Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Nie starcza na podatki

Portal Onet.pl podaje:

„Wskutek kryzysu i recesji, która pozbawiła pracy miliony Amerykanów, wielu z nich ma trudności z płaceniem podatków – sygnalizują agencje specjalizujące się w pomocy w rozwiązywaniu problemów podatkowych.

15 kwietnia upływa w USA ostateczny termin składania zeznań i rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. (…) Ponieważ wielu mieszkańców USA ma w tym roku kłopoty z płaceniem bieżących rachunków, zwłaszcza rat kredytów hipotecznych i rachunków medycznych, często brakuje pieniędzy na zapłacenie w terminie podatków. Niektóre biura podatkowe twierdzą, że liczba osób mających problemy z podatkami wzrosła trzykrotnie.

Dotyczy to szczególnie osób pracujących na własny rachunek: właścicieli drobnych firm rodzinnych, przedstawicieli wolnych zawodów, artystów itp. Płacą oni podatki kwartalnie, ale w minionym roku wielu spóźniało się z ich uiszczaniem, co pociąga za sobą karne odsetki.

Inni z konieczności podjęli pewne kwoty ze swych indywidualnych rachunków emerytalnych przed ukończeniem 59,5 lat, co także łączy się z dodatkowym karnym podatkiem w wysokości 10 procent.

Federalny urząd podatkowy i urzędy stanowe spodziewają się, że dochody z podatków w tym roku będą niższe wskutek recesji. Dotyczy to zwłaszcza zachodnich stanów, najbardziej odczuwających skutki kryzysu.”

Źródło: Onet.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *