Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Państwo będzie odbierać grunty w Portugalii

Jeśli właściciel działki w Portugalii usytuowanej w pobliżu akwenu wodnego udowodni, że została ona nabyta przed 150 laty ma szansę na to, że nadal będzie jej właścicielem. Jeśli okaże się, że działka nabyta została później, zostanie przejęta przez państwo.Takie znowelizowane prawo wejść ma w życie od przyszłego roku, choć sama ustawa o własności terenów przy ciekach wodnych obowiązuje od 2005 roku. Obejmie ona tych wszystkich, którzy są właścicielami terenów usytuowanych w odległości 50 metrów od oceanu, rzeki, jeziora lub innego cieku wodnego.

Jak podaje forbes.pl, do połowy XIX w. na terenie Portugalii istniały ogromne połacie prywatnej ziemi w pobliżu cieków wodnych. Zmianę przyniósł dekret króla Ludwika, który w 1864 r. ustanowił państwową własność nad gruntami zlokalizowanymi w sąsiedztwie wody. „Nowatorskie jak na XIX w. ustawodawstwo – czytamy na forbes.pl – nigdy jednak nie zostało w pełni wyegzekwowane w związku z upadkiem monarchii i zmianą ustroju politycznego Portugalii w 1910 r. W konsekwencji nadal występują tereny prywatne, przez które przepływają rzeki oraz inne cieki wodne”.

Portal podaje, że w Portugalii do tej pory można było spotkać nad Atlantykiem wiele prywatnych plaż. Jednak wszystko wskazuje na to, że i je obejmie nacjonalizacja. „W styczniu br. władzom Portugalii udało się przejąć dawną prywatną plażę Armacao de Pera w Algarve, na południowym wybrzeżu tego kraju” – czytamy.

P


4 Responses to Państwo będzie odbierać grunty w Portugalii

 1. Marko napisał(a):

  I co pan przez to chce powiedziec? Prywatnie to mozna miec cos, co sie samemu stworzylo np. pare butow, wystrugane widly do gnoju czy utkana scierke, ale nie cos, co dala ludziom natura. Wegiel, las, woda, grunt, powietrze to dobra wszystkich i nikt tego nie moze przywlaszczac dla siebie. Najlepszy przyklad takiego kretynstwa to kradziesz ropy czy gazu przez kapitalistyczny system prowadzacy do uzaleznienia swiata od paru psychopatow i ich chciwosci. Na garnuszku ruskiego gaspromu sa cale Niemcy i Polska. Wlasicicielem gazu jest niejaki Putin (kilka sklonowanych wersji co latwo zauwazyc po gebach) i Miedziwiedzie vel rod Romanowow. Stworzyli oni gaz? Nie! Ukradli. A teraz sprzedaja. Panski kapitalizm to ciezka choroba. Powoduje slepote.

 2. Hamilkar napisał(a):

  Panie Marko – czy pan kiedyś o Putinie do jasnej cholery ? Przez tyle lat ile pan żyje nie zauważył pan że ceny gazu dla danego kraju zależy od polityki Rosji wobec danego kraju ( przykład Białoruś- mają mniejsze ceny niż my, inny przykład Ukraina – staneła na krawedzi krachu gospodarczego bo Rosja uznała że Ukraińcy kradną Gaz ) A przyczyną tego nie jest to że Gazprom jest w pełni sprywatyzowany a raczej to że państwo w praktyce znacjonalizowało ową spółke do swojej polityki zagranicznej.
  Podobne przykłady widzimy w krajach arabskich – przecież gdyby nie to że państwa sztucznie ograniczają wydobycie ropy, jej cena byłaby napewno niższa

 3. Hamilkar napisał(a):

  „Panie Marko – czy pan kiedyś o Putinie słyszał do jasnej cholery ? „* zapomniałem jednego słowa :/

 4. Marko napisał(a):

  Panie Hamilkar – gasprom jest w pelni sprywatyzowany i nigdy nie byl panstwowy. zawsze nalezal do Ligi Oszustow czyli Romanowow i skomiliconych z nimi habsburgow czy hohenzollernow. Niech pan nie czyta wiecej szkolnych historii o Leninie, komunistach, uwlaszczaniu itp. bajek bo prowadza one do takich wpisow jaki pan tutaj zostawil.

  No i ” Podobne przykłady widzimy w krajach arabskich – przecież gdyby nie to że państwa sztucznie ograniczają wydobycie ropy, jej cena byłaby napewno niższa.”

  Ma pan swietny przyklad chciwosci kapitalistyczhej – ktory sam podal. Zysk to sila napedowa kapitalisty i systemu w jakim dziala. Da tyle, ile zechce, a najwazniejsze aby on na tym zarobil maksymalnie. Panstwa arabskie nie sa wlascicielami ropy tylko kapitalistyczne koncerny.

  zycze panu myslenia logicznego, bo te oparte na emocjach wpakuja pana zawsze tylko na mine.

  Pozdr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *