Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Papież Benedykt XVI w Izraelu

Benedykt XVI jako trzeci papież w historii, po Pawle VI i Janie Pawle II przybył dzisiaj 11 maja do Izraela. Ojciec Święty rozpoczął drugi etap swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W poprzednie dni, od 8 maja pielgrzymował w Jordanii. Izrael jest trzynastym państwem, które Benedykt odwiedza od początku swojego pontyfikatu.

W imieniu Państwa Izraela Benedykta XVI powitał prezydent Shimon Peres

W przemówieniu na lotnisku międzynarodowym im. Ben Guriona w Tel Awiwie Benedykt XVI podkreślił m.in. – Błagam wszystkich odpowiedzialnych, aby wykorzystali wszelkie możliwe drogi prowadzące do znalezienia sprawiedliwego rozwiązania i aby narody izraelski i palestyński mogły żyć w pokoju w swej ojczyźnie w bezpiecznych i uznanych granicach .

Jeszcze dzisiaj papież złoży wizytę kurtuazyjną u prezydenta Izraela, a także w Instytucie Yad Vashem, gdzie złoży hołd ofiarom holokaustu oraz w Audytorium Notre Dame w Centrum Jerozolimskim, gdzie spotka się z organizacjami zajmującymi się dialogiem międzyreligijnym

(…) Pielgrzymka Benedykta XVI w Izraelu potrwa do 15 maja. Papież będzie m. in. przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, w Bazylice Grobu Pańskiego, odwiedzi także Betlejem i Nazaret.

Źródło: www.niedziela.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *