Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Pakiet dla Grecji pęka w szwach?

Chyba powoli kończy się frajerstwo poszczególnych członów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o pomoc dla tonącej Grecji. Wczoraj Finlandia, a dziś Holandia i Austria zadeklarowały, że chcą od Grecji gwarancji w zamian za pożyczki. Te postulaty nie podobają się zbytnio Komisji Europejskiej, która uważa, że czas zaprzestać mnożenia kolejnych życzeń.KE była w stanie zaakceptować dwustronne porozumienie pomiędzy Finlandią a Grecją, mając na horyzoncie narastanie eurosceptycznych nastrojów w Finów sprzeciwiających się dalszemu łożeniu na Grecję. Tymczasem tego co osiągnęli Finowie pozazdrościły kolejne państwa, właśnie Holandia, Austria, a także Słowacja i Słowenia. „To nie do zaakceptowania, by cześć krajów nie uzyskała zabezpieczeń, podczas gdy inne tak” – powiedział z kolei wczoraj słowacki minister Ivan Miklosz.

Jak pisze portal Money.pl: „Jak wyliczył portal EUobserver, Finlandia, Austria, Holandia, Słowenia i Słowacji w sumie pokrywają zaledwie 11 proc. nowej pomocy, więc póki o gwarancje nie wystąpi jakiś duży kraj, nie ma dużego ryzyka. Jednak jak komentuje się w Brukseli, postawa tych kilku państw wyraźnie podważa poczucie solidarności między 17 członkami eurolandu”.

Ciekawe, który z „dużych krajów” strefy euro wyłamie się jako pierwszy. W Niemczech już od dłuższego czasu narasta tęsknota za starą, dobrą marką. Ponoć istnieje przygotowana cała infrastruktura niezbędna do tego, by rozpocząć bicie narodowej monety. Wszak Niemcy – jak często podkreśla p. Stanisław Michalkiewicz – to państwo poważne…

PSz


3 Responses to Pakiet dla Grecji pęka w szwach?

  1. Marko napisał(a):

    Kiedy w koncu ktos napisze prawde o przekrecie z tzw. pozyczkami dla Grecji badz innych „czlonkow” UE. Dlaczego dotad nikt jasno nie powiedzial, ze sztucznie stworzono kryzys, z Grekow zrobiono kozlow ofiarnych a srodki poszly do dwoch greckich mafii z Papaeandru na czele by wykupic aktywa greckiego narodu i pozbawic go wszelkiej wlasnosci. Powoli konczy sie „wykup za pozyczki” i czas pozegnac euro i wrocic do „starej dobrej marki” a niech tam ci Grecy czy inni naiwni mecza sie ze soba sami. Mainstreamowe media juz przygotowuja grunt pod zmiany piszac o wymyslonym buncie kilku krajow,przed ktorym oczywiscie „ugna” sie komisarze unijni. Jak dlugo bedzie jeszcze trwala ta farsa? Tak dlugo, jak ludziom nie zaswieci sie w glowie swiatelko o co w tym wszystkim naprawde chodzi.

  2. kontr PiS napisał(a):

    Na Słowacji podniosły się głosy sprzeciwu oraz nawoływania do powrotu do korony. Mówią na Słowacji, że ponieśli wyrzeczenia dla dostosowania się do UE i euro nie po to, aby teraz płacić emerytury Grekom żyjącym ponad stan.

  3. Janusz napisał(a):

    Nie zazdroszczę Grekom. Nie mają dużego wyboru. Albo dadzą się okradać międzynarodowej lichwie, albo będą mieli nad sobą samoloty z bombkami. Tak jak Jugosławia, Irak, Libia. Te bombki, precyzyjnie sterowane zniszczą infrastrukturę i trzeba będzie wziążć pożyczki na odbudowę Grecji. A że przy okazji zmniejszy się populacja Greków, to i tak nikt nie osądzi zbrodni. I nie narzekajcie Polacy. Polski nie będą bombardować – przecież nikt nie bombarduje swojego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *