniem (traktatowo lizbońskiego) zdrajcy narodowego.

Piotr Korzeniowski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *