Czy cel stawiany aptece kłóci się z celami wolnego rynku?

Cele wolnego rynku są jasno określone, ponieważ zadaniem wolnego rynku jest zwiększenie konkurencyjności towarów i usług na rynku Czytaj więcej »

 

Nowe władze UPR

W dniu 19.02.2011 r w Wesołej koło Warszawy odbył się Konwent UPR. Na Konwent przybyło 59 UPR-owców i 2 sympatyków. W wyniku obrad Konwentu i Konwentyklu zostały wybrane nowe władze UPR: Prezes – Bartosz Józwiak, I wiceprezes – Wojciech Helmin II wiceprezes – Piotr Soporowski.

Do Rady Głównej wybrano: Sylwia Domaradzka, Rafał Długosz, Andrzej Jędrzejewski, Ernest Kobyliński, Piotr Lisiecki, Sławomir Sławski, Maciej Synak, Paweł Wąsowic, Wojciech Wilkowski, Jacek Wychowaniec. Prezes mianował Sekretarza Generalnego, został nim Tomasz Brzezina.

Fragmenty wypowiedzi II wiceprezesa Piotra Soporowskiego:

„…Czy oby na pewno nie ma o czym rozmawiać? Fakt, że nasz sympatyk Piotr Basiński założył lokalny komitet w jednej z dzielnic Warszawy i został radnym nie jest ciekawym tematem do dyskusji? A może to, iż w bastionie PO, warszawskim Ursynowie lokalny komitet odebrał im władzę kogoś tu zainteresuje. Moim zdaniem warto zastanawiać się czemu świeża inicjatywa polityczna założona przez nowicjuszy może zdobyć 11%, 40%, a istniejąca 20 lat partia cieszy się, że jej rośnie z 2,5% na 3,9%.Minęło dość czasu, by zorientować się, iż obrana przez partię droga nie jest chyba najlepsza. Jeśli ktoś chce przez następne lata robić to samo co do tej pory czyli – działalność partii koncentrować na zbieraniu za wszelką cenę podpisów i rejestrowaniu list zapełnionych rodziną, sąsiadami z klatki i innymi mniej lub bardziej przypadkowymi osobami, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Jednak jeżeli komuś zależy na tym, by znaleźć dla nas drogę, dzięki której możemy coś w kraju zmienić to rozmowa jest wskazana…”

„…Jakim cudem Piotr Basiński zdobył ze swoim komitetem 11% na warszawskiej Białołęce bez pomocy tego tytana? Ciekawe czy gdyby podczas kampanii odwoływał się do UPR i prezentował na plakatach ściskając rękę JKM-owi to pomogłoby mu to czy wręcz przeciwnie, zaszkodziło?”

Komitet wyborczy Piotra Basińskiego nie dysponował dużymi pieniędzmi, w tym przypadku brak gotówki nadrobiono „tytaniczną” pracą: Piotr Basiński chodził od drzwi do drzwi swoich potencjalnych wyborców i odniósł sukces wyborczy!

PK


4 Responses to Nowe władze UPR

 1. Janek Wiśniewski napisał(a):

  Pan Piotr Soporowski – świetny wybór.
  Gdy tacy ludzie jak On będą rządzić naszym państwem to będzie cudownie.

 2. ZadowolonaWarszawa napisał(a):

  Nareszcie coś się rusza. Kolega Soporowski to bardzo pracowity człowiek.
  Wspaniała akcja młodego kolegi z końca sali który uciszył p.Klecla w dyskusji na temat lokalu. Młodzi się wreszcie ruszyli.
  Konwent udany i cele osiągnięte.

 3. Uczestnikupr napisał(a):

  Podobnie, jak II wiceprezes, wszyscy nowowybrani, którzy zabierali głos, mówili o tym, że bycie w UPR szkodzi w czasie wyborów. Należy spodziewać się najdalej do końca roku likwidacji UPR-u.

 4. Grześ napisał(a):

  Ciekaw jestem czy Oddział poznański UPR wreszcie odżyje?czego życzy były upeereowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *