Wizyta prezydenta Dudy w USA bez konkretów

Pomimo szumnych zapowiedzi o przełomie, prezydent Andrzej Duda przywozi z Waszyngtonu tylko słowa Czytaj więcej »

 

Okładka „Wieży komunistów” ocenzurowana!

Portal wNas.pl podaje: Pierwszy nakład powieści sensacyjnej Witolda Gadowskiego „Wieża komunistów” sprzedał się już niemal w całości, w wielu miejscach nie można już kupić tej pozycji. Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje drugie wydanie – będzie ono jednak musiało ukazać się ze zmienioną okładką.Jak ujawnił w środę 21 listopada na spotkaniu autorskim w Warszawie autor – Witold Gadowski – wydawnictwo otrzymało pismo od dyrekcji Pałacu Kultury i Nauki, w którym zażądano wycofania okładki, z powodu… bezprawnego wykorzystania wizerunku Pałacu.

Na okładce „Wieży komunistów”, książki odsłaniającej kulisy transformacji ustrojowej III RP i afery FOZZ, znajduje się kolaż przedstawiający Pałac Kultury i Nauki oraz Wieżę Babel.

Książka Gadowskiego to nie pierwsza publikacja wykorzystująca na okładce wizerunek Pałacu – wystarczy wspomnieć edycje powieści „Mała apokalipsa” Tadeusza Konwickiego czy „Zgred” Rafała A. Ziemkiewicza. W ich przypadku jednak szefostwo Pałacu nie czuło się urażone.

„Wieża komunistów” to powieść napisana przez dziennikarza śledczego, Witolda Gadowskiego. Opowiada o dziennikarzu, który wpada na trop wielkiej afery gospodarczej w III RP. Choć inspiracją wydaje się przypadek FOZZ, to autor zastrzega, że podobieństwa z tamtą aferą są całkowicie przypadkowe. Niewykluczone, że powieść Gadowskiego wyprzedza kolejna potężną aferę jaką będziemy mieć za parę lat, a związaną z mającą powstać z inicjatywy Donalda Tuska, spółką Inwestycje Polskie.

26 listopada 2012 roku z Witoldem Gadowskim spotkać się będzie można w Łodzi w Księgarni Wojskowej przy ul. Tuwima 28 (I p.). Początek spotkania o godz. 18.00.

P

 


One Response to Okładka „Wieży komunistów” ocenzurowana!

  1. Paweł napisał(a):

    Sprawa, jak widać, rozwojowa.
    http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zastrzegli-wizerunek-palacu-kultury-wydawca-ma-klopot,69415.html
    A pomnik bohaterów Getta też zastrzegą, czy też może nie mają nad nim jurysdykcji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *