Czy Polska posiada strategię na wypadek resetu z Rosją?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że izolacja Rosji, przynajmniej ta oficjalna, powoli acz konsekwentnie przechodzi do historii Czytaj więcej »

 

Odwołać Lisa z funkcji naczelnego „Newsweeka”!

Młodzież Wszechpolska rozpoczyna akcję, której celem jest doprowadzenie do odsunięcia Tomasza Lisa ze stanowiska red. nacz. „Newsweeka”. Idzie wiosna, czas zakończyć okres ochronny dla następcy Jerzego Urbana i Adama Michnika. Tomasz Lis jako redaktor naczelny Newsweeka rozpoczął regularną kampanię nienawiści w stosunku do polskich katolików i narodowców.Kolejne okładki jego pisma regularnie, w sposób perfidny i brutalny atakują wybrane grupy społeczne. Kłamstwo, dehumanizacja przeciwnika, epatowanie obscenicznymi obrazami, obrażanie uczuć religijnych i patriotycznych znacznej części Polaków to motyw przewodni już niemal każdego numeru lisowego Newsweeka.

Dlatego apelujemy o kampanię mailową na rzecz odwołania go z funkcji redaktora naczelnego tej gazety. Dobry przykład w tym względzie dała Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Katowickiej. Poniżej podajemy adres mailowy do rzecznika wydawcy tygodnika Newsweek i przykładową treść maila, jak również do największych reklamodawców Newsweeka. Zachęcamy do wysłania obydwu maili.

Do dzieła!

1. MAIL DO WYDAWCY

anna.gancarz@ringieraxelspringer.com
do wiadomości:
pr@almamarket.pl
int.contact.poland@Beiersdorf.com
biuro.prasowe@lidl.pl
pr@t-mobile.pl
prpl@ikea.com

„Edyta Sadowska
Prezes Zarządu Ringier Axel Springer Polska

Szanowna Pani,

Tomasz Lis jako redaktor naczelny Newsweeka rozpoczął regularną kampanię nienawiści w stosunku do polskich katolików i narodowców.

Kolejne okładki pisma pod jego kierownictwem regularnie, w sposób perfidny i brutalny atakują wybrane grupy społeczne. Kłamstwo, dehumanizacja przeciwnika, epatowanie obscenicznymi obrazami, obrażanie uczuć religijnych i patriotycznych znacznej części Polaków to motyw przewodni już niemal każdego numeru Newsweeka.

Artykuły, m.in. te dotyczące katolików, w piśmie redagowanym przez pana Tomasza Lisa są w konflikcie z zasadami etyki dziennikarskiej. Naruszają również ‘Kodeks etyczny Ringier Axel Springer’ w punktach 15-18.

Ze względu na powyższe zwracam się z żądaniem odwołania Tomasza Lisa z funkcji redaktora naczelnego tygodnika Newsweek. Kontynuacja wydawania pisma w takim kształcie i pod takim kierownictwem zmusi mnie do wystąpienia z czynną akcją bojkotu całego koncernu Ringier Axel Springer Polska, skierowaną przede wszystkim w największych reklamodawców Państwa firmy.

Z poważaniem
……………..”

2. MAIL DO REKLAMODAWCÓW

pr@almamarket.pl
int.contact.poland@Beiersdorf.com
biuro.prasowe@lidl.pl
pr@t-mobile.pl
prpl@ikea.com

„Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na ataki jakie kieruje w środowisko narodowe i katolickie tygodnik Newsweek, kierowany przez redaktora Tomasza Lisa, zaprzestaję korzystać z państwa produktów i usług. Jako wieloletni klient Państwa Firmy żądam zaprzestania umieszczania reklam w ww. tygodniku.

Z poważaniem
……”


One Response to Odwołać Lisa z funkcji naczelnego „Newsweeka”!

  1. Andrzej Stypuła napisał(a):

    Owszem pisać można, ale czy nie lepiej uświadomić kupującym powodu dla którego nie powinni tego świństwa kupować? Skutki będą takie same jak z Newsweekiem w USA, którego miejscowi lewacy już w druku kupić nie mogą. Powodzenia życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *