Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Czy Niemcy zachęcają Putina do ataku na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię?

Zanim upadło NRD i tuż przed wycofaniem Armii Radzieckiej z Niemiec Wschodnich został podpisany tajny protokół między władzami ZSRR i RFN, w którym Niemcy zobowiązały się do dbania o rosyjskie interesy w całej Europie. Na mocy tego tajnego porozumienia został wykonany rurociąg pod Bałtykiem z Rosji do Niemiec z pominięciem Polski.

Pochodząca z NRD obecna kanclerz Angela Merkel ostro protestowała przeciwko budowie w Polsce tarczy antyrakietowej, a potem gdy Putin zajął Krym, a separatyści rosyjscy wraz z FSB Rosji opanowali wschodnie tereny Ukrainy, to była aktywistka FDJ zablokowała tworzenie w Polsce większej bazy wojskowej USA.

Aż w końcu wybuchła bomba medialna! Wpływowe i dobrze poinformowane pismo "Der Spiegel" przekazało do publicznej wiadomości, że NATO nie jest przygotowane do wypełnienia sojuszniczych zobowiązań, bo.... Niemcy nie będą bronić ani Polski ani Krajów Bałtyckich!

Takie oświadczenie brzmi jak zachęta dla Putina do ataku na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię!

Pamiętamy dobrze rok 1939, gdy Stalin czekał z agresją na II Rzeczpospolitą tak długo, aż miał pewność, że ani armia francuska, ani lotnictwo angielskie nie stanie w obronie Polski i dopiero gdy nasi sojusznicy nie utworzyli frontu zachodniego, to Armia Czerwona w dniu 17 września wbiła nóż w plecy walczącej przeciw hitlerowcom Polsce!

W 2014 roku sytuacja zaczyna być podobna, choć tym razem pierwszą ofiarą rosyjskiej agresji jest Ukraina, a zagrożone są w pierwszym rzędzie Estonia i Łotwa, a zaraz potem Litwa i Polska.

Zapewnienia Donalda Tuska o przyjaznym stosunku Angeli Merkel do naszego kraju pękły jak bańka mydlana we wrześniu 2014 roku gdy antypolskie czasopismo "Der Spiegel" dokonało ekwilibrystycznej manipulacji medialnej w celu zachęcenia Rosji do ataku na Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę.

Aby wyjaśnić całe zakłamanie tych niemieckich intryg przedstawiam poniżej tabelkę jaką opublikował antypolski szmatławiec:

Einsatzbereitschaft der Waffensysteme (Auszug)

Waffensystem                  Gesamtbestand       verfügbar      einsatzbereit
Hubschrauber "Tiger"              31*                          10                    10
Hubschrauber                           90                           33*                   8 8
Hubschrauber "Sea King"       21                            15                     3
Hubschrauber "Sea Lynx"       22                            18                     4
Hubschrauber CH 53              83                              43                   16
Flugzeug "Eurofighter"           109                           74                     42
Flugzeug "Tornado"                  89                            66                     38
Korvette K130                            5                             2                       2 
U-Boot U2                                12                              4                     1 1
Fregatten                                 11                              8                         7
Panzer "Marder"                      406                        280                     280
Panzer "Boxer"                       180                         70                          70
Gesamtbestand = alle angeschafften Einheiten
verfügbar = in Betrieb inkl. Systeme in Wartung/Instandsetzung
einsatzbereit = sofort für Einsatz/Übung/Ausbildung bereit

Co faktycznie wynika z tego zestawienia?

Niemcy posiadają obecnie:
1. 190 helikopterów, z których 41 jest gotowych do akcji.
2. 109 samolotów typu "Eurofighter", z których 42 jest gotowych do akcji
3. 89 samolotów typu "Tornado", z których 38 jest gotowych do akcji
4. 5 Korwet K 130, z których 2 są gotowe do akcji
5. 4 łodzie podwodne, z których 1 jest gotowa do akcji
6.11 fregat, z których 7 jest gotowych do akcji
7.586 czołgów, z których 350 jest gotowych do akcji.

Dodatkowo pod tą tabelką podkreślono, że: gotowość do akcji= natychmiastowo do użycia.

Formułowanie na takiej podstawie katastroficznego wniosku, że NATO nie jest przygotowane do akcji w ciągu 48 godzin jest bezczelną manipulacją, gdyż w czasie pokoju żadna armia na świecie nie utrzymuje w gotowości bojowej 100% posiadanego uzbrojenia!

Samolot gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony, z pełnym bakiem paliwa stoi na pasie startowym! Jeżeli Bundeswehra posiada w pełnej gotowości bojowej, przygotowane do natychmiastowego startu aż 80 samolotów ze 198 posiadanych, to wcale nie jest tak źle, bo wystarczy 24 godziny aby pozostałe myśliwce wyprowadzić z hangarów lub podziemnych schronów, dozbroić i napełnić paliwem.

Wiadomo, że żadna armia na świecie nie jest na tyle nierozsądna, aby wszystkie swoje samoloty wystawić na pasy startowe, bo wówczas wywiad satelitarny przeciwnika miałby gotowy namiar gdzie skierować rakiety ziemia-ziemia!

Helikopter gotowy do natychmiastowego użycia to taki, który w pełni uzbrojony z pełnym bakiem paliwa stoi gotowy do startu na lotnisku, na pokładzie okrętu, lub na poligonie!

Zaciekawić powinien fakt, że aż ok.60% posiadanych przez Niemcy czołgów gotowych jest do natychmiastowej akcji, co w czasie pokoju jest doprawdy satysfakcjonujące, bo oznacza, że w ciągu 48 godzin aż 350 czołgów można byłoby w razie potrzeby dodatkowo bez przeszkód przemieścić pod Kaliningrad!

Zatem "der Spiegel" bezczelnie kłamie pisząc, że: " NATO nie jest przygotowane do wypełnienia zobowiązań sojuszniczych przez pierwsze 48 godzin!"

Ujawnienie przez Spiegel powyższych danych jest poza tym dużym ułatwieniem dla rosyjskiego wywiadu, który zaoszczędzi na płaceniu agentom FSB Putina za rozpoznanie jaki jest faktyczny poziom gotowości bojowej jednego z ważnych członków NATO!

Polityczny wydźwięk tej publikacji antypolskiej gadzinówki jest wręcz katastrofalny, gdyż odsłania faktyczne oblicze obecnej polityki strategicznej RFN!

Dla naszych wojskowych zestawienie uzbrojenia Bundeswehry stanowi jeszcze jedno uzasadnienie do konieczności dozbrojenia Wojska Polskiego.

Polska powinna posiadać co najmniej o jeden myśliwiec więcej niż Niemcy, co najmniej o jeden czołg więcej niż RFN, co najmniej o jeden helikopter więcej niż Bundeswehra i co najmniej o jedną łódź podwodną więcej oraz jedną fregatę więcej niż Bundesmarine!

Jeżeli sami się nie obronimy, to Niemcy tym bardziej nas nie obronią!

Rajmund Pollak


5 Responses to Czy Niemcy zachęcają Putina do ataku na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię?

 1. Marko napisał(a):

  Panie Rajmundzie Pollak swiatem rzadzi jedna Liga Oszustow majaca swoje delegatury w kazdym kraju. Nie istnieje zaden podzial na Rosje, Niemcy i Polske. W kazdym z tych krajow wszystkim steruje ta sama klika, napuszczajaca na siebie rozne narody. To co sie dzieje jest zabawa LO w kotka i myszke ze swiatem. Tylko pan tego nie rozumie, bo sie pan uczepil historii z ksiazek szkolnych z bajkami o tym jak bylo i jest. Nie pan lepiej poszpera o NWO, bo do tego zmierzamy czy ktos chce czy nie.

 2. Wojciech Perczak napisał(a):

  Do niemieckich zachodnich granic z roku 1939 te siły wystarczą w zupełności. A Rosjanie już dawno mają przeliczone wszystkie niemieckie czołgi i armaty. I wiedzą z których da się strzelać. Mają rozbudowaną agenturę jeszcze z czasów NRD. Oczywiście białego wywiadu pewnie też nie zaniedbują, ale ten tekst był skierowany głównie do Niemców. Nie do Rosjan.

 3. elew napisał(a):

  Niemcy otwartym tekstem powiedzieli wszystkim zainteresowanym, że są podobnie jak Francja w strukturach NATO, lecz tylko politycznie, a militarnie to na nich nie liczcie. Przecież, za taki stan (rzekomo słaby) armii ujawniony w mediach w pierwszym rzędzie poleciałby Minister Wojny, a jakoś kanclerzyna Janiela swego ministra nie odwołuje. To co powinni mówić dyplomaci i ministrowie powiedzieli dziennikarze, takie mieli zadanie od niemieckich S.S. Gra twa, a my maluczcy, jak zwykle dostaniemy w kuper. Za stan naszej armii i w ogóle całego państwa odpowiadają kolejne parlamenty, rządy i prezydenci. I za to powinni być powieszeni.

 4. Wojciech Perczak napisał(a):

  Oczywiście miałem na myśli niemieckie WSCHODNIE granice z roku 1939.

 5. gonzo napisał(a):

  załoz bloga i podaj namiary. chetnie bym cie czytał. serio. jestes jednym z nielicznych madrych tutaj. czy blog samcze runo – to ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *