Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Opłata śmieciowa nie oznacza końca … opłat

Jeśli ktoś myślał, że na nowych stawkach za wywóz śmieci się skończy, srogo się rozczaruje. Okazuje się, że zanosi się na kolejne opłaty. Nie wiem, jak wygląda to w przypadku osób zamieszkujących domy jednorodzinne, jednak mieszkańców bloków raczej to nie ominie.Kilka dni temu otrzymałem z mojej spółdzielni mieszkaniowej pismo informujące mnie, że od 1 lipca 2013 roku „Miasto przejmuje obowiązek odbioru odpadów komunalnych  z lokali mieszkalnych” oraz, że dotychczasowe stawki za wywóz nieczystości przestają obowiązywać.

Cóż, to już wszyscy wiemy. Jednak w tym samym piśmie znajduje się jeszcze jeden akapit. Brzmi on: „Jednocześnie informujemy, iż uchwalone przez Radę Miasta stawki, nie obejmują kosztów dzierżawy, remontu (napraw) i utrzymania w należytym stanie sanitarnym pojemników na odpady komunalne. Dlatego też gdy znane już będą rzeczywiste koszty z tym związane ustalona zostanie dodatkowa opłata z tego tytułu, o czym zostaniecie Państwo poinformowani odrębnym pismem”.

Jak widać zanosi się na kolejną niespodziankę. Czy ostatnią?

PSz


9 Responses to Opłata śmieciowa nie oznacza końca … opłat

 1. Marko napisał(a):

  Panski kapitalizm pana zje. Sam go pan chcial. Wolny rynek to atak hien i rekinow na male rybki. Glod czy raczej paranoja znana pod okresleniem ZYSK, nie ma granic. Granica jest tylko zezarcie wszystkiego a potem kanibalizm, czyli pozarcie samego siebie bo juz nie bedzie nikogo do lykniecia. No narobilo sie Panie Redaktorze…narobilo. Pusciliscie niezlego BONKA w swiat.

 2. krzyś napisał(a):

  … no i miłościwie panujący nam socjalizm scentralizowany m.in. przez ustawę śmieciową nazwany jest przez eksperta Marko wolnym rynkiem,atakiem hien i rekinów na małe rybki a w zamian co? no zgadnijcie? Menedżerskie zarządzanie czyli … ot choćby przykład z pierwszej ręki… właśnie ustawa śmieciowa… ale Ci menedżerzy od Marko wprowadzą lepsze ustawy zakazujące monopolu w postaci obecnie wprowadzonej ustawy i dojdzie znowu do wolnego rynku,gdzie to my konsumenci będziemy decydować o tym co jest dobre a co nie… e chyba się zagalopowałem i zapomniałem,że konsumenci to stado baranów i trzeba im dobrze zorganizować życie żeby to nie ZYSK rządził ale dobro całego społeczeństwa.Brawo Marko,kapitalne ,oryginalne i wręcz innowacyjne pomysły na świat i pomyśleć ,że jak długi i szeroki ten nasz glob nikt nie wpadł na taki pomysł … a może wpadł i skończył się dla ludzkości wręcz tragicznie… bo ci menedżerzy to z czyjego nadania mieliby sprawować władzę?

 3. Andrzej napisał(a):

  Marko ale o co ci chodzi? Od kiedy w naszej kochanej krainie prywatni inwestorzy zarządzają utylizacją śmieci i chodzi im o zysk ? Gdyby tak było pewien jestem że nie byłoby takiej sytuacji jak obecnie że 2 lipca zostały zabrane pojemniki na śmieci i nie wiadomo kiedy będą nowe. Czy to obecny stan rzeczy nie jest spowodowany przypadkiem przez urzędników ?

 4. Marko napisał(a):

  Tzw urzednicy to odnoga kapitalizmu, uchwalajaca co chwile cos, co da wyzszy zysk hienom rynkowym. Zaden urzednik sam nic nie wymysli dopoki nie przyniesie mu na tacy pomyslu kapitalistyczny rekin. Ale to male piFko. Szykujcie sie na kolejne pomysly kapitalizmu: one sa juz w drodze. Dwa z nich to: strefy ekologiczne w centrach miast, do ktorych nie wjedziecie bez zakupu drogiej plakietki a jak nie dostaniecie plakietki odp. koloru to bedziecie musieli albo nabyc nowe auto albo stare podrasowac czyli znow pojdziecie do kapitalisty zeby mu zaplacic. Inny pomysl to wam Tuskomatol juz obiecal – zniesienie abonamentu RTV. za to kazdy bedzie wnosil co miesiac oplate ze ma adres, w ktorym moze odbierac program RTV i internet. Nie musi miec zadnego odbiornika, wystarczym ze moze miec… Powiedzmy tak 30-50 pln/ oplaty miesiecznej za te przyjemnosc. Potem bedziecie placic myto za wjazd na byle droge, podatek drogowy itd itd az wam ten kapitalizm zezre 80 % poborow. Brednie o wolnym rynku, w ktorym dziala jakas niewidzialna sila schowajcie miedzy bajki. I nie zaslaniajcie sie urzednikami, urzednik to prawa reka kapitalisty, ktory tylko patrzy gdzie i jak szybko da sie kogos wydoic.

 5. Wolnosciowiec napisał(a):

  Marko czy ty naprawde jestes tak niemadry ( delikatnie mowiac) czy rzniez glupa do n tej potegi.

 6. tymon napisał(a):

  Szumlewicz nudzi się wieczorami, więc sobie folguje jako Marko.
  Nie dostrzega różnicy między kapitalizmem, a socjalizmem korporacyjnym, czy jakkolwiek ten twór nazwać.

 7. Marko napisał(a):

  To wy nie kapujcie zupelnie nic tytani intelektu. Ten wasz kapitalizm – trzeba to podkreslic po raz 100 tysieczny – nie istnieje. Ile razy mozna slepocie powtarzac, ze system sie degeneruje. Zaczyna sie wznioslymi haslami. Krotka faza tzw. wolnego rynku. Potem przychodzi kolejny stopien kapitalistycznego wtajemniczenia – korporacjonizm, co ciemnota gospodarcza nazywa socjalizmem. Powstanie korporacji jest naturalnym procesem – nierealne jest utrzymanie 100 kielbasiarzy na jednej ulicy. Rzadza zysku i koniecznosc utrzymania sie na powierzchni zmusza piwnicznych i garazowych kapitalistow (kielbasiarzy) do praktyk monopolowych i karetlowych, to jest nieuniknione i to pokazuje historia tego waszego debilnego kapitalizmu. Korporacjonizm musi z kolei przejsc w inna faze, zeby przezyc, czyli w tyranie banksterska. Rekiny polkna was – plotki, a potem zezra siebie. Kolo sie zatoczy. Ten kto przetrwa zacznie od jaskini, potem wejdzie w kolejne fazy znane z historii. Chyba ze ktos w koncu przerwie te bledna gre, wprowadzajac lad i porzadek w formie celowej, kontrolowanej gospodarki. Tylko nie mylic tego pojecia – durnie!!! – z ruskim komunizmem i zamordyzmem. Jak wam brakuje wyobrazni i wiedzy to siedzcie lepiej cicho inaczej jestescie jedynie pozytecznymi durniami roznych tuskomatolow.

 8. Czytelnik ProKapitalizm napisał(a):

  Kontrolować to ty możesz swój popęd seksualny komunistyczny TROLLu rodem z KP.
  Jeszcze takie Marko się spłodzi i następne generacje idiotów zaleją nadwiślański kraj !!

 9. Marko napisał(a):

  Tresc komentarza pokazuje, ze czytac to ty nie ummiesz biedaku, o mysleniu juz nie wspominajac. Typowy troll propagandowy nie majacy nic merytorycznie do przekazania, dowartosciowujacy sie 2 prymitywnymi zdaniami. Typowy produkt XXI w. kapitalizmu. Idz ogladaj VIVE i MTV tam sa reklamy dla takich jak ty majstrow intelektu. Polecami ci Hop Cole i Fru go. W sam raz na twoj poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *