Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

O wolność od Brukseli! Apel brytyjskiego dziennika

"Musimy uwolnić się od dyktatorskiej Brukseli" - takie słowa mogli przeczytać dziś ci, którzy zakupili poranne wydanie najpopularniejszego brytyjskiego dziennika "The Sun". Redakcja otwarcie wezwała do opowiedzenia się za wyjściem z UE.


Podczas gdy Ryszard Petru i jego przyboczni apelują do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, by głosowali za pozostaniem tego kraju w Unii, "The Sun" - o czym wspomina forsal.pl - napisał: "W 43-letniej historii brytyjskiego członkostwa Unia Europejska udowodniła, że jest coraz bardziej chciwa, marnująca zasoby, zastraszająca i niebywale niekompetentna w sytuacjach kryzysowych. W przyszły czwartek możemy naprawić ten ogromny i historyczny błąd przy urnach wyborczych".

Brytyjski dziennik zaznacza, że poza Unia jest życie, i że Wielka Brytania właśnie opuszczając jej struktury stanie się "bogatsza, bezpieczniejsza i wreszcie wolna, zdolna samodzielnie decydować o swojej przyszłości".

W odezwie do Brytyjczyków, redakcja ostro krytykuje tych, którzy stoją za kampanią prounijną. Jej zdaniem są to przedstawiciele "korporacyjnego establishmentu, aroganckich eurofilów i zagranicznych banków, które próbują nas wystraszyć wizją życia poza Wspólnotą". Według "The Sun" - "To paskudna, cyniczna, obraźliwa kampania, poniżej godności Wielkiej Brytanii".

Szacuje się, że artykuł redakcyjny dziennika "The Sun" może dotrzeć aż do 4,5 miliona czytelników i może odegrać dużą rolę w kampanii przed referendum, które zapowiedziano na 23 czerwca 2016 roku.

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *