Jaki jest ulubiony ustrój lewicy?

Holandia jest krajem wolnym tylko połowicznie. Zakres wolności z roku na rok maleje. Jest coraz więcej regulacji, coraz wyższe podatki Czytaj więcej »

 

Nigel Farage: Unia umiera na naszych oczach

Nigel Farage, lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa stwierdził, że Grecy w referendum powiedzieli "Nie" "(...) podsycaniu strachu i zastraszaniu przez urzędników w Brukseli. Grecki naród zadał miażdżący cios tym eurokratom, którzy wierzyli, że mogą zwyczajnie zrównać z ziemią opinię publiczną".


Skrytykował jednocześnie premiera Grecji Tsiprasa za jego starania o pozostanie w strefie euro, które niczego dobrego nie wróży przyszłości kraju. "Odzyskanie kontroli nad własną walutą wzmocni Grecję" - zauważył Farage. Według Farage'a, tylko poza strefą euro rozpocząć się może trwała odbudowa kraju, co - zdaniem brytyjskiego polityka - i tak nie będzie łatwe. Zwłaszcza, że na czele państwa stoją politycy, którzy "wierzą w nacjonalizację i wysokie podatki". Zdaniem Farage'a, kierunek reform powinien być odwrotny - przede wszystkim niskie podatki i takie uproszczenie systemu podatkowego, by dać impuls dla przedsiębiorczości Greków.

"Jeśli Grecja poradziłaby sobie po wyjściu z eurolandu, to, jak przypuszczam, także inne kraje mogłyby podjąć takie kroki" - stwierdził Farage. "Na naszych oczach umiera Unia Europejska; jej przestarzałe pomysły zostały odrzucone przy urnie wyborczej" - dodał.

Zdaniem lidera UKIP, wydarzenia w Grecji pokazują, że "w całej Unii młodsze pokolenie nie wierzy, że to UE przyczyniła się do zbudowania pokoju w Europie". – "Unia wywołuje dziś ogromne rozgoryczenie w europejskich narodach. Wystarczy popatrzeć na jad obecny w relacjach Niemiec i Grecji; to nie przypomina pokoju, Unia sieje tylko żal".

S


3 Responses to Nigel Farage: Unia umiera na naszych oczach

  1. nota napisał(a):

    Ludzie chcą, pragną i to w znacznej większości w całym świecie, aby RZĄD, PAŃSTWO nimi się zajmowało i DAWAŁO: zasiłki, rentę, emeryturę, darmowe lecznictwo i szkolnictwo, sierocińce, przytułki bezdomnych, PO prostu wszystko. Państwo ma, rząd POsiada, parlament rozda i zdecyduje, takie jest myślenie milionów. Tego pragną ludzie, aby KTOŚ nimi się zajmował i za darmo im wszystko zabezpieczył. Jeżeli to możliwe również wieczną młodość i nie przemijającą urodę. I chyba jest to naturalne, że każdy pragnie za mniejszą pracę dostawać większe zarobki. Państwo ma, rząd da, parlament rozdysponuje, najpierw jednak da sobie, a co zostanie to jak leci i POpadnie, według „bierzączki” propagandowej i dla reklamy rozda bez sensu i nie tam i temu gdzie POtrzeba. POzdrowienia.

  2. logik napisał(a):

    Scenariusz dla Grecji i Grekow: Nacjonalizacja, wysokie podatki a potem sprzedaz /czyt. oddanie za darmo/ obecmu kapitalowi. Ciekawe czy ich nowy minister finansow nie jest kopia Balcerowicza. Biedni Grecy. Zrobiono z nich juz wszystko leni, darmozjadow, asocjalnych obibokow. A teraz sie ich zrobi w konia.

  3. opera grecka napisał(a):

    Martwmy się lepiej O POLSKĘ i POLAKÓW (chociaż nie jestem pewny i przekonany czy są tego warci, czy są jako naród porządni), a nie o Grecję, Unię Europejską i inne potencje. Na terytoriach bałkańskich po dawnych tureckich zaborach jest powiedzenie: „Kiedy rodzi się Grek, to Żyd płacze”. Daje ono wiele do myślenia i wiele odpowiedzi na polityczne, moralne, kulturowe i ekonomiczne sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *