Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

O wolności i kapitalizmie w Krakowie

W dniach 23 i 24 października 2010 roku odbył się w Krakowie zorganizowany przez Fundację PAFERE – PAFERE Liberty Weekend. Zwolennicy wolności z całej Polski przez dwa dni wysłuchali wielu interesujących prelekcji na temat historii polskiej myśli wolnorynkowej, mieli możliwość uczestniczenia w dwóch panelach dyskusyjnych. W jednym z ich, „Przyszłość kapitalizmu w perspektywie kryzysu” uczestniczyli m.in . dr Petr Mach, były doradca prezydenta Czech Vaclava Klausa oraz prof. Thomas DiLorenzo związany z amerykańskim Mises Institute.

Ważną częścią całej imprezy był uroczysty bankiet, który odbył się w restauracji „Wierzynek”. Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia  Andrzeja Barańskiego z firmy HERBEWO, członka Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego i Rady Programowej PAFERE. Andrzej Barański mówił m.in. o wolności, kapitalizmie i o … winie

mp3_logoPobierz plik… (MP3, 1MB)

Foto. PSz/Prokapitalizm.pl

Obszerną relację z PAFERE Liberty Weekend 2010 przeczytać można na www.pafere.org…

plw2010_01plw2010_02plw2010_03plw2010_04plw2010_05plw2010_06plw2010_07plw2010_08


5 Responses to O wolności i kapitalizmie w Krakowie

 1. masd napisał(a):

  Widzę, że byli panowie Michalkiewicz i Łopuszański. Czy zabierali głos? Czy byli inni politycy – jeżeli tak, to kto? Czy byli zaproszeni politycy z partii parlamentarnych – rządzących i opozycyjnych?

 2. łasuch napisał(a):

  A co tam w karcie win i w meni było u tego Wierzynka? A inne alkohole były?

 3. SF-B52 napisał(a):

  Ciekawe spotkanie – dużo było uczestników, chodzi mi szczególnie o takich co mogą mieć wpływ na ustanawiane prawa? Bo, że byli razwiedczyki to pewne, tylko jak ich poznać?

 4. masd napisał(a):

  Jak podają mediuma z 27.X.2010 p.Prezydent RP Bronisław Komorowski w ramach wolności nie boi sie ekskomuniki Kościoła w sprawie dzieci ze szkła(in vitro). Mam nadzieję, że biskupi i księża w ramach wolości i zasad Kościoła Rzymsko-Katolickiego panu Prezydentowi i wszyskim politykom będącym w grzechu (wystepując przeciw nauce Kościoła w sprawie in vitro, aborcji, eutanazji,…) nie będą udzielać Komunii Świętej podczas Mszy do czasu publicznego odwołania swych grzesznych działań i myśli. Czy klerowi starczy odwagi i determinacji w obronie Boga, Kościoła i Zasad Katolickich? Kto z powodu mego imienia straci życie zyska życie wieczne. Chyba, że przeważą względy pragmatyczne – dopłaty do ziemi i odzyskiwanie kościelnych majątków czy pozyskiwanie środków na remonty i konserwacje zabytków. Brakuje wśród hierarchów księdza biskupa na marę księdza kardynała Wyszyńskiego, na miarę ostatecznych czasów. No posumus.

 5. masd napisał(a):

  Jak podają mediuma z 27.X.2010 p.Prezydent RP Bronisław Komorowski w ramach wolności nie boi sie ekskomuniki Kościoła w sprawie dzieci ze szkła(in vitro). Mam nadzieję, że biskupi i księża w ramach wolości i zasad Kościoła Rzymsko-Katolickiego panu Prezydentowi i wszyskim politykom będącym w grzechu (wystepując przeciw nauce Kościoła w sprawie in vitro, aborcji, eutanazji,…) nie będą udzielać Komunii Świętej podczas Mszy do czasu publicznego odwołania swych grzesznych działań i myśli. Czy klerowi starczy odwagi i determinacji w obronie Boga, Kościoła i Zasad Katolickich? Kto z powodu mego imienia straci życie zyska życie wieczne. Chyba, że przeważą względy pragmatyczne – dopłaty do ziemi i odzyskiwanie kościelnych majątków czy pozyskiwanie środków na remonty i konserwacje zabytków. Brakuje wśród hierarchów księdza biskupa na marę księdza kardynała Wyszyńskiego, na miarę ostatecznych czasów. No posumus. Tego oczekuje prosty lud boży, zwykli prostaczkowie dla umocnienia wiary i fundamentów Kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *