Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Panie ministrze Miller, publikuj Pan raport po polsku!

Jest to kuriozum na skalę ogólnoświatową, że minister spraw wewnętrznych niepodległego kraju, tłumaczy się , że nie może podać do publicznej wiadomości raportu na temat śledztwa o przyczynach  katastrofy smoleńskiej polskiego samolotu, w której zginął Prezydent RP wraz z małżonką i spora grupa polskich elit, gdyż….”raport nie został jeszcze przetłumaczony na język rosyjski i na język angielski”!…

Czyżby pan minister Jerzy Miller nie wiedział , że Polacy wolą czytać po polsku, aniżeli po rosyjsku lub po angielsku?

Wszyscy pamiętamy, że raport MAK wydano po rosyjsku i nikt się na Kremlu nie przejmował, że  nie jest on przetłumaczony na język polski, lecz musieliśmy sami sobie go przetłumaczyć.

Każdy w Polsce zdaje sobie sprawę z faktu, że opóźnienie publikacji raportu Millera na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, jest grą polityczną koalicji PO-PSL, ale czy MSWiA mające w swoich szeregach ponoć znakomitych fachowców uważa, że wciskanie własnemu narodowi propagandowego kitu….”  o konieczności tłumaczenia raportu na rosyjski i angielski przed jego upublicznieniem”… wpłynie korzystnie na sondaże POparcia dla rządzących naszym  krajem?

A może minister  ma po prostu nadzieję, że opóźniając publiczną publikację,  pogłębi przyjaźń tusko-putinowską?

Czyżby pan Jerzy Miller nie przeczytał w podstawówce co wiele setek lat temu napisał Mikołaj Rej? Panie  Ministrze Miller powinien Pan powtarzać trzy razy dziennie słowa naszego wspaniałego poety:

„A niechaj  narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają”.

My nie jesteśmy biednymi krewnymi ani Rosjan ani Anglików i możemy dumnie posługiwać się własnym językiem w naszych sprawach. Zatem wystarczy upublicznić raport po polsku, a obcokrajowcy i tak sami go sobie przetłumaczą.

Rajmund Pollak

Foto. PSz/Prokapitalizm.pl


2 Responses to Panie ministrze Miller, publikuj Pan raport po polsku!

  1. Michał Nawrocki napisał(a):

    POpieram 🙂

  2. […] służy, to diagnoza ojca Rydzyka jest całkowicie trafna”. Fakt – przyda się toto w przypadku raportu Millera, ale czyż można żądać od premiera aż takiego poświęcenia (czasu spędzonego na kopaninie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *