Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Panie Kaczyński, niepodległość to nie fantazmaty

Oświadczenie Klubu Konserwatywnego w Łodzi:

W dniu dzisiejszym Pan Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński spełnił swoją zapowiedź podpisania tzw. Traktatu Lizbońskiego, odbierającego definitywnie Państwu Polskiemu podstawowe atrybuty suwerenności. Tym samym, Pan Prezydent wpisał się w niechlubną tradycję sięgającą XVIII-wiecznych Sejmów ratyfikujących traktaty rozbiorowe oraz króla Stanisława Augusta podpisującego się pod aktem likwidującym ówczesną polską państwowość.

Stwierdzamy, że Pan Lech Kaczyński utracił tym czynem faktyczną zdolność wypełniania obowiązków, które na Prezydenta Rzeczypospolitej nakłada art. 126 Konstytucji słowami: „Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium”. Musimy przypomnieć Panu Lechowi Kaczyńskiemu, że niepodległość i suwerenność to nie fantazmaty, których „broni się” gdzieś w Tbilisi czy w jakimkolwiek innym zakątku ziemi, ale tu, w Warszawie, i wobec tego, który – jak kosmopolityczny Lewiatan w Brukseli – bezpośrednio wyciąga po nią ręce.

Oświadczamy również, że Pan Lech Kaczyński pozbawił się tym postępkiem ostatecznie moralno-politycznego prawa do reprezentowania w zbliżających się wyborach prezydenckich sił patriotyczno-niepodległościowych, tak samo jak uprzednio już całokształt jego działalności na urzędzie wykluczył możliwość reprezentowania przez niego chrześcijańsko-konserwatywnej prawicy w Polsce.

Powyższa konstatacja dotyczy oczywiście także wszystkich innych ugrupowań i kandydatów demo-oligarchicznej „bandy czterech”: PO-PiS-SLD-PSL, która odgrywa przed ogłupiałą gawiedzią marny spektakl „zażartej” walki politycznej. Tym państwu już dziękujemy.

Sekretarz – Marcin Paszkowski
Prezes – Dr hab. Jacek Bartyzel
Łódź, 10 października 2009 r.


55 Responses to Panie Kaczyński, niepodległość to nie fantazmaty

 1. masd napisał(a):

  Brak spójnej i dalekowzrocznej polityki zagranicznej; szczególnie wobec Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Czech i Niemiec. Lewactwo, żydostwo i masoneria prowadzi długofalową sabotażową działalność w urzędach i instytucjach polskiej polityki zagranicznej.

 2. masd napisał(a):

  No to mamy już w 100% kartoflaną prowincję nadwiślańskiej guberni. Komorowski podpisał ustawę o IPN. Czas spisywać wszystkich zdrajców co po 1989 roku sukcesywnie pozbawiali Polskę suwerenności i nie należy zapominać o zmarłych.

 3. Maciej Dybowski napisał(a):

  Za kilkanaści dni minie rok jak Lech Kaczyński będąc Prezydentem Polski podpisał Traktat Lizboński. Od tej chwili bardzo wiele się zdarzyło w Polsce i na świecie. Z obserwacji tych wydarzeń nachodzi mnie myśl czy Lech Kaczyński nie złamał przysięgi prezydenckiej; CZY NIE ZDRADZIŁ POLSKI?? To co się dzieje w Polsce i wokół Polski jest konsekwencją pośrednią i bezpośrednią Lizbońskiego Traktatu. Tracimy SUWERENNOŚĆ NARODOWĄ i WOLNOŚĆ PAŃSTWA. Do utraty tej przyłożył rękę ówczesny prezydent. Czy można pisać i mówić, że zdradził Polskę i jej życiowe interesy. Mógł nie podpisywać Traktatu mimo nacisków, mógł wspólnie z Prezydentem Czech Wacławem Klausem rozgrywać politycznie podpisywanie tego dokumentu; mógł razem z nim wykorzystać referendum w Irlandii do zachwiania ustaleniami Lizbońskiego Traktatu. Nie zrobił tego. Ugiął się i uległ. Czy ZDRADZIŁ? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na te pytanie sam, według własnego oglądu sytuacji i oceny politycznych i ekonomicznych zdarzeń. Śmierć Lecha Kaczyńskiego w bardzo niejasnych okolicznościach oraz śledztwo jakie jest w związku z tym prowadzone pokazuje, że stajemy się nie politycznym podmiotem jako państwo i naród, lecz przedmiotem gry interesów wielkich państw, które tylko mówią o równoprawnym traktowaniu małych i słabych. Mnie obecnie ciekawi jedynie kiedy i w jakich okolicznościach oficjalnie staniemy się podzielonym i okupowanym terytorium przez Niemcy i Rosję? Czy granica będzie na Wiśle między tymi mocarstwami? I jakie państwa wejdą do sfery niemieckiej a jakie do rosyjskiej? Smutno!

 4. Piotr Korzeniowski napisał(a):

  Prezydent Lech Kaczyński już nic dobrego ani złego w sprawie Polski nie zrobi. Ciekawe czy Jarosław Kaczyński dojrzał do tego by podjąć rzeczywistą, bliższą współpracę z Prezydentem Klausem i innymi eurosceptycznymi politykami europejskimi?

 5. SF-B52 napisał(a):

  Niepodległość państwa i wolność obywateli jest najważniejszym i jedynym obecnie pierwszoplanowym celem. Lech Kaczyński podpisał się pod TL i teraz okoliczności jego śmierci nie są obiektywnie wyjaśniane i nikogo oprócz tych kilku Polaków nie interesuje. Sam sobie winien, gdyby zginął i jednocześnie nie podpisał TL byłby BOHATEREM i jego śmierć byłaby szczegółowo analizowana przez światowe media.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *