Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Partie tylko z darowizn

Unia Polityki Realnej postuluje, żeby całkowicie zlikwidowano dotacje dla partii. UPR proponuje także, żeby obywatele mogli odpisywać 1% podatku na wybraną partię.

UPR uważa, że obecny system opłacania działalności partii politycznych z budżetu państwa jest niedopuszczalny. „Nie dość, że politycy zabierają pieniądze podatników, to jeszcze zupełnie je marnują na bezsensowne kampanie wizerunkowe” – mówi Bolesław Witczak, prezes UPR. Według obliczeń UPR, każdego dnia około 100 tysięcy złotych płynie z budżetu do PO i PiS.

UPR od początku swojego istnienia jest opłacana jedynie ze składek członkowskich i darowizn i postuluje, żeby tak samo funkcjonowały pozostałe polskie partie. W okresie przejściowym UPR proponuje wprowadzenie przepisu o odpisywaniu 1% podatku, tak jak w przypadku organizacji pożytku publicznego. Każdy obywatel mógłby decydować do jakiej partii trafią bezpośrednio jego pieniądze. „Dodatkowy plus tego pomysłu jest taki, że weryfikacja partii odbywałaby się co roku w zeznaniu podatkowym, a nie tylko raz na cztery lata przy urnie” – tłumaczy prezes Witczak.

Źródło: www.upr.org.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *