Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Nowe wyznanie religijne w USA?

Ciekawą i zarazem dziwną informację przeczytałem na Onet.pl. Mówi ona o tym, jakie wpływy we władzach tego kraju moją reprezentanci poszczególnych wyznań.Okazuje się, że spada liczna białych protestanckich mężczyzn we władzach.

I cóż się okazje? Otóż wynika z tej informacji, że w Stanach rosną wpływy katolików. Co prawda prezydent Obama jest protestantem, jednak już jego zastępca, Joe Biden, jest katolikiem. Katolikiem jest również przewodniczącym Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej, John Boehner, w przeciwieństwie do szefa demokratów w Senacie, Harry’ego Reida, który jest mormonem.Okazuje się ponadto, że aż sześciu sędziów Sądu Najwyższego USA to katolicy, a pozostali, czyli trzej, to amerykańscy Żydzi. Mitt Romney, kandydat Republikanów na prezydenta jest mormonem, jednak już jego kandydat na wiceprezydenta, Paul Ryan (nie mylić z Ronem Paulem 🙂 ) jest katolikiem.

Gabinet prezydenta Obamy także wytrzebiony został z mężczyzn-protestantów. Cytat: „Sekretarz stanu Hillary Clinton należy do Kościoła metodystów, ale jest kobietą, minister obrony Leon Panetta to katolik, a minister sprawiedliwości-prokurator generalny Eric Holder jest Afroamerykaninem”.

No i proszę, doczekaliśmy się nowego wyznania w Stanach Zjednoczonych – „Afroamerykanin”!

P.


2 Responses to Nowe wyznanie religijne w USA?

  1. Marko napisał(a):

    Co za roznica czy Banda Oszustow nosi niebieskie, zielone czy zolte gacie? Nie zmienia to jej twarzy, celow i sposobow kradziezy.

  2. Adam napisał(a):

    Ktoś chyba nie umie czytać. W artykule było napisane, że spada liczna białych protestanckich mężczyzn we władzach. Zatem ani „kobieta” ani „Afroamerykanin” nie są określeniami wyznania, a raczej zaprzeczeniem „białego mężczyzny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *