Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

„Niebezpieczna sytuacja” w Wielkiej Brytanii

Jak podaje Interia.pl…

„Zdaniem lidera liberałów i demokratów (ALDE) w Parlamencie Europejskim i kandydata na szefa PE Brytyjczyka Grahama Watsona, prezydenci Polski i Czech chętnie pomogą liderowi brytyjskich konserwatystów Davidowi Cameronowi pogrzebać Traktat z Lizbony.

W rozmowie z grupą dziennikarzy Watson wyraził zaniepokojenie „niebezpieczną sytuacją” w Wielkiej Brytanii, w związku z możliwym referendum ws. Traktatu z Lizbony, o ile do władzy powróci przeciwna mu Partia Konserwatywna. Jej lider David Cameron zapowiedział już, że jeśli zostanie premierem, natychmiast rozpisze referendum ws. ratyfikacji unijnego Traktatu.

– Kaczyński i Klaus chętnie mu pomogą i mogą zwlekać z podpisaniem Traktatu (do czasu wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii) – powiedział Watson.

Przypomniał, że trzy partie (PiS, czeska Obywatelska Partia demokratyczna – ODS i Partia Konserwatywna Camerona) blisko ze sobą współpracują i zakładają nową, konserwatywną frakcję w Parlamencie Europejskim.

– A jeśli Cameron zorganizuje referendum, to wynik będzie negatywny, bo postawione pytanie będzie nie w sprawie „być czy nie być” Wielkiej Brytanii w UE, ale w sprawie niezrozumiałego dla obywateli Traktatu z Lizbony – dodał szef eurogrupy ALDE (Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy).

Ale wówczas – zdaniem Watsona – nie tylko przepadnie Traktat z Lizbony, ale też Francja i Niemcy zażądają wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

– Po przegranym referendum Cameron zażąda renegocjacji Traktatu, ale usłyszy od partnerów w UE „nie” – twierdzi Graham Watson, który na ten temat rozmawiał z dziennikarzami we wtorek. I wyjaśnia, że w ciągu ostatnich 10 lat Brytyjczycy tak dali się we znaki partnerom w UE, że usłyszą: „Wychodźcie!”…”

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


4 Responses to „Niebezpieczna sytuacja” w Wielkiej Brytanii

 1. kontraUE napisał(a):

  I bardzo dobrze! Oby ten scenariusz się powiódł! Będę się modlił za jego powodzenie.

 2. kontraUE napisał(a):

  pyatnie podstawowe – kiedy, za jaki czas wybuchnie kolejna wojna w Europie?

 3. Win napisał(a):

  Też jestem tego samego zdania. Jak by Wielka Brytania wyszła z EU to już nikt by nie gadał, że to niemożliwe, oszołomskie i głupie. W końcu to 4 gospodarka świata 😉

  Niestety cwaniacy z EU też to wiedzą, i będą robili wszyskto, żeby się tak nie stało.

 4. sceptyk napisał(a):

  A więc wojna! Tylko kiedy i jak się zacznie, a może ona niepostrzeżenie już wybuchła i narazie jej bezpośrednio nie odczuwamy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *