W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Państwo jako nowotwór złośliwy

Dosłownie za pięć dwunasta, to znaczy w przeddzień osiągnięcia przez Stany Zjednoczone dopuszczalnego limitu zadłużenia państwa, ustalonego na poziomie 16,7 biliona dolarów, senatorowie przegłosowali uzgodniony między Demokratami i Republikanami kompromis.Polega on na tym, że dopuszczalny limit zadłużenia państwa został podwyższony do 7 lutego przyszłego roku, a kryteria przyznawania dotacji budżetowych do wprowadzonego przez prezydenta Obamę powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego maja zostać zaostrzone. Co to znaczy - dokładnie nie wiadomo, podobnie jak w momencie, gdy piszę ten felieton nie wiadomo jeszcze, czy republikańska większość w Izbie Reprezentantów ten kompromis poprze - ale tak czy owak, sytuacja ta pokazuje, że socjalizm potrafi wykończyć nawet najbogatszy kraj na świecie.

Socjalizm bowiem polega m.in. na tym, że Umiłowani Przywódcy, pod pretekstem otaczania obywateli różnymi formami opieki, odbierają im coraz większą część bogactwa, jaką ci wytwarzają swoją pracą. Ponieważ w miarę rozszerzania form tej „opieki”, rośnie armia pasożytujących na współobywatelach „opiekunów”, którzy przecież byle czego nie zjedzą, podatki, mimo, że nieustannie rosną przestają wystarczać i coraz ważniejszym sposobem bilansowania wydatków państwowych staje się powiększanie długu publicznego, to znaczy - przerzucanie kosztów na przyszłe pokolenia. Gdyby tak robił ojciec rodziny, to znaczy - gdyby przejadał i przepijał majątek swoich dzieci, byłby uznany za łajdaka i bojkotowany przez wszystkich przyzwoitych ludzi. Tymczasem Umiłowani Przywódcy, z pomocą skorumpowanych intelektualistów, konfidentów i łajdaków, a niekiedy również wariatów w sensie medycznym, którzy decydują o kształcie państwowej edukacji, przekazie medialnym i przemyśle rozrywkowym, duraczą całe pokolenia obywateli, którzy nie tylko pozwalają im się rabować, ale w dodatku uważają ten rabunek za swój radosny przywilej.

W ten sposób współczesne państwo opiekuńcze, a zwłaszcza - tworząca aparat państwowy pasożytnicza klasa próżniacza, staje się coraz większym problemem dla narodowej gospodarki, rodzajem złośliwego nowotworu, który wysysa z gospodarki wszystkie siły żywotne, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pół biedy, gdy tylko wysysa, chociaż i to musi doprowadzić do dramatycznych konsekwencji. Gorzej, gdy pasożytnicza klasa próżniacza, która w gruncie rzeczy nie potrafi nic innego, jak tylko wyszukiwać sobie synekury, a więc dobrze płatne posady bez jakiejkolwiek odpowiedzialności, uzurpuje sobie prawo zarządzania narodową gospodarką. Prowadzi to do sytuacji głęboko patologicznej, gdy kto inny podejmuje decyzje, a kto inny ponosi ich ekonomiczne konsekwencje. Skutki nie dają na siebie długo czekać; konieczność korumpowania obywateli ochłapami bogactwa uprzednio im zrabowanego, by w ten sposób zyskiwać popularność i wygrywać kolejne wybory powoduje, że nie tylko zwiększają się rozmiary rabunku obywatelskich dochodów, ale również - dług publiczny, obciążający następne pokolenia. Kreatywna księgowość zalecana przez kierownictwo Eurokołchozu i praktykowana w naszym nieszczęśliwym kraju przez sprytnego ministra Rostowskiego, pozwala tylko do czasu ukrywać prawdę przed obywatelami, ale prędzej czy później da ona o sobie znać - jak to się stało w przypadku Stanów Zjednoczonych.

Dlatego też prawdziwa reforma współczesnych państw powinna zmierzać w kierunku przywrócenia obywatelom władzy nad bogactwem, jakie swoja praca wytwarzają i z jakiej zostali podstępnie wyzuci przez Umiłowanych Przywódców. Trudno oczekiwać, że właśnie oni to zrobią, skoro z tego rabunku przecież żyją, więc obawiam się, że obywatele będą musieli wydrzeć im tę władzę własnymi rękami.

Stanisław Michalkiewicz

Tekst ukazał się w Naszym Dzienniku z 18 X 2013 roku. Przedruk za michalkiewicz.pl


18 Responses to Państwo jako nowotwór złośliwy

 1. Marko napisał(a):

  Panie Michalkiewicz co pan pijesz? Wiski bez lodu? Musi ona niezle zaciemniac panu obraz widzenia. Diagnoza jest naprawde powalajaca z nog. Gdyby jeszcze byla prawdziwa to moznaby sie nad nia pochylic, a ze nie jest nawet w 0,00001% to ja sie rozesmiewam do granic niemozliwosci.

  1. Z gory bylo wiadomo, ze to zabawa z Hollywood a nie zadna powazna historia czy debata „budzetowa”
  2. Amerykanski „system partyjny” to zart, zatem cala reszta to takze dowcip, w tym tzw, prezydent Burak Obawa – w gruncie rzeczy syn pewnego aktorzyny
  3. FED drukuje tyle papieru zwanego dolarem ile zechce, wiec zaden obywatel USA-mani nie musi placic podatkow, bo nie ma takiej potrzeby
  4. Pojecie „zadluzenie panstwa” nie istnieje, jest wymyslem banksterow zeby trzymac za pysk ciemnote amerykanska
  5. Tzw, opodatkowanie obywatela nie ma nic wspolnego z socjalizmem tylko ze zwyklym okradaniem kapitalistycznym, w koncu NWO idzie pelna para i nie ominie usmanow – najpierw kradziez majatku, potem redukcja do 1/4 obecnej populacji
  6. Jesli US-mania jest panstwem opiekunczym to Mister M. nigdy nie interesowal sie Ameryka piszac takie historie. Jest to ostatni kraj na swiecie, o ktorym mozna powiedziec, ze jest opiekunczy!!!!!!!!!!!

 2. Julian napisał(a):

  Kapitalizm oparty na prywatnej własności środków produkcji to praktycznie ciągła rywalizacja ,
  konkurencja (czasami nieuczciwa) i walka o przetrwanie. To właściwie dość dokładne odwzorowanie stosunków panujących między zwierzętami w dżungli. Te zjawiska doskonale wpisują się w główne założenia darwinowskiej teorii. Mało kto zdaje sobie sprawę ,że kapitalizm zabija na Świecie co roku tylko głodem według różnych szacunków od 10 do 18 mln ludzi w tym około 5 – 6 mln dzieci. Śmierci spowodowanych złym odżywianiem czy brakiem opieki medycznej trudno by było policzyć ,ale jest to zjawisko dość powszechne.Kapitalizm niesie ze sobą wiele patologii takich jak bezrobocie ,bezdomność ,zamarzających bezdomnych na mrozie, brak opieki medycznej , analfabetyzm wynikający z braku dostępu do oświaty ,głód prowadzący często do śmierci , wzrost alkoholizmu i narkomanii a także wszędobylską przestępczość.Wszystkie te patologie mają trzy główne przyczyny : wyzysk ludzi pracy ,lichwę i spekulację. Te trzy czynniki prowadzą do ubóstwa szerokich mas społecznych. Motorem napędowym tego wszystkiego jest zbytni indywidualizm ,egoizm i chciwość będąca istotą i jądrem kapitalizmu.Kapitalizm (mimo przeprowadzanych okresowo wolnych wyborów) jest to rodzaj dyktatury sporej części elit ,które mają pieniądze i władzę. Cały ten układ chronią niektóre wpływowe media ,odpowiednio manipulując informacją. Przedstawiają rozwiązania dobre dla ogółu społeczeństwa jako populistyczne. Rozwiązania złe dla społeczeństw przedstawiają jako konieczne dla ratowania gospodarki. Niektóre gospodarcze , polityczne i medialne elity chronią w ten sposób swoje zyski żądając jednocześnie olbrzymich wyrzeczeń od ubogiej i średniozamożnej części społeczeństw.Jak widzimy kapitalizm to najbardziej zbrodniczy system na Świecie i jak zabójcze dla większości ludności Świata mogą być nierówności społeczne wynikające z istoty kapitalizmu.Kapitalizm zabija ludzi na różne sposoby. Bezdomni często zamarzają po śmietnikach i ruderach. Ludzie z braku pracy a tym samym i pieniędzy popadają w zadłużenie i beznadzieję ,która prowadzi ich do samobójczej śmierci.

 3. Marko napisał(a):

  Zaraz zostaniesz wykasowany Julian jako klamca, lewak, idiota, komuch i inna zaraza. Niech tylko Redaktor wroci z Biedronki ze zmiany albo kopista ze Slubic/Frankfurt nad Oder. Czekamy na tych panow…Bojowki kurwinowskie wlacza sie do „dyskusji” w pon. rano, po otrzymaniu instrukcji od Wodza. Czekamy na agenture takze…

 4. hmmmmm napisał(a):

  nikt tu Was nie wykasuje,przecież aż takimi tytanami intelektu nie jesteście… spokojnie… jeżeli to co piszecie nie jest lewackim bełkotem to wykażcie,że jest inaczej… bo lewak to ktoś taki kto wie jak ma żyć inny… a Wy to wiecie przecież najlepiej… i co? nie jesteście lewakami??????????

 5. Marko napisał(a):

  Co ty wiesz o intelektcie skoro sam go nie masz? Tacy jak to tworza STADO. Na wiece szkoda czasu, i tak nie zrozumiesz.

 6. Grzegorz napisał(a):

  Pytanie kontrolne do Marko i Juliana.
  Co spowodowało gwałtowny przyrost towarów na półkach sklepowych w Polsce po 1989 roku? Tylko bez elaboratów. Konkretna odpowiedź.

 7. Grześ napisał(a):

  Marko niewiedziałem że masz bliźniaka o imieniu Julian.

 8. Marko napisał(a):

  Co spowodowało gwałtowny przyrost towarów na półkach sklepowych w Polsce po 1989 roku?

  Wzrost produkcji. Wzrost produkcji nie ma nic wspolnego z ustrojem tylko z postepem technicznym. Maszyna produkuje wg swojej wydajnosci w kazdym miejscu na swiecie. Popatrz np. na Chiny Ludowe. Widzisz, ze da sie wszedzie?

 9. hmmmmm napisał(a):

  Czyli nagłe „satori” po 89 a wcześniej zacofanie gospodarcze. No rzeczywiście tytan intelektu.

 10. Marek napisał(a):

  „Wzrost produkcji nie ma nic wspolnego z ustrojem tylko z postepem technicznym.” czyli po 89 roku taki po prostu zbieg okoliczności i nagły skok postępu technicznego. Nawet Goebbels by lepiej nie wymyślił.A co Julian na to?

 11. Marko napisał(a):

  I gdzie wasze merytoryczne odp? Przeciez wyraznie napisane, ze maszyna dziala wszedzie. Czemu ani slowa w temacie maszyna i Chiny Ludowe? Slepi goscie jestescie czy wam tak wygodnie manipulowac i innych obrazac? Fakt, ze tytanami intelektu nie jestescie skoro nie zaskoczyliscie tak prostej historii. Bywacie i nie zasmiecajcie forum.

 12. Marko napisał(a):

  No tytani kapitalizmu co wy na to?

  Informacja:

  Bank Handlowy w Warszawie zdecydował o przekształceniu systemu dystrybucji – chce zbudować Bankowy Ekosystem Smart, w związku z czym planuje zwolnienia 792 pracowników, podał bank w komunikacie. Łączna kwota rezerwy restrukturyzacyjnej wyniesie do 62,3 mln zł, zaś bank liczy, że działania dotyczące poprawy efektywności wpłyną na obniżenie bazy kosztowej banku o około 100 mln zł rocznie, podano także.

  Komentarz z netu:

  ~Adam : Całe zawodowe życie przepracowałem w bankowości.Zacząłem od pracy w NBP,gdy z NBP zaczęły wyłaniać się banki komercyjne zmuszono wielu pracowników NBP do pracy w nich.Tak też stało się i ze mną.Banki komercyjne zupełnie zaprzepaściły i zniszczyły to wszystko,co wypracował NBP.Np pracownik NBP nie czuł w czasie pracy zagrożenia,bo na sali byli strażnicy.Dzisiaj w bankach komercyjnych nie ma zupełnie strażników,nie są przestrzegane podstawowe zasady obrotu gotówką.Liczy się tylko chore dążenie do osiągania zysku,często wbrew zdrowemu rozsądkowi.Pracownicy banków komercyjnych traktowani są jak śmieci,rano pracownik dostaje wymówienie z pracy i nazajutrz nie ma prawa wstępu do banku.Od roku jestem emerytem ,nie chciałbym dzisiaj pracować w żadnym banku komercyjnym.Rachunek prowadzę w banku spółdzielczym,bo tam jeszcze nadal jest normalnie.Ale boję się i że i tam zawita któregoś dnia głupota

 13. Marek napisał(a):

  to niech sobie poczyta Mulforda na początek „Przeciw Śmierci”… „Kto obawia się odpowiedzialności i woli pewny kąt i pewne wynagrodzenie, zawsze zostanie mniej lub więcej maszyną, wydaną na łup innych.” Nikt mu tam nie kazał pracować.. a że się bał i chciał mieć pewne wynagrodzenie… no to teraz ma… z dnia na dzień na bruk… jeżeli działałby tylko wolny rynek a on był dobrym pracownikiem to pewno znalazł by sobie pracę… a tak to cóż,ty Marko nazywasz to kapitalizmem (choć nie taka jego idea by dogadywać się miało państwo z prywatnym inwestorem) inni socjalizmem… a tak naprawdę nie o słowa tu chodzi tylko o fakty… zryli nam wszystkim berety i teraz zostaję tylko czekać aż państwo nam da,pouczy,pomoże itd., wyedukuje,pomoże wziąć kredyt „rodzina na swoim” itd…. a państwo miało tylko nas bronić a teraz dla naszego dobra… no właśnie dla naszego dobra to niech się od nas ……i nie o postęp tu chodzi tylko elementarną uczciwość -jaka praca taka płaca. A tu ani pracy ani płacy a wszystko dla naszego dobra.Polecam lekturę Mulforda,naprawdę dobra

 14. Grzegorz napisał(a):

  Marko – wszystkie Twoje przykłady dotyczą akurat sektorów, gdzie wolnego rynku jest jak na lekarstwo. Nie wierzysz? To spróbuj założyć własny bank. Gdyby w bankowości panował prawdziwie wolny rynek to mielibyśmy nie dwadzieścia parę banków, ale kilkaset albo kilka tysięcy. Jedne by bankrutowały, inne powstawały. Ten zwolniony pracownik mógłby sobie przebierać w ofertach (jeśli jest dobry). A tak, w skutek państwowych regulacji (np. monopol na kreacje pieniądza) i powiązań polityczno – bankowych (banksterskich) liczba bankowych graczy na rynku jest taka jak jest i mogą oni dyktować warunki.

 15. Marko napisał(a):

  hahaha agentura kurwinowska zawsze znajdzie luke, zeby odeprzec fakty. Akurat bankowosc to bzdura…hahaha. To nie kapitalizm…hahahaha. za to jakbysmy poszperali w produkcji kalesonow tam jest zdrowa kapitalistyczna konkurencja i prawdziwy wolny rynek. hahahahaha. Niesle sie usmiac mozna. Dajecie sobie towarzysze kurwinowcy sianka. Takie bajki mozecie opowiadac bufetowej albo mistrzom kileni, ale nie komus, kto kapitalizm zna od podszewki z dzialania w gospodarce.

 16. Marko napisał(a):

  Marek: neoliberalny belkot wychodzi juz z mody. Cytowac neoliberalnych oszolomow mozesz swoim kolesiom – oszolomom i gimbusom, takim samym mistrzom intelektu jak ty. Nie zawaracaj glowy znawcom faktow ta makulatura. Bye.

 17. Marek napisał(a):

  no toś Marko się nagadał… znawca faktów i oczywiście nie lewak a jakże… oj Marko czy ty czytasz to co wypisujesz? Chyba nie, bo błędów pełno o logice nie wspominając…

 18. krzyś napisał(a):

  A Marko dalej te swoje bzdury lewackie wciska… szkoda czasu na tego menedżera co to wszystkich którzy maja coś logicznego do powiedzenia nazywa neoliberalnym bełkotem. Żenada Marko, naprawdę bardzo niski poziom argumentacji… widać za szachy też się nie wziąłeś a szkoda, może byś się czegoś nauczył… wolny to Ty naprawdę jesteś ale od myślenia i tu rzeczywiście potrzebujesz jakiegoś menedżera .. może Kasparowa… jeżeli wiesz o czym mówię … a jak nie to goń z tego portalu gdzie wolność tu jest w cenie a nie faszystowsko-menadżerski pouczający ton nieznoszący sprzeciwu… tak Marko lewactwo polega na tym ,że Ty chcesz narzucić myślenie innym i jeszcze uważasz ,że to dla ich dobra… a tak naprawdę to albo jesteś schizofrenikiem albo nie wiesz co to kapitalizm czy socjalizm… a jak już nie masz argumentów to albo jesteś z LO albo agent… bo jak się nie ma argumentów to tak się działa…żenada Marko zmień portal bo tutaj naprawdę Twoje dni dobiegły końca… chyba ,że Ty rzeczywiście jesteś agentem i dalej tu będziesz niczym zwolennik wolności ( prokapitalizm – tu jesteś jakbyś przypadkiem nie wiedział)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *