Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Niemcy tną podatki

Onet.pl podaje…

„Niemiecki Bundestag przyjął w piątek ustawę redukującą ciężary podatkowe dla obywateli o kwotę blisko 10 mld euro rocznie, a także wprowadzającą ułatwienia dla przedsiębiorstw. To największe cięcia podatków od czasu objęcia władzy w Niemczech przez wielką koalicję CDU/CSU i SPD .

Ustawa przewiduje m.in. większe odpisy podatkowe wydatków na ubezpieczenia chorobowe oraz pielęgnacyjne. Osoby zatrudnione będą w przyszłym roku mogły odpisać od dochodu maksymalnie 1900 euro, zaś podatnicy pracujący na własny rachunek – 2800 euro.

(…) Minister finansów Peer Steinbrueck ocenił, że ta „prawdopodobnie największa w historii RFN obniżka ciężarów podatkowych” przychodzi we właściwym momencie. W związku z zakładanym rekordowym deficytem budżetu państwa na poziomie 90 mld euro w przyszłym roku, nie będzie pola manewru dla kolejnych cięć podatków – ocenił minister.

Tymczasem chadeckie partie – CDU i bawarska CSU – zapisały w projekcie programu przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu znaczne obniżenie ciężarów podatkowych w następnej kadencji. Jest to także główny postulat liberalnej FDP, z którą chadecy chcą utworzyć po wyborach koalicję rządzącą”.

Źródło: Onet.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *