Jaki jest ulubiony ustrój lewicy?

Holandia jest krajem wolnym tylko połowicznie. Zakres wolności z roku na rok maleje. Jest coraz więcej regulacji, coraz wyższe podatki Czytaj więcej »

 

„Obywatel” – nowy kryminał antykomunistyczny

Wydany przez Zysk „Obywatel” autorstwa Wojciecha Kwiatka to bardzo zręcznie napisany antykomunistyczny kryminał. Książka ukazująca środowisko zdemoralizowanych postkomunistycznych bandziorów z kręgu byłych funkcjonariuszy SB. Powieść z wartką akcją, dobrymi dialogami, ciekawym pomysłem i wartościowym przekazem edukacyjnym przybliżającym w atrakcyjnej formie wiedzę o czasach PRL.


Na kartach powieści, w III RP, bezkarni dzięki polskim sądom oprawcy ze Służby Bezpieczeństwa nagle stają się zwierzyną łowną. Poluje na nich tytułowy Obywatel. Mściciel stawia przed śmiercią esbekom ultimatum – albo przyznają się publicznie do swoich zbrodni, albo zamorduje ich w ten sam sposób w jaki oni mordowali swoje ofiary z antykomunistycznej opozycji.

Akcja mściciela spotyka się z histeryczną reakcją mediów kreujących mit transformacji ustrojowej i grubej kreski. Medialną nagonką kierują właściciele mediów prywatnych wywodzący się ze środowiska bezpieczniaków. Histerie mediów podkręcają sfilmowane przez mściciela tortury, zeznania i egzekucje byłych funkcjonariuszy.

Mściciela tropią i esbecy i służby III RP. Barwne opisy wciągają czytelnika w akcje. A zaskakujący finał dopełnia przepisu na idealny kryminał.

Jan Bodakowski


3 Responses to „Obywatel” – nowy kryminał antykomunistyczny

  1. Savpether napisał(a):

    Ciekawe kiedy powstanie książka o zdegenerowanych społeczeństwach kapitalistycznych i ich strażach pokoju lol.

  2. ojejciuojejciu napisał(a):

    Panie/Pani Savpether około 90/95% literatury światowej jest o zdegenerowanych kapitalistycznych społeczeństwach. Trzeba trochę sięgać po książki i czytać i mysleć. I myśleć!!!!

  3. rozum napisał(a):

    Jeden z drugim przeczyta i tak wyciągnie opaczne wnioski. Większość rewolucjonistów i wywrotowców to ludzie którzy w swym życiu byli blisko Boga i religi a następnie dali się opętać przez szatana i diabelskie pokusy i doprowadzili i doprowadzają do znisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *