Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Nowy tygodnik konserwatywno-liberalny już wkrótce

„Do Rzeczy” – taki tytuł nosił będzie nowy tygodnik redagowany przez byłego szefa „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, Pawła Lisickiego. Wśród autorów nowego pisma znajdą się m.in. Rafał Ziemkiewicz i Bronisław Wildstein.Redakcja zapowiada na swojej stronie internetowej, że tygodnik pojawi się już wkrótce. Na stronie internetowej pisma zapoznać się można z credo „Do Rzeczy”. Czytamy w nim m.in.:

„Tygodnik „Do Rzeczy” jest pismem konserwatywno-liberalnym. Konserwatywnym, bo szanuje tradycję chrześcijańską, odwołuje się do sprawdzonych i trwałych zasad etycznych w życiu publicznym, przeciwstawia się eksperymentom społecznym, które podkopują i naruszają odziedziczony ład wartości, bo poważnie traktuje polską pamięć narodową, niepodległość państwa i jego podmiotowość. Liberalnym, bo popiera wolność gospodarczą, docenia przedsiębiorczość i twardo będzie stawał w obronie nieskrępowanej wolności słowa oraz swobody debaty publicznej.
Tygodnik chce być wyrazistym głosem w polskiej debacie publicznej. Głosem, który ma wpływ na opinię publiczną, który się słyszy i bierze pod uwagę.  Ale ma to być głos niezależny, wolny od partyjnych uwikłań, reprezentujący interes ogółu.
Najważniejszym punktem odniesienia dla publicystów i dziennikarzy tygodnika będą Czytelnicy. Zdobycie i zachowanie ich zaufania jest nadrzędnym celem redakcji.”

Cóż, wypada poczekać nam na pierwszy numer tygodnika, a redakcji życzyć powodzenia!

PSz


2 Responses to Nowy tygodnik konserwatywno-liberalny już wkrótce

  1. Przemek napisał(a):

    Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie. Im więcej pism o profilu ko-liberalnym na rynku, tym lepiej! W końcu zdrowa, rynkowa konkurencja to jest to, co z punktu widzenia konsumenta, czyli w tym konkretnym przypadku czytelnika najlepsze.
    A poza tym brakuje mi felietonów RAZa w formie drukowanej, jakoś za tymi jedynie w formie elektronicznej aż tak nie przepadam.

  2. Michał napisał(a):

    Gdyby ktoś nie wiedział, to informuję, że pierwszy numer tygodnika „Do Rzeczy” ma się ukazać w piątek, 25. stycznia 2013 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *